Amazon tworzy uniwersum Tomb Raider. W planach film, serial i gra

07.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Amazon tworzy uniwersum Tomb Raider. W planach film, serial i gra
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Amazon najwidoczniej pozazdrościł konkurentom udanych adaptacji gier. Według najnowszych doniesień planuje bowiem przenieść na ekran tytuł “Tomb Raider”. Nie jest to jednak pojedynczy projekt. Powstaną film, serial i gra, mające docelowo współtworzyć całe uniwersum na miarę Marvela! Co wiadomo o nowym przedsięwzięciu? Znana jest m.in. scenarzystka serialu, a także studio, które będzie odpowiadało za kolejne gry z tej serii.

Tomb Raider jak Marvel – Amazon stworzy film, serial i grę 

Serwis Netflix ma “Cyberpunk: Edgerunners” i “Arcane”, HBO Max – “The Last of Us”, a dostępny w znacznie niższej cenie Prime Video… planuje wytoczyć przeciwko nim działa ramię w ramię z “Tomb Raider”. 

Decyzja o wydaniu przez Amazon Games nowej gry z cyklu “Tomb Raider” została ogłoszona przez Crystal Dynamics już jakiś czas temu. Teraz wiemy, że na tym nie koniec. Amazon wykupił bowiem prawa do marki, snując związane z nią, dalekosiężne wizje. W ramach realizacji tych planów mają powstać również nowy film i serial. 

Stanowią one elementy większej całości, która docelowo ma przypominać coś na kształt uniwersum Marvela. Nowe odsłony tytułu mają dochować wierności oryginałowi, co z pewnością ucieszy najzagorzalszych fanów serii. 

“Tomb Raider” w aktualnym kształcie to pokaźna reprezentacja gier oraz trzy filmy (dwa z Angeliną Jolie oraz najnowszy z Alicią Vikander).

Tomb Raider w wydaniu Amazona – co wiadomo o nadchodzących projektach? 

Według dostępnych na tę chwilę informacji scenariusz do serialu “Tomb Raider” ma być dziełem Phoebe Waller-Bridge, którą możecie kojarzyć z tytułów, takich jak “Fleabag”, “Obsesja Eve”, “Crashing”, ostatniego Bonda z Danielem Craigiem “No Time To Die” czy “Solo: A Star Wars Story”. Najpewniej stworzy ona również historię do osadzonego w uniwersum filmu. 

Za grę z cyklu, podobnie jak w przypadku jej poprzedników, odpowiada zaś wspomniane studio Crystal Dynamics. 

Na tę chwilę to wszystko, co można powiedzieć o nadchodzących premierach. Już na wstępie wiadomo jednak, że jest to kierunek, na który stawia obecnie Amazon. 

Animowany serial Tomb Raider na platformie Netflix

Zanim produkcje Amazona powstaną i trafią do Prime Video, wielbiciele Lary Croft będą mogli podziwiać przygody swojej idolki w postaci animowanego serialu na konkurencyjnej pratformie. Netflix zapowiedział Tomb Raider: The Legend of Lara Croft, a produkcja doczekała się zwiastuna informującego o premierze w 2024 roku.

Zwiastun animowanego serialu Tomb Raider: The Legend of Lara Croft – Netflix

Możemy z niego wywnioskować, że animowany serial o Larze Croft pozwoli zgłębić tajemnice starożytnych grobowców i odkryć niesamowite skarby w nich skrywane. Jednocześnie dostarczy nam sporo akcji i trzymających w napięciu scen. Z pewnością będziemy oglądali również wiele karkołomnych akrobacji w wykonaniu pani archeolog.

Przyszłość uniwersum Tomb Raider

Fani uniwersum Tomb Raidera z pewnością nie mogą narzekać, na to co w nadchodzących miesiącach i latach szykuje im Amazon oraz Netflix. Warto powoli zacząć robić już zapasy na długie filmowe wieczory, ponieważ zapowiada się uczta, która znacznie poszerzy uniwersum jakie znamy z gier i wydanych do tej pory filmów. Pozostaje mocno trzymać kciuki, za to aby prace zarówno nad filmem, serialem oraz grą Amazona, ruszyły pełną parą i nie napotkały żadnych problemów w realizacji. W oczekiwaniu na te produkcje pozostaje zagłębienie się w świecie gier Tomb Raider, a w 2024 r. zapoznanie się z produkcją Netflixa.

Źródło: The Hollywood Reporter, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.