TVP Alfa – nowy, darmowy kanał Telewizji Polskiej dla nastolatków. Gdzie można go obejrzeć?

22.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
TVP Alfa – nowy, darmowy kanał Telewizji Polskiej dla nastolatków. Gdzie można go obejrzeć?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Telewizja Polska regularnie poszerza swoją ofertę programową. W dużej części jest to możliwe dzięki nowemu standardowi nadawania sygnału telewizji naziemnej – DVB-T2. Jednym z najnowszych kanałów telewizyjnych jest TVP Alfa. Jak ją oglądać i jakich treści powinniśmy się spodziewać po tej propozycji TVP?

Premiera TVP Alfa

Już na starcie warto zaznaczyć, że TVP Alfa to próba trafienia w gusta młodej widowni. Produkcje i treści dostępne w tym programie kierowane są do nastolatków. Z tego względu już od premiery nowego kanału telewizyjnego, jest on dostępny także online.

TVP Alfa można oglądać w telewizji naziemnej, w aplikacji TVP GO i na stronie www. W obu przypadkach jest to darmowe.

Nowy kanał Telewizji Polskiej wystartował 20 grudnia 2022 roku. Program został skonstruowany jako wirtualny kanał telewizji naziemnej, jest dostępny w NTC. Poza tym zobaczymy go online. To właśnie dostęp do treści Alfa TVP przez Internet ma cieszyć się największą popularnością.

Pokolenie Alfa wreszcie ma swoją telewizję?

„Pokolenie Alfa” to osoby urodzone między 2010 a 2015 rokiem. To właśnie do nich w dużej mierze kierowane są produkcje, jakie znajdziemy w TVP Alfa. Jak informuje Telewizja Polska, to pierwsza telewizja nastolatków w naszym kraju. Pomysł na uruchomieniu kanału miał ponadto powstać z troski o nastolatków.

W Alfa TVP znajdziemy liczne seriale animowane, a także aktorskie. Spora część z nich to produkcje zagraniczne, m.in. brytyjskie.

W nowym kanale TVP obejrzymy m.in. seriale animowany „Anatune ratuje dzieci z Okury” i „Galactic Football” czy „Przygody Tomka Sawyera”. Wśród seriali mamy natomiast m.in. „Malory Towers” i „Prawie nigdy„, „Anna i androidy„. Poza tym w progami są też produkcje edukacyjne kierowane do nastolatków (np. e-MOCje„, „Jak to działa„) oraz dokumenty „Podróże z historią„.

Co ciekawe, w ramówce mają się również pojawić „Ojciec Mateusz” oraz program Wojciecha Cejrowskiego „Boso przez świat”, co jest dość zaskakującym wyborem, jeśli chodzi o dotarcie do młodego pokolenia.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.