Venom 3 oficjalnie powstaje. Co już wiadomo? Kiedy premiera?

27.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Venom 3 oficjalnie powstaje. Co już wiadomo? Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jak już wiadomo, Venom powróci ze swoją 3 odsłoną. Co ujawniono o produkcji, a czego możemy się domyślać? Kto za nią stoi, a kto pojawi się na ekranie? Kiedy premiera Venom 3? Odpowiadamy.

Venom 3 – fabuła

Prace nad Venom 3 trwają, o czym wiemy już od kwietnia tego roku. Jakiś czas temu Internet obiegło zaś zdjęcie scenariusza nowej produkcji, udostępnione przez Toma Hardy’ego – twórcy tytułu, obecnego również na ekranie (Eddie Brock / Venom). 

Venom 3 - scenariusz

Zarówno powyższy wpis, jak i fragmenty Spider-Man: No Way Home pozwalają czynić pewne przewidywania co do fabuły kontynuacji popularnej serii filmowej. Mowa o spotkaniu Venoma ze Spider-Manem, na które może wskazywać czerwony kolor na elemencie graficznym strony tytułowej scenariusza i dwie poniższe sceny:

Oficjalnie nie potwierdzono jednak, czego możemy się spodziewać po Venom 3. Nie znamy też wciąż oficjalnego tytułu.

Obsada Venom 3

Również obsada trzeciej w kolejności produkcji filmowej nie została potwierdzona. Jedynym pewnikiem jest obecność Toma Hardy’ego w roli Eddiego Brocka. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można też oczekiwać pojawienia się Michelle Williams w roli Anne Weying – aktorka  w wywiadzie dla Variety nie kryła bowiem chęci współpracy przy produkcji. 

Venom 1-2 – gdzie obejrzeć?

Dwa poprzednie filmy z serii okazały się wielkim komercyjnym sukcesem z łącznym wynikiem 1,4 mld dolarów na koncie. Pod tym względem Venom 2: Carnage zdołał nawet prześcignąć pierwotną odsłonę tytułu, zarabiając na otwarcie 90,1 mln dolarów (a więc o 10 milionów więcej od Venoma).

Fabularnie dwie pierwsze części ukazują historię Eddiego Brocka – reportera i nosiciela kosmicznego symbionta – Venoma. Ich relacja nie należała do najłatwiejszych, a o symbiozie na początku nie mogło być mowy. Z czasem pasożytniczy Venom i Brock będą musieli nauczyć się jednak koegzystować. Staną bowiem w obliczu wspólnego wyzwania – kolejnego, niebezpiecznego nosiciela.

Venoma zobaczyć możecie w serwisie streamingowym Netflix. Venom 2: Carnage pojawił się zaś w ofercie HBO Max.

Venom 3 – data premiery

Premiera Venom 3 wciąż pozostaje niewiadomą. Biorąc pod uwagę postępy prac nad tytułem oraz odstępy między debiutami dwóch poprzednich części, można spodziewać się jej dopiero w 2024 roku. 

Źródło: Variety, Instagram /tomhardy/, Twitter/MyNameMEDIA/, Twitter/Myk_Plaze/

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.