Subskrypcja Uber One w Polsce – ile kosztuje? Co oferuje?

01.12.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Subskrypcja Uber One w Polsce – ile kosztuje? Co oferuje?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Lubimy żyć wygodnie i mamy coraz mniej czasu na najbardziej przyziemne czynności. Wielu z nas za taką uważa gotowanie. W obecnych czasach wiele osób jada na mieście lub zamawia posiłki do domu. W ostatnim przypadku z pomocą przychodzi usługa Uber Eats, która w Polsce funkcjonuje od 2017 roku. Amerykańska firma poszła krok dalej i wprowadziła subskrypcję Uber One w Polsce. Cena jest atrakcyjna, ale co dostajemy w zamian?

Uber One w Polsce

Jeszcze kilkanaście dni temu subskrypcja Uber One dostępna była w 19 krajach. Zmieniło się to dokładnie 23 listopada 2023 roku, kiedy to do tej grupy dołączyła Polska. W sieci znaleźć można informacje o tym, że do tej pory z tego abonamentu korzysta ponad 12 milionów osób. Liczba robi wrażenie, tym bardziej że jak wspomniano we wstępie, jeszcze kilka lat temu usługa Uber Eats w ogóle nie była znana w naszym kraju.

Uber One w Polsce

Obecnie z Uber Eats, w tym z Uber One korzystać można aż w 50 miastach w Polsce.

Pełna lista miast dostępna jest tutaj.

Warto też przy tej okazji wspomnieć, że korzyści z subskrypcji dotyczą tylko kraju, w którym została ona wykupiona. Zatem Uber One kupione w Polsce nie będzie działać w innych krajach.

Jak włączyć Uber One?

Jak to zwykle bywa w przypadku subskrypcji innych usług, jest to bardzo łatwe. Po pierwsze trzeba być użytkownikiem Uber Eats. Aby aktywować subskrypcję Uber One wystarczy otworzyć aplikację Uber Eats i przejść do znajdującej się w prawym dolnym rogu ekranu zakładki „Konto”.

U góry widoczny jest przycisk „Uber One”. Następnie należy stuknąć „Dołącz do Uber One” i wybrać okres, na który chcemy wykupić abonament.

subskrypcja uber one

Następnie należy wybrać formę płatności – można skorzystać ze środków Uber Cash, zapłacić kartą kredytową lub debetowa albo za pośrednictwem PayPal czy Apple Pay. Możliwości jest wiele. Następnie wystarczy stuknąć „Wypróbuj bezpłatnie” i już można cieszyć się z korzyści, które daje nam ta subskrypcja.

Uber One – cena w Polsce

Regularna cena Uber One w Polsce to 12,99 złotych za miesiąc. Warto jednak dodać, że pierwszy miesiąc jest darmowy. Co więcej, jest także możliwość zapłacenia za cały rok z góry. W takim przypadku za 12 miesięcy zapłacimy 129,99 złotych. Jeśli wziąć pod uwagę pierwszy darmowy miesiąc, to w przypadku rocznej subskrypcji opłata za jeden miesiąc wynosi 9,99 złotych.

Uber One - cena

Jak działa Uber One? Co można zyskać?

Uber One to darmowe dostawy jedzenia bez dodatkowych ukrytych kosztów (opłat za obsługę, w tym opłaty Marketplace). Co więcej, na stronie internetowej reklamującej tę usługę przeczytać można, że subskrybenci otrzymują dostęp do „ekskluzywnych promocji i ofert”. Jest jednak pewien haczyk. Aby skorzystać z dobrodziejstwa, jakie daje członkostwo w Uber One, zamówienie opiewać musi na kwotę co najmniej 40 złotych. Co więcej, nie każda restauracja, bar czy inne miejsce, w którym kupić można jedzenie uczestniczy w tym programie.

Warto jednak wiedzieć, że w aplikacji Uber Eats, uczestnicy programu oznaczeni są symbolem „U1”.

Ile można zyskać, korzystając z abonamentu Uber One? To oczywiście zależy od liczby składanych zamówień, które spełniają wyżej wspomniany warunek, ale w aplikacji znaleźć można informacje, że użytkownicy tej usługi w naszym kraju dzięki temu abonamentowi oszczędzają średnio 30 złotych miesięcznie.

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.