Search icon

Google Pixel 9 będzie dostępny w aż 3 wariantach

31.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Google Pixel 9 będzie dostępny w aż 3 wariantach
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już od wielu generacji smartfony Google Pixel pojawiają się w dwóch wariantach – mniejszym i większym. Niestety, aby dostać topowe możliwości, przede wszystkim potrójny aparat fotograficzny, niezbędny jest dziś wybór większej wersji z dopiskiem „Pro”. W nadchodzącym modelu może się to zmienić. Wiele wskazuje na to, że Google Pixel 9 trafi na rynek nie w dwóch, a w trzech wersjach. Co jeszcze wiemy na temat smartfona, do którego premiery zostało jeszcze około pół roku?

Zapowiedź Google Pixel 9

Już od dawna wiedzieliśmy, że do Google Pixel 9 trafi procesor Tensor G4. Nie jest to jednak zaskoczenie – Google już od dawna stosuje w smartfonach autorskie chipsety. Plusem ma być natomiast znaczna poprawa wydajności w stosunku do poprzedników. Dodam jednak – jako użytkownik Pixela 7 Pro z procesorem Tensor G2 – że to nie liczby i wyniki w benchmarkach są najważniejsze, a odczucia podczas korzystania. Już roczny flagowiec Google jest błyskawicznie szybki i po prostu przyjemny w codziennym użytkowaniu.

Tensor G3 w Pixelach 8 i 8 Pro mocno przyspieszył, więc skoro Pixele 9 dostaną jeszcze mocniejszy układ – nikt nie powinien mieć do niego zastrzeżeń. I nie zmienia tego fakt, że Qualcomm, czy MediaTek (zapewne) wykręcą lepsze rekordy w „suchych” testach benchmarkowych.

Rendery pokazujące wygląd Google Pixel 9 Pro
Google Pixel 9 (źródło: OnLeaks)

Na początku roku w sieci pojawiło się sporo informacji na temat wyglądu serii Pixel 9. Telefony stracą poprzeczną „belkę”, mieszczącą obiektywy aparatów. Zamiast tego pojawi się coś na kształt „kapsułki”. W sumie to nie dziwie się Amerykanom, że chcą coś zmienić w swoim modelu. Trudno wyobrazić sobie, aby czwarta generacja ich flagowca wyglądała niemal tak samo… (i tak wygląda jednak bardzo podobnie).

Na pewno Google Pixel 9 dostanie:

 • lepszy aparat
 • nowy procesor (Tensor G4, bazujący na Samsung Exynos)
 • lepszy wyświetlacz
 • ulepszenia baterii (tu mówi się o ładowaniu bezprzewodowym w standardzie Qi2)

Czyli usprawnienia, które mają miejsce w przypadku każdej kolejnej generacji smartfonów. Dla nas, jako potencjalnych klientów, najważniejsza jest jednak zmiana w gamie modelowej.

Nie dwa, a trzy nowe Google Pixel 9?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że nadchodzący model zadebiutuje w aż trzech wariantach. Poza wersją podstawową (podwójny aparat, ekran około 6,2″) i „Pro” (potrójny aparat, duży ekran 6,7-6,8″) na rynek powinna bowiem trafić kolejna, „środkowa” odmiana. Ma dostać gabaryty mniejszej wersji, ale aparat, jak we flagowym modelu. Kolejną różnicą, poza dodatkowym teleobiektywem, może być zwiększona pojemność pamięci RAM.

Podstawowy Pixel zapewne znów dostanie 8 GB, warianty z dopiskiem „Pro” mogą mieć natomiast 12 GB. Być może zmian będzie więcej, mogą dotyczyć m.in. szybkości ładowania, czy dostępności dodatkowych funkcji AI w oprogramowaniu. Sama obudowa i wyświetlacz powinny jednak być takie same w modelu podstawowym i „środkowym”.

Rendery pokazujące wygląd Google Pixel 9 Pro
Google Pixel 9 (źródło: OnLeaks)

Oferta może więc wyglądać następująco:

 • Google Pixel 9 – ekran 6,2″, aparat główny z OIS + szeroki kąt, 8 GB RAM
 • Google Pixel 9 Pro – ekran 6,2″, aparat główny z OIS + szeroki kąt + teleobiektyw x5 z OIS, 12 GB RAM
 • Google Pixel 9 Pro XL (Pro Max?) – ekran 6,7-6,8″, aparat główny z OIS + szeroki kąt + teleobiektyw x5 z OIS, 12 GB RAM

Trudno nie zauważyć tu podobieństwa do oferty Samsunga lub Apple. Ich flagowce również pojawiają się w trzech, a w przypadku iPhone – nawet w czterech wariantach.

Pixel 9 przecieki
Google Pixel 9 (źródło: OnLeaks)

Serwis OnLeaks donosi, że poza Pixel 9 i Pixel 9 Pro pojawi się wersja Pixel 9 Pro XL. Google niejako wróciłoby do stosowanego już w przeszłości nazewnictwa. Zdaniem przedstawicieli OnLeaks rendery, które jakiś czas temu trafiły już do sieci, przedstawiają właśnie wersje Pixel 9 Pro i Pixel 9 Pro XL. Czy podstawowy model będzie wyglądał tak samo? Ciężko powiedzieć. Być może Pixel 9 otrzyma obudowę jak z poprzednika, co byłoby kolejnym rozróżnieniem między wersjami bez i z dopiskiem „Pro”.

Ile może kosztować Google Pixel 9?

Na podstawie cen poprzedników możemy przewidzieć koszt zakupu Google Pixel 9. Trzy poprzednie generacje w momencie debiutu kosztowały:

 • Google Pixel 6 – 599$, Google Pixel 6 Pro – 899$
 • Google Pixel 7 – 599 $, Google Pixel 7 Pro – 899$
 • Google Pixel 8 – 699$, Google Pixel 8 Pro – 999$
Cztery ostatnie generacje Pixeli
Cztery ostatnie generacje Pixeli. Od lewej: Pixel 5, Pixel 6 Pro, Pixel 7 Pro i Pixel 8 Pro (źródło: Android Authority)

Prognozowane ceny nadchodzących modeli:

 • Google Pixel 9 – 699$
 • Google Pixel 9 Pro (mniejszy) – 899$
 • Google Pixel 9 Pro (większy) – 999$.

Kiedy premiera Google Pixel 9 w trzech wariantach?

Wszystko wskazuje na to, że Pixel 9 zadebiutuje w październiku 2024 roku. Do tego momentu zostało więc jeszcze sześć miesięcy. Zapewne dowiemy się w tym czasie kolejnych informacji na temat nadchodzących modeli. Niemal kompletna specyfikacja Google Pixeli zwykle pojawia się w sieci jeszcze przed premierą. Jest tak również ze względu na to, że Amerykanie nie decydują się zwykle na rewolucyjne zmiany w specyfikacji.

Czy warto czekać na Google Pixel 9? To zależy. Smartfony Google nie mają się czego wstydzić w porównaniu ze sprzętem Samsunga, Apple, czy producentów z Chin. Pixele cenimy za rewelacyjne oprogramowanie, doskonałe możliwości fotograficzne i wykonanie na najwyższym poziomie. Z pewnością te cechy znajdziemy również w Google Pixel 9. W momencie premiery na rynek trafi też najnowsza wersja systemu operacyjnego Google – Android 15. Zainstalujemy ją jednak również na konkurencyjnych smartfonach z Androidem, choć w Pixelach może pozostać kilka „ekskluzywnych” funkcji.

Źródło zdjęć: OnLeaks

Może zainteresują cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.