Nowe opłaty w mPay, także w darmowej wersji aplikacji już od 1 września

25.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowe opłaty w mPay, także w darmowej wersji aplikacji już od 1 września
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

mPay jest aplikacją stworzoną z myślą o opłacaniu biletów parkingowych i przejazdów komunikacją miejską. Dzięki mPay możesz też opłacić przejazd autostradami. W aplikacji znajdziesz opcję doładowania kart prepaid czy zasilenia konta np. w usługach Xbox, Playstation, Netflix, Steam, Sklep Google. Aplikacja wydaje się więc być wyjątkowo użyteczna, ostatnie zmiany regulaminu wprowadzają jednak pewne opłaty w mPay. Niestety, dotyczą również darmowej wersji aplikacji.

Zmiana regulaminu wprowadza opłaty w mPay dla kont standard

Zmiana regulaminu mPay, a także aktualizacja tabeli opłat, nastąpiły w 2020 roku. Znajdziemy tam między innymi zapisy o dodatkowych opłatach w mPay, które mają funkcjonować od 1 września 2022 roku. Warto więc przed tym dniem zgłębić ten temat i ewentualnie zrezygnować z dalszego korzystania z aplikacji.

Zgodnie z dotychczasowym regulaminem w mPay funkcjonują dwa typy kont – darmowe i płatne. Opłata za dostęp do wersji Premium wynosiła 1,99 zł za miesiąc lub 11,99 zł za rok. W obu rodzajach kont zasilenie przelewem konta mPay nie wymagało opłaty, natomiast wpłata ePrzelewem lub kartą płatniczą kosztowała 2% wpłacanej sumy. Wypłata środków z mPay na swoje konto kosztuje natomiast 2 złote za jeden przelew. Oto co się zmieni od 1 września 2022 roku.

Lista zmian w opłatach mPay:

  • bezpłatne korzystanie z konta mPay – pod warunkiem wykonania przynajmniej jednej transakcji w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w przypadku jej braku – opłata wynosi 4,99 zł/miesiąc (dotyczy kont standard i premium)
  • opłata za przechowywanie danych karty (konto standard) – 2 zł za każdy miesiąc, w którym wykonamy przynajmniej jedną transakcję. Jeśli nie wykonamy żadnej transakcji, opłata nie zostanie naliczona. Opłaty można uniknąć zasilając tą kartą konto mPay za m.in. 50 zł lub wydając co najmniej 500 zł w aplikacji mPay w danym miesiącu
  • aktywna integracja konta mPay z Wallet MasterPass Mastercard (konto standard) – 2 zł za każdy miesiąc, w którym wykonamy przynajmniej jedną transakcję, brak opłaty w przypadku braku płatności w danym miesiącu lub wydaniu co najmniej 500 zł za pomocą aplikacji mPay
  • prowizja za zasilanie konta mPay przelewem pay-by-link, kartą płatniczą lub Blikiem – 3,5 procent dla kont standard (podwyżka z 2 procent) i 1,75 procent dla kont premium
  • opłata roczna za konto premium – 29 zł (tyle kosztuje tzw. mTicket Premium), konto premium m.in. zwalnia z opłaty za przechowywanie danych karty oraz aktywną integrację z Wallet Masterpass

Czy można usunąć konto mPay?

Dodatkowe opłaty, także za nieużywanie swojego konta, z pewnością sprawią, że część użytkowników zastanowi się, jak usunąć konto mPay? To dość prosta operacja, choć nie zrobisz tego z poziomu aplikacji mobilnej. To dość dziwne, ponieważ niemal wszystkie funkcje są dostępne w samej aplikacji – także rejestracja nowego użytkownika.

Należy zatem przejść do strony internetowej mPay i zalogować się na swój profil. Wtedy przechodzimy do ustawień i wybieramy ostatnią opcję – Usuń konto. Potwierdzenie skutecznego usunięcia konta powinno przyjść na powiązany z nim adres e-mail.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.