Piekło zamarzło – Paint otrzyma tryb ciemny (oraz kilka innych zmian)

14.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Piekło zamarzło – Paint otrzyma tryb ciemny (oraz kilka innych zmian)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Microsoft Paint jest jedną z podstawowych aplikacji do tworzenia i edycji grafiki. Ciężko wyobrazić sobie bardziej profesjonalne zastosowanie, czy efektowne wyniki naszej pracy w Paint. Przydaje się jednak każdemu do prostych zadań – wycinania fragmentów z obrazka, czy dodania tekstu.

Paint jest też doskonałym narzędziem do tworzenia prostych grafik. Ma dość ograniczoną funkcjonalność, ale jest to jednocześnie jedną z jego największych zalet – dzięki temu obsługa jest prosta i intuicyjna. Teraz, po 37 latach, Paint doczekał się nowości, której raczej nikt się nie spodziewał. W programie pojawiła się długo wyczekiwana opcja.

Nowy tryb ciemny w Paint

Tryb ciemny w Paint nie jest żadną rewolucyjną zmianą. Nie zmieni też w żadnym stopniu łatwości obsługi aplikacji. Jego dodanie (póki co w wersjach testowych) jest więc nieco zabawne – nie łączymy tego narzędzia ze zbyt częstymi aktualizacjami – właściwie to w historii programu nie ma ich praktycznie wcale.

Tryb ciemny w Paint uruchomi inny kolor tła i menu aplikacji.

Zmiana z pewnością ucieszy zwolenników aplikacji. Nowy tryb pomoże w dostosowaniu wyglądu Painta do innych programów, czy samego Windowsa. Dziś tryb ciemny jest powszechnie używany – zarówno na komputerach PC, jak i np. w smartfonach.

Kiedy tryb ciemny w Paint trafi do wszystkich użytkowników?

Tryb ciemny w Paint pojawił się w wersjach do testowania aplikacji – dla beta testerów. Niestety, nie wiemy jeszcze, kiedy trafi do wszystkich użytkowników (chociaż – czy ktoś na to czeka?). Microsoft zapowiedział już jednak, że zmiany w Paincie pojawią się jeszcze w 2023 roku. Oprócz trybu ciemnego, w Paint powinny pojawić się też inne, niewielkie zmiany. Mowa o wizualnej modyfikacji interfejsu i paska narzędziowego.

paint z trybem ciemnym
Tryb ciemny w Paint

Poprzednie, większe zmiany w Paint pojawiły się w wersji dla Windowsa 11. Użytkownicy MS Paint z początku lat 90, nawet po 30-letniej rozłące z ulubionym programem, dziś i tak nie mieliby żadnych problemów z jego obsługą. Prostota jest chyba właśnie tym, co tak lubimy w tym narzędziu.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.