Twittera sprzedany. Elon Musk postawił na swoim, ale drogo go to kosztowało

26.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Twittera sprzedany. Elon Musk postawił na swoim, ale drogo go to kosztowało
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Elon Musk kupił Twittera. Zmiana właściciela jednego z czołowych serwisów social media jest jednym z największych wydarzeń w branży IT w ostatnim czasie. Elon Musk od zawsze był bardzo aktywny na tej platformie. W przeszłości wielokrotnie publikował na niej różne treści – od zdania na temat kryptowalut, aż po wypowiedzi związane z wojną w Ukrainie. To właśnie za pośrednictwem Twittera Elon Musk rozmawiał bowiem z przedstawicielami ukraińskich władz. Miliarder udostępnił wtedy mieszkańcom pozostającego w stanie wojny kraju Internet satelitarny – nad Ukrainą pojawiły się satelity SpaceX – Star Link.

Elon Musk tak polubił Twittera, że go kupił

W swoich wypowiedziach Elon Musk wielokrotnie chwalił Twittera. Najwyraźniej po prostu lubił sposób funkcjonowania tej platformy i chętnie sam z niej korzystał. Pierwszą część udziałów Twittera Elon Musk kupił już niecały miesiąc temu. Na początku kwietnia zrobiło się o tym dość głośno, co sam Elon Musk postanowił wykorzystać. Informował wtedy, że byłby nawet zainteresowany przejęciem wszystkich udziałów Twittera. Jak się jednak okazało, to nie były tylko kolejne luźne opinie, z jakich jest znany.

Elon Musk kupił Twittera
Elon Musk kupił Twittera

Nieco później Elon Musk dopiął swego i przejął platformę społecznościową. Wcześniej niejednokrotnie wspominał o tym, że jego zdaniem na Twitterze nie ma całkowitej wolności słowa – to może się więc teraz zmienić.

Elon Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów.

Wolność słowa, Twitter i Elon Musk

Elon Musk wielokrotnie udowadniał już całemu światu, że nie zależy mu jedynie na zyskach. Niejednokrotnie udostępniał już bowiem różne technologie, które miały pomóc w „zmianie świata na lepsze”. Dobrym przykładem może być również bezpłatne udostępnienie Ukraińcom Internetu satelitarnego. Często jest to jedyna forma kontaktu ze światem, a sam Musk sfinansował też wiele dostaw niezbędnych do odbioru Internetu routerów.

Twitter w rękach Elona Muska

Elon Musk powiedział, że ma nadzieję na pozostanie jego zagorzałych krytyków na Twitterze. To byłaby oznaka prawdziwej wolności słowa na platformie.

Poza chęcią pomnożenia swojego majątku, Elon Musk stawia więc na znaczne ograniczenie różnych przejawów cenzury na Twitterze. Już po przejęciu platformy, wizjoner określił Twittera mianem miejskiego rynku, gdzie każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Poza tym Musk ma oczywiście plany na uzupełnienie platformy o nowe funkcjonalnością oraz ogólny rozwój Twittera.

Elon Musk

Jak miliarder Elon Musk kupił Twittera?

Pierwszy ruch Muska w celu kupienia Twittera miał miejsce już 4 kwietnia. Wtedy miliarder przejął 73,5 miliona akcji spółki. Tym samym został właścicielem 9.2% udziałów.

Po ogłoszeniu przejęcia przez Muska udziałów Twittera, akcje serwisu skoczyły o 26 procent!

14 kwietnia Elon Musk złożył dokumenty w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Oferta miliardera miała dotyczyć kupna wszystkich akcji Twittera. Cena wynosiła 54,20 dolarów. Była o 20% wyższa, niż ich rynkowa wartość w poprzednim dniu.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.