Trwają prace na kontynuacją Jokera. W roli głównej powróci Joaquin Phoenix

09.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Trwają prace na kontynuacją Jokera. W roli głównej powróci Joaquin Phoenix
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Ostatni wpis na Instagramie Todda Phillipsa zamknął raz na zawsze niepewny okres oczekiwania co do dalszych losów głośnej produkcji. Joker 2 jest już w drodze, scenariusz napisany, a tytuł ujawniony!

Joker: Folie à Deux – czyli nowa odsłona Jokera

Joker: Folie à Deux – właśnie tak brzmi tytuł kontynuacji historii o złamanym przez życie antybohaterze. Co oznacza i czego można się po nim spodziewać?

Pod pojęciem tym skrywają się zaburzenia psychotyczne, wykazujące skłonność do udzielania się innym, bliskim osobie dotkniętej zaburzeniem lub znajdującym się w podobnej sytuacji. Polski odpowiednik Folie à Deux brzmiałby “szaleństwo dwojga”, “psychoza dzielona” lub “dzielone zaburzenie urojeniowe”.

Można więc oczekiwać, że w sequelu Jokera pojawi się współtowarzyszka w chaosie głównego bohatera – Harley Quinn.

Czy kontynuacja powtórzy sukces swojego pierwowzoru? Z pewnością nie będzie łatwo. Przypomnijmy, że film Joker okazał się olbrzymim sukcesem kasowym (1,074 mld dolarów przy budżecie 55 mln dolarów). Zdobył też uznanie profesjonalnych gremiów (m.in. 11 nominacji do Oscarów i dwie statuetki (w tym dla Joaquina Phoenixa) na koncie oraz 4 nominacje do Złotych Globów i 2 wygrane).

Obranie nowego kierunku zdecydowanie więc się opłaciło. Nie zdziwi zatem, jeżeli twórcy zachowają konsekwencję w tym zakresie, dając nam poznać psychologię Jokera jeszcze bliżej.

Co jeszcze wiemy o Jokerze 2?

Reżyser Jokera 2, odpowiadający również za reżyserię pierwszej odsłony tytułu, zaprezentował obserwującym okładkę już ukończonego scenariusza. Zdradził również, kto wcieli się w postać nowego pana Gottham City. Okazję ku temu po raz kolejny będzie miał Joaquin Phoenix – zdobywca Oscara za pierwszoplanową rolę w Jokerze.

Pozostaje więc tylko czekać na kolejne informacje w sprawie postępów na planie filmowym.

A tymczasem warto sobie przypomnieć zwiastun pierwszej części Jokera, który można obejrzeć na platformie HBO Max.

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.