Tłumacz Google z nową funkcją – tłumaczenie tekstu bezpośrednio z obrazów

11.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Tłumacz Google z nową funkcją – tłumaczenie tekstu bezpośrednio z obrazów
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Tłumaczenie obrazów w przeglądarkowej wersji Tłumacza Google. Taką funkcję do swojego popularnego narzędzia dodał niedawno amerykański gigant. Możliwość tłumaczenia treści widocznych na obrazku wydaje się być dość przydatna.

Tłumaczenie tekstu z obrazów w Tłumaczu Google

Funkcja tłumaczenia tekstów widocznych na obrazie jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy wybrać opcję „Obrazy”, którą znajdziemy pod logo Google Tłumacz. Po wybraniu tej opcji wystarczy załadować obrazek. Znajdujący się na nim tekst zostanie automatycznie przetłumaczony przez Tłumacza Google. Efekty zobaczymy na zdjęciu:

Tłumaczenie obrazów Google Tłumacz
Załadowany do Tłumacza Google obraz
Tłumaczenie obrazów Google Tłumacz
Wynik tłumaczenia obrazu i znajdującego się na nim tekstu

Tłumacz Google obsługuje przy tym kilka popularnych formatów: JPG, JPEG i PNG. Niestety, zdjęcie należy najpierw zapisać na swoim komputerze. Nie mamy możliwości użycia funkcji kopiowania ze schowka, czy zaznaczenia fragmentu na ekranie. Być może takie funkcje pojawią się w przyszłości. Z pewnością ułatwiłyby i przyspieszyły obsługę.

Użytkownik może podpowiedzieć Tłumaczowi Google, z jakiego języka chcemy tłumaczyć teksty na obrazku. Możemy też wybrać opcję „Wykryj język”, wtedy stanie się to automatycznie.

Jakie opcje daje tłumaczenie obrazu w Tłumaczu Google?

Podstawowa funkcja tłumaczenia obrazu polega oczywiście na wyświetleniu tekstu we wskazanym przez nas języku. Możemy wtedy zaznaczyć go (całość lub wybraną część) i skopiować. Możemy także usunąć tekst. Co ciekawe, Tłumacz Google stara się wyświetlić przetłumaczony tekst z obrazka w taki sposób, który przypomina oryginał. Mowa głównie o kolorze czcionki i tła, a także jej rozmiarze.

Na obrazku zobaczymy oznaczenie „Przetłumaczone za pomocą Obiektywu„. Pokazuje to, z jakich algorytmów korzysta narzędzie. Przeglądarkowy Tłumacz Google używa rozpoznawania tekstu z obrazu, znanego już właśnie z narzędzia Obiektyw Google. Tego mechanizmu używa też funkcja dostępna w przeglądarce Google Chrome. Tam mamy tłumaczenie tekstu na obrazkach widniejących na stronach internetowych. Nie musimy wtedy pobierać grafik na dysk.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.