Paint otrzyma bardzo przydatną funkcję, której nikt się spodziewał

16.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Paint otrzyma bardzo przydatną funkcję, której nikt się spodziewał
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Choć Microsoft stale rozwija swoje produkty, czego dowodami może być Copilot z AI, program graficzny Paint jest niemal niezmieniony od naprawdę wielu lat. Wkrótce jednak trafi do niego wyjątkowo ciekawa funkcja.

Usuwanie tła w Paint

Każdy użytkownik systemu operacyjnego Windows przyzna, że program Paint niemal się nie zmienia. Przez lata oferuje jedynie podstawową funkcjonalność. Nowy Paint w Windows 11 nie przyniósł przełomowych nowości. Gdy natomiast Microsoft zaprezentował tryb ciemny w Paint, przecieraliśmy oczy ze zdumienia – cóż za rewolucja!

Ale żarty na bok, prostota użytkowania Painta jest jego największą zaletą. Gdy potrzebujemy szybko coś edytować, na przykład wyciąć fragment obrazka lub dodać na nim tekst – Paint okazuje się w zupełności wystarczający. Teraz do nielicznych funkcji zostanie dodana kolejna.

Microsoft zapowiedział usuwanie tła w Paint. To duże ułatwienie w czasie edycji obrazów!

Dzięki nowej możliwości będziemy mogli w nieco bardziej „profesjonalny” sposób pozbyć się niechcianego tła. Dziś jest to także możliwe, choć wymaga poświęcenia chwili i użycia gumki… Oczywiście, na rynku od dawna są narzędzia i programy (także darmowe), które usuwają tło jednym kliknięciem. Teraz opcja ta trafi też do Painta.

Jak działa usuwanie tła w Paint

Usuwanie tła w Paint sprawdza dziś grupa testowa

Obecnie najnowsza funkcjonalność jest testowana w ramach programu Windows Insider. Co ciekawe, Microsoft planuje od razu wprowadzić dwa tryby kasowania tła wokół obiektu. Pierwszy jest automatyczny. MS Paint sam wykryje obiekt i usunie tło. Druga możliwość to samodzielne wskazanie konkretnego obiektu. Przyda się z pewnością w przypadku grafik, na których znajduje się nieco więcej obiektów.

MS PAint usuwanie tła z obrazka

Do obsługi opcji dostaniemy dodatkowy przycisk. Czekamy więc na możliwość skorzystania z tej funkcji u wszystkich użytkowników.

Obecnie data wprowadzenia zmiany dla zwykłych użytkowników Windowsa nie jest znana. Nie wiemy też, czy nowość pojawi się jedynie w Paincie w Windows 11, czy także w starszych odsłonach najpopularniejszego systemu na świecie.

Jak usunąć tło ze zdjęcia?

Możliwość usuwania tła z danego obiektu jest dość przydatna. Możemy dzięki temu umieszczać poszczególne obiekty na innych zdjęciach, efekt pracy może być całkiem niezły. Nierzadko chcemy też po prostu zmienić tło – wcześniej należy więc usunąć dotychczasowe.

Niezależnie od tego, dlaczego planujesz usunąć tło za obiektem na grafice, masz kilka możliwości. Dostępne są zarówno płatne, jak i bezpłatne narzędzia do usuwania tła. Niektóre znajdziesz w wersji online – bez konieczności instalowania na komputerze dodatkowego oprogramowania. Opcja usuwania tła znajduje się też często w smartfonach, nawet w dedykowanej aplikacji Edycji Zdjęć.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.