Search icon

Twórca „Peaky Blinders” Steven Knight pracuje nad trzema nowymi serialami

05.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Twórca „Peaky Blinders” Steven Knight pracuje nad trzema nowymi serialami
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Steven Knight, twórca serialu „Peaky Blinders” znanego z platformy streamingowej Netflix, nakręci kolejny serial. Akcja rozgrywać się będzie, a jakże, w Birmingham. Tym razem przeniesiemy się do lat siedemdziesiątych. Znając zaangażowanie producenta, znów możemy spodziewać się wiernego oddania duchów dawnych lat. Czy nowy serial BBC okaże się takim hitem, jak wcześniejsze dzieło Stevena Knighta?

Sześć sezonów „Peaky Blinders” i kolejne produkcje w trakcie realizacji

Steven Knight musi być bardzo zapracowanym twórcą. Po nakręceniu sześciu sezonów „Peaky Blinders” pracuje nad dwoma olejnymi produkcjami. Pierwszą z nich jest „SAS: Rogue Heroes”, któy jeszcze w 2022 roku pojawi się na antenie BBC (być może także na Netflix). Kolejnym dziełem będzie adaptacja „Wielkich nadziei” z Olivią Colman w roli głównej.

Mimo pracy nad dwoma serialami, Steven Knight znalazł czas nad sześcioodcinkową serię traktującą o latach ’70 i ’80.

Nie poznaliśmy jeszcze tytułu, ani dokładniejszych informacji na temat produkcji. Nowy serial BBC tworzony przez Stevena jest natomiast bardzo bliskim mu projektem. Twórca wspomniał o tym w rozmowie z Radio Times. W wywiadzie wspomniał też, że akcja ma się toczyć w Coventry oraz Birmingham. Prace utalentowanego twórcy, który jest scenarzystą, reżyserem i producentem filmowym bardzo doceniają władze BBC. Wielu widzów może go kojarzyć z filmu Spencer o losach młodej Księżnej Diany.

Steven Knight
Steven Knight – producent Peaky Blinders

Kiedy nowy sezon „Peaky Blinders”?

Zanim jednak nowy serial BBC pojawi się na antenie, czeka nas premiera finałowego sezonu Peaky Blinders. Ma się odbyć już 10 czerwca. Szósty sezon niekwestionowanego hitu bez wątpienia znów przyciągnie wielu fanów przez telewizory.

„Peaky Blinders” na tyle spodobał się fanom serii, że można powiedzieć o przyczynieniu się do powrotu mody na styl z tamtych lat. Coraz częściej możemy zobaczyć bowiem osoby noszące kaszkiety, czy kraciaste marynarki nawiązujące do stylu bohaterów serialu. Innym charakterystycznym elementem stoją są również szelki.

peaky blindrs
scena z „Peaky Blinders” (BBC)

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.