To już koniec Twittera. Elon Musk zmienił nazwę i logo serwisu

24.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
To już koniec Twittera. Elon Musk zmienił nazwę i logo serwisu
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Elon Musk nie przestaje zaskakiwać. Świeżo upieczony właściciel serwisu społecznościowego Twitter już kilkukrotnie „namieszał”. Był czas na wprowadzenie płatnej weryfikacji kont Twitter Blue, z czego później zrezygnowano, aby po jakimś czasie kolejny raz ją przywrócić. Teraz najwyraźniej Musk chce bardziej radykalnej zmiany. Zapowiada ją zmiana nazwy całej platformy. Popularny serwis ma się wkrótce nazywać po prostu „X”.

Twitter zmieni nazwę na „X”

Niedawno Meta (właściciel m.in. Facebooka, Instagrama, WhatsAppa, Messengera) uruchomiła serwis Threads. Działa na podobnej zasadzie do Twittera, od debiutu ciesząc się sporym zainteresowaniem. Wizja powstania silnego konkurenta najwyraźniej zaniepokoiła Elona Muska, który postanowił zmienić nazwę Twittera.

„X” jest chyba ulubioną literą Elona. W przeszłości użył jej już w końcu w nazwie SpaceX, czy nazwał tak elektryczny samochód: Tesla X. Nie zapominajmy, że pierwotną nazwą PayPala było… po prostu X.com.

Elon Musk zapowiedział zmianę nazwy oraz logo Twittera. Część osób przyjęło to entuzjastycznie. Zupełnie inne nastroje panują jednak wśród „starych” Twitterowiczów, od wielu lat korzystających z platformy.

Co zwiastuje zmiana nazwy?

Wszystko wskazuje na to, że Elon Musk ma w planach większe zmiany na Twitterze. Właściciel serwisu ustawił już „X” jako swoje zdjęcie profilowe. Powinniśmy teraz spodziewać się kolejnych kroków – być może pojawią się nowe funkcjonalności serwisu.

Znając dotychczasowe poczynania amerykańskiego miliardera zmiany mogą być naprawdę innowacyjne. Elon Musk wielokrotnie pokazał już w końcu, że nie boi się iść w poprzek utartych ścieżek. Tesla pokazała, że elektryczny samochód nie musi być nudny, nie wspominając już o SpaceX i lotach w kosmos… Dziś nie znamy jednak dalszej strategii rozwoju serwisu społecznościowego. Nie poznaliśmy również daty ostatecznej rezygnacji z nazwy „Twitter” i zastąpienia jej przez „X”.

Dyrektor generalny Twittera, Lidia Yaccarino, zapowiada, że zmiany wiążą się z nieograniczoną interaktywnością. Serwis ma być nastawiony na wiadomości, audio i filmy wideo. Platforma ma być też narzędziem do płatności i bankowości. Nad sprawnym działaniem ma natomiast czuwać – a jakże – sztuczna inteligencja xAI.

Aktualizacja: X zastępuje Twittera!

Szybko poszło. Już teraz po wejściu na stronę twitter.com zobaczymy logotypy ze znakiem „X”:

x
Twitter zmienił logotyp – teraz to „X”.

Także po wejściu na dawnego Twittera napotkamy nowe logo, m.in. w lewym, górnym rogu strony. Czas pokaże, czy za tą dość radykalną zmianą pójdą także inne – nowe funkcjonalności, czy nowy sposób działania już istniejących.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.