Polski serial „Udar” z Jackiem Poniedziałkiem trafi na Viaplay. O czym opowie?

22.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Polski serial „Udar” z Jackiem Poniedziałkiem trafi na Viaplay. O czym opowie?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowy polski serial oryginalny – “Udar” – zmierza na platformę Viaplay. Komediodramat z Jackiem Poniedziałkiem w roli głównej opowie historię popularnego showmana, który wskutek problemów zdrowotnych spada ze szczytu i próbuje na niego powrócić. 

Udar – Viaplay zaprezentuje nowy polski serial

Główny bohater tej historii – Jacek – opisywany jest jako “warszawski bon vivant” oraz prowadzący popularnych programów kulinarnych. Jego rekomendacja lub krytyczny komentarz są w stanie odmienić los każdej knajpy w stolicy. Kiedy wydawało się, że osiągnął już wszystko, w jednej chwili staje jednak w obliczu wyzwania zdolnego mu to odebrać. To niespodziewana choroba, która weryfikuje, co naprawdę jest w życiu ważne. W obliczu próby bohater nie ucieknie od wielu trudnych pytań, podejmując walkę o powrót do życia.

Mimo niełatwej tematyki “Udar” przemyca między wierszami sarkastyczny humor, pozwalając oswoić się z nową sytuacją nie tylko Jackowi, ale też widzom towarzyszącym mu w jego najtrudniejszej podróży. W zamyśle twórców serial ma poruszyć ważne społecznie tematy, takie jak wspomniane życiowe priorytety, samoświadomość i droga do szczęścia w pełen lekkości sposób. Nie zabraknie w nim również wątków LGBTQ+ oraz próby zdefiniowania, czym jest i czym powinna być rodzina. 

Udar - Viaplay - kadr
Kadr z serialu

Udar – obsada i twórcy 

“Udar” będzie okazją do zobaczenia na pierwszym planie Jacka Poniedziałka (“Eter”, “Serce miłości”, “Słabsze ogniwo”), który o swojej nowej roli wypowiada się w słowach: 

Wcielenie się w postać warszawskiego bon vivanta, który z dnia na dzień zostaje nie z własnej winy pozbawiony dotychczasowego życia i próbuje odzyskać je na nowo, było dla mnie sporym wyzwaniem. Serial »Udar« udowadnia, że niezależnie od sukcesów czy porażek, które odnosimy w życiu, w obliczu choroby każdy z nas jest równy. Chcąc wcielić się w postać Jacka musiałem przejść poważną wizualną metamorfozę. Czasami sam nie potrafiłem się rozpoznać w lustrze!

Udar - Viaplay _ kadr 2.
Kadr z serialu

Na ekranie towarzyszą aktorowi: Anna Seniuk, Jerzy Bończak, Marta Malikowska, Marta Nieradkiewicz, Ewa Skibińska, Konrad Eleryk, Rafał Maćkowiak, Jan Sobolewski, Monika Frajczyk oraz Michał Majnicz.

Scenariusz do serialu “Udar” napisał Paweł Demirski (“Artyści”), będący również pomysłodawcą i współreżyserem tytułu (obok Rafała Skalskiego – “Noc w przedszkolu”, ”Brokat” – oraz Antonio Galdameza – “Noamia”). 

Kiedy premiera?

“Udar” będzie dostępny wyłącznie na Viaplay. Jego data premiery wciąż nie została jednak podana do wiadomości publicznej. 

Źródło: informacja prasowa

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.