Co zrobić z danymi na telefonie przed oddaniem go do serwisu? Samsung ma na to pomysł

29.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Co zrobić z danymi na telefonie przed oddaniem go do serwisu? Samsung ma na to pomysł
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Gdy coś się dzieje z naszym smartfonem i musimy oddać go do serwisu, często stajemy przed jeszcze jednym problemem. Jak ochronić nasze dane, zdjęcia, dostęp do konta i inne prywatne treści? Sprzęt oddajemy przecież w ręce wykwalifikowanych serwisantów, którzy bez trudu mogą uzyskać dostęp do pamięci urządzenia. Tryb Naprawy Samsung może być świetnym rozwiązaniem tego problemu. Włącz go przed zostawieniem smartfona w serwisie, a Twoje dane będą bezpieczne.

Tryb Naprawy w Samsung – jak to działa?

Wkrótce smartfony Samsunga otrzymają nową i bardzo ciekawą funkcjonalność. Mowa o tak zwanym Trybie Naprawy. Po aktywacji takiego zabezpieczenia, serwisanci nie będą mieli wglądu do danych użytkownika telefonu. Co spowoduje włączenie tego trytu?

Tryb Naprawy Samsung pozwoli na dostęp do domyślnych aplikacji i funkcji smartfona, bez danych właściciela.

Bardzo przemyślane rozwiązanie pozwoli serwisantowi na sprawdzenie działania urządzenia i jego różnych funkcji. Włączenie Trybu Naprawy Samsung powoduje ponowne uruchomienie się smartfona, a następnie będzie ono funkcjonowało jak nowe, „czyste” urządzenie. Jednocześnie w oprogramowaniu pojawi się dziennik błędów, który będzie dostępny dla pracownika serwisu.

tryb naprawy Samsung

Bezpieczne dane użytkownika w Trybie Naprawy Samsung

Jakie dane właściciela telefonu zostaną ukryte po aktywacji Trybu Naprawy? W tym trybie nie ma dostępu między innymi do galerii zdjęć, historii połączeń, wiadomości SMS, czy do innych danych zapisanych w telefonie.

Aby wyłączyć Tryb Naprawy trzeba natomiast podać kod PIN lub użyć skanera odcisku palca. Wtedy urządzenie uruchomi się ponownie i zacznie funkcjonować, jak przed naprawą – z dostępem do wszystkich treści.

Samsung wymyślił dość proste, a jednocześnie przydatne rozwiązanie. Bez niego przed oddaniem smartfona do serwisu wiele osób decyduje się na kasowanie pamięci urządzenia. Innym wyjściem jest wyłączenie sprzętu – wtedy jednak serwisant może mieć problem ze sprawdzeniem jego funkcjonowania – nie ma możliwości uruchomienia aparatu, odtwarzacza muzyki, czy sprawdzenia łączności bezprzewodowej.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.