Search icon

Aplikacja tłumacz polsko-ukraiński (online i do pobrania na telefon)

11.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Aplikacja tłumacz polsko-ukraiński (online i do pobrania na telefon)
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Obecnie nie tak trudno jest spotkać na polskich ulicach obywateli Ukrainy – zarówno w sklepach, jak i miejscach pracy. Część z nich z pewnością pozostanie w Polsce na długi czas, a jako że nie wszyscy mówią w naszym języku, warto ułatwić sobie wspólną komunikację. Z pomocą przychodzą tłumacze polsko-ukraińskie, zarówno w formie aplikacji na telefon, jak i online. Które z nich są godne polecenia? Sprawdźmy, jaki tłumacz polsko-ukraiński (darmowy!) warto wybrać.

Tłumacz polsko-ukraiński – najlepsze aplikacje i strony online

Tłumacz polsko-ukraiński to narzędzie, które przyda się każdemu – zarówno podczas zagranicznych wojaży, jak i w granicach naszego kraju – na uczelni, w pracy lub szkole. Choć najpopularniejszą aplikacją jest bez wątpienia Tłumacz Google, to istnieje kilka ciekawych alternatyw, które pozwalają między innymi na tłumaczenia głosowe, jak i ze zdjęcia. Oto 5 najlepszych z nich, które warto mieć pod ręką.

Tłumacz Google – najpopularniejszy słownik polsko-ukraiński online

google tłumacz - tłumacz polsko-ukraiński
Źródło Google Tłumacz

Zastanawiając się, jaki wybrać tłumacz polsko-ukraiński, Google Translate będzie najprawdopodobniej Twoim pierwszym wyborem. Narzędzie to dostępne jest zarówno z poziomu przeglądarki, jak i do pobrania na telefony z Androidem i iOS. Wśród dostępnych w Tłumaczu Google opcji warto wymienić między innymi tłumacz polsko-ukraiński głosowy, dzięki któremu na żywo dowiesz się, co właśnie mówi do Ciebie obywatel Ukrainy.

Dużą zaletą aplikacji jest to, że jest darmowa, szybka i wygodna. Oprócz ukraińskiego, oferuje też dostęp do ponad 100 języków. Oczywiście warto mieć na uwadze, że Tłumacz Google ma swoje wady i nie zawsze dane tłumaczenie jest w 100% prawidłowe.

LikarPL – tłumacz polsko-ukraiński dla pacjentów i lekarzy

likarPL - słownik polsko ukraiński online
Źródło: LikarPL

Rządowa aplikacja, która ułatwia komunikację między polskimi lekarzami a ukraińskimi pacjentami, została uruchomiona w ubiegłym roku przez Ministerstwo Zdrowia. Jest dostępna z poziomu przeglądarki i składa się z dwóch segmentów – dla lekarza oraz dla pacjenta.

Jak to działa? Gdy pacjent z Ukrainy chce umówić się na wizytę w naszym kraju, może wypełnić w swoim rodzimym języku formularz o stanie zdrowia. Pozwoli to przygotować się lekarzowi do konsultacji na żywo. Każdy formularz ma swój unikatowy numer, który pacjent powinien podać specjaliście przed wizytą, razem z datą urodzenia. Wówczas lekarz będzie mógł szybciej postawić diagnozę i łatwiej się z komunikować z obywatelem Ukrainy.

Oczywiście warto też dodatkowo w podobnych sytuacjach, np. w przychodni lub na wizycie, zainstalować na swoim telefonie tłumacz polsko-ukraiński z lektorem, by mieć pewność, że wszystkie kwestie zostały dobrze zrozumiane.

Webtran – aplikacja tłumacz polsko-ukraiński online

webtran - polecany tłumacz polsko-ukraiński
Webtran

Choć Webtran nie ma dedykowanej aplikacji, można ją spokojnie otworzyć w przeglądarce na telefonie lub tablecie (oczywiście mając połączenie z Internetem). Strona jest darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy tylko wybrać kierunek translacji, a następnie wpisać konkretne wyrażenie lub cały tekst do tłumaczenia, zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim, by otrzymać gotowe tłumaczenie.

Polsko-ukraiński Tłumacz – prosta w obsłudze aplikacja na Androida

polsko-ukraiński tłumacz na telefon
Źródło: Sklep Google

Najlepszy wybór, jeśli szukasz dedykowanej na telefony z Androidem aplikacji do tłumaczenia polsko-ukraińskiego. Jest intuicyjna i prosta w użyciu, dzięki czemu podczas korzystania z niej nie napotkasz żadnych problemów. Jak używać? Wystarczy tylko wpisać w górne okienko dowolny tekst, określić język wyjściowy i wcisnąć strzałkę na środku ekranu. 

Wśród dostępnych funkcji warto wymienić sprawdzanie historii w trybie offline, wprowadzanie głosowe oraz tłumaczenia słów i fraz. W aplikacji dostępny jest też tłumacz głosowy polsko-ukraiński.

iTranslate – tłumacz polsko-ukraiński z przydatnymi funkcjami

itranslate - tłumacz polsko-ukraiński na androida oraz ios
Źródło: Sklep Google

iTranslate to świetna aplikacja, dostępna zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS, w której znajdziesz opcję tłumaczeń polsko-ukraińskich i na odwrót. Program oferuje zarówno tłumaczenie tekstu, jak i tekstu na mowę. w iTraslate dodano również słownik i tezaurus dla wszystkich dostępnych języków (ponad 100). Inne funkcje warte wspomnienia to transliteracja czy historia.

Podstawowa wersja programu, która wystarcza do zwykłych, codziennych zastosowań, jest dostępna za darmo. Decydując się na pakiet Pro, zyskujesz też tłumaczenie przy pomocy kamery, w trybie offline oraz w formie głosowej, a także dostęp do odmiany czasowników w różnych czasach.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.