Używanie iPhone w deszczu będzie wygodniejsze – Apple zgłosiło nowy patent

10.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Używanie iPhone w deszczu będzie wygodniejsze – Apple zgłosiło nowy patent
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dziś niemal wszystkie flagowce uznanych producentów oferują wodoodporność. Nikt nie wymyślił jednak jeszcze sposobu na to, by dotykowy ekran działał poprawnie, gdy jest wilgotny. Wkrótce może się to jednak zmienić za sprawą jednej z kolejnych generacji Apple iPhone.

Obsługa iPhone w deszczu wreszcie będzie wygodna?

Mimo, iż kontakt z wilgocią nie powinien spowodować żadnych uszkodzeń, obsługa iPhone w deszczu nie należy do najprzyjemniejszych. Dotyczy to zresztą większości urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy. Inżynierowie Apple postanowili pochylić się nad tym problemem. Efektem ich pracy jest zgłoszony 28 czerwca patent. Znalazł się na stronach Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA.

Prawdopodobnie iPhone 14 będzie pozwalał na wygodną obsługę w deszczu.

Już sama nazwa zgłoszonego przez pracowników Apple patentu wiele zdradza. Wynika z niej, poprawa funkcjonalności urządzenia w momencie kontaktu z wilgocią.

obsługa iPhone w deszczu

Dodatkowa warstwa na ekranie pozwoli na dobrą reakcję w deszczu?

W jaki sposób iPhone 14 pozwalałby na obsługę ekranu dotykowego także wtedy, gdy jest wilgotny? Za wszystko odpowiedzialna jest dodatkowa warstwa umieszczona na ekranie. Jeśli oprogramowanie (lub jakiś czujnik) wykryje, że ekran jest wilgotny, nastąpi automatyczne przełączenie na „tryb deszczowy” obsługi ekranu. Prawdopodobnie niezbędna będzie do tego wyższa czułość.

Możliwe, że obsługa iPhone w deszczu wiązałaby się także z powiększeniem ikon na ekranie.

Także to rozwiązanie zdecydowanie mogłoby usprawnić reakcję na dotyk w deszczu. Być może byłoby bowiem wymagane nieco mocniejsze naciśnięcie powierzchni ekranu. Z pewnością obsługa dotyku w deszczu nie będzie aż tak wygodna i responsywna, jak w standardowych warunkach. Możliwość włączenia jakiejś funkcji bez konieczności wytarcia ekranu mogłaby być jednak nieoceniona.

Póki co ciężko stwierdzić, w której generacji smartfona pojawi się to rozwiązanie. Jeśli dodatkowa warstwa i jej oprogramowanie przejdą pomyślnie testy, być może zobaczymy taką funkcję już w iPhone 14, a póki co lepiej sprawdzić na radarze opadów czy przypadkiem nie zanosi się na deszcz.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.