Search icon

To koniec HBO Max – Discovery+ łączy się ze znanym gigantem streamingu

05.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
To koniec HBO Max – Discovery+ łączy się ze znanym gigantem streamingu
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie minęło jeszcze pół roku, od kiedy HBO Max zadebiutowało w Polsce, a zdążono już zapowiedzieć jego koniec… przynajmniej w formie, jaką znamy obecnie. Wszystko za sprawą fuzji, jaka czeka serwis z Discovery+. Zmiany obejmą również nasz rynek. 

Koniec HBO Max – nowa platforma w drodze

O nadchodzących zmianach poinformowano przy okazji sprawozdania finansowego z II kwartału 2022 roku. Stojącą za nimi ideę David Zaslav – CEO Warner Bros. Discovery. – streścił słowami:

Jeśli chodzi o streaming, naszym głównym priorytetem w tej chwili jest uruchomienie zintegrowanej usługi VOD. Nasza strategia streamingu ewoluowała w ciągu ostatniego roku, odzwierciedlając raczej rzeczywiste znaczenie aniżeli zależność od tego segmentu naszego globalnego planu monetyzacji treści.

Tym samym dał wyraz pewnym przewartościowaniom, dokonanym w Warner Bros. Discovery, dla którego HBO Max nie jest już pierwszym punktem w planie biznesowym. Uzasadnienie jest dość oczywiste – pieniądze. Jak stwierdził bowiem Zaslav:

Nie znajdujemy ekonomicznego uzasadnienia dla drogich filmów, które pojawiają się od razu w streamingu. 

Za słowami idą też czyny w postaci kasowania kolejnych tytułów (Batgirl, Scoob! Holiday Hunt). Zaslav twierdzi też, że wobec nadciągającej rewolucji jedno pozostanie niezmienne:

Jakość jest tym, co się liczy. Jakość to to, czego Casey [dyrektor ds. treści HBO i HBO Max] i ten zespół dostarczają. To najlepszy zespół w branży. Stawiamy na ekipę HBO. Wszyscy są związani kontraktami i zamierzamy wydać w tym i następnym roku dużo więcej niż w ciągu ostatnich dwóch lat.

HBO Max i Discovery+ – kiedy fuzja?

Mimo zapowiedzianego końca HBO Max wciąż nie wiadomo, pod jaką nazwą da się poznać nowa platforma VOD. Ogłoszono już jednak przybliżone terminy jej wprowadzenia na nowe rynki. Cały proces ma zamknąć się w terminie trzech najbliższych lat:

Wprowadzając nową platformę, skupimy się na rynkach, na których HBO Max już wystartowało. Planujemy sukcesywnie uruchamiać usługę, zaczynając od USA latem przyszłego roku. Później, tego samego roku wejdziemy do Ameryki Łacińskiej. Rynki europejskie z HBO Max poczekają do początku 2024 roku. W tym samym roku swojej premiery doczekają się również kluczowe terytoria Azji i Pacyfiku oraz niektóre nowe rynki europejskie – ogłosił Perrette, szef departamentu globalnego streamingu w Warner Bros. Discovery.

Tymczasem warto jeszcze zobaczyć:
Najlepsze filmy na HBO Max, które warto obejrzeć

Źródło: Deadline, thestoriest.com

nano google news

Przeczytaj również:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.