Search icon

Aplikacja tłumacz polsko-ukraiński (online i do pobrania na telefon)

08.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Aplikacja tłumacz polsko-ukraiński (online i do pobrania na telefon)
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Tłumacz polsko ukraiński to przydatne narzędzie, które ułatwia komunikację z osobami posługującymi się językiem ukraińskim. Może być dostępne w formie zarówno aplikacji na telefon, jak i online. Które translatory są godne polecenia? Sprawdźmy, jaki tłumacz polsko-ukraiński warto wybrać.

Tłumacz polsko-ukraiński – najlepsze aplikacje i strony online

Tłumacz polsko-ukraiński to narzędzie, które przyda się każdemu – zarówno podczas zagranicznych wojaży, jak i w granicach naszego kraju – na uczelni, w pracy lub szkole. Choć najpopularniejszą aplikacją jest bez wątpienia Tłumacz Google, to istnieje kilka ciekawych alternatyw, które pozwalają między innymi na tłumaczenia głosowe, jak i ze zdjęcia. Oto 5 najlepszych z nich, które warto mieć pod ręką.

Tłumacz Google – najpopularniejszy słownik polsko-ukraiński online

google tłumacz - tłumacz polsko-ukraiński
Źródło Google Tłumacz

Zastanawiając się, jaki wybrać tłumacz polsko-ukraiński, Google Translate będzie najprawdopodobniej Twoim pierwszym wyborem. Narzędzie to dostępne jest zarówno z poziomu przeglądarki, jak i do pobrania na telefony z Androidem i iOS. Wśród dostępnych w Tłumaczu Google opcji warto wymienić między innymi tłumacz polsko-ukraiński głosowy, dzięki któremu na żywo dowiesz się, co właśnie mówi do Ciebie obywatel Ukrainy.

Dużą zaletą aplikacji jest to, że jest darmowa, szybka i wygodna. Oprócz ukraińskiego, oferuje też dostęp do ponad 100 języków. Oczywiście warto mieć na uwadze, że Tłumacz Google ma swoje wady i nie zawsze dane tłumaczenie jest w 100% prawidłowe.

LikarPL – tłumacz polsko-ukraiński dla pacjentów i lekarzy

likarPL - słownik polsko ukraiński online
Źródło: LikarPL

Rządowa aplikacja, która ułatwia komunikację między polskimi lekarzami a ukraińskimi pacjentami, została uruchomiona dwa lata temu przez Ministerstwo Zdrowia. Jest dostępna z poziomu przeglądarki i składa się z dwóch segmentów – dla lekarza oraz dla pacjenta.

Jak to działa? Gdy pacjent z Ukrainy chce umówić się na wizytę w naszym kraju, może wypełnić w swoim rodzimym języku formularz o stanie zdrowia. Pozwoli to przygotować się lekarzowi do konsultacji na żywo. Każdy formularz ma swój unikatowy numer, który pacjent powinien podać specjaliście przed wizytą, razem z datą urodzenia. Wówczas lekarz będzie mógł szybciej postawić diagnozę i łatwiej się z komunikować z obywatelem Ukrainy.

Oczywiście warto też dodatkowo w podobnych sytuacjach, np. w przychodni lub na wizycie, zainstalować na swoim telefonie tłumacz polsko-ukraiński z lektorem, by mieć pewność, że wszystkie kwestie zostały dobrze zrozumiane.

Webtran – aplikacja tłumacz polsko-ukraiński online

webtran - polecany tłumacz polsko-ukraiński
Webtran

Choć Webtran nie ma dedykowanej aplikacji, można ją spokojnie otworzyć w przeglądarce na telefonie lub tablecie (oczywiście mając połączenie z Internetem). Strona jest darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy tylko wybrać kierunek translacji, a następnie wpisać konkretne wyrażenie lub cały tekst do tłumaczenia, zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim, by otrzymać gotowe tłumaczenie.

Polsko-ukraiński Tłumacz – prosta w obsłudze aplikacja na Androida

polsko-ukraiński tłumacz na telefon
Źródło: Sklep Google

Najlepszy wybór, jeśli szukasz dedykowanej na telefony z Androidem aplikacji do tłumaczenia polsko-ukraińskiego. Jest intuicyjna i prosta w użyciu, dzięki czemu podczas korzystania z niej nie napotkasz żadnych problemów. Jak używać? Wystarczy tylko wpisać w górne okienko dowolny tekst, określić język wyjściowy i wcisnąć strzałkę na środku ekranu. 

Wśród dostępnych funkcji warto wymienić sprawdzanie historii w trybie offline, wprowadzanie głosowe oraz tłumaczenia słów i fraz. W aplikacji dostępny jest też tłumacz głosowy polsko-ukraiński.

iTranslate – tłumacz polsko-ukraiński z przydatnymi funkcjami

itranslate - tłumacz polsko-ukraiński na androida oraz ios
Źródło: Sklep Google

iTranslate to świetna aplikacja, dostępna zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS, w której znajdziesz opcję tłumaczeń polsko-ukraińskich i na odwrót. Program oferuje zarówno tłumaczenie tekstu, jak i tekstu na mowę. w iTraslate dodano również słownik i tezaurus dla wszystkich dostępnych języków (ponad 100). Inne funkcje warte wspomnienia to transliteracja czy historia.

Podstawowa wersja programu, która wystarcza do zwykłych, codziennych zastosowań, jest dostępna za darmo. Decydując się na pakiet Pro, zyskujesz też tłumaczenie przy pomocy kamery, w trybie offline oraz w formie głosowej, a także dostęp do odmiany czasowników w różnych czasach.

DeepL – dobry translator polsko-ukraiński

translator polsko-ukraiński - DeepL
Źródło: DeepL

DeepL to translator, który w bezpłatnej wersji tłumaczy na raz do 1500 znaków tekstu. Jest dostępny zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i jako aplikacja na Androida i iOS. W tej ostatniej możliwe jest tłumaczenie plików z poziomu urządzenia, zdjęć z aparatu oraz w formie głosowej. Jeśli prowadzisz rozmowę na żywo, możesz skorzystać z funkcji lektora, który przeczyta wygenerowaną treść.

Jest to bardzo dokładny tłumacz z polskiego na ukraiński, który zdecydowanie ułatwia codzienną komunikację. Ogólnie serwis oferuje translację ponad 30 różnych języków.

PONS – tłumacz polsko-ukraiński darmowy

Pons - tłumacz ukraińsko polski
Źródło: Sklep Google

PONS oferuje translację z 40 języków i wśród nich znajduje się także tłumacz ukraińsko polski. Serwis dostępny jest zarówno z poziomu przeglądarki, jak i jako dedykowana aplikacja na Android i iOS. W tłumacza można wpisywać pojedyncze słowa i całe zwroty oraz obsługiwać go głosowo, co może przydać się w konwersacjach na żywo. Do tego też w aplikacji istnieje możliwość translacji przy pomocy kamery w telefonie. Ciekawą funkcją jest również możliwość skopiowania tłumaczenia do darmowego trenera słownictwa, by nauczyć się wyszukanych słów.

Microsoft Translator – aplikacja tłumacz polsko-ukraiński

Microsoft Translator - tłumacz polsko-ukraiński online i w aplikacji
Źródło: Sklep Google

Microsoft Translator to spora konkurencja dla Google. W jego bazie znajdziesz ponad 100 języków, w tym także rodzimy dla obywateli Ukrainy. Aplikacja pozwala tłumaczyć tekst wpisywany przy pomocy klawiatury, a do tego działa także jako tłumacz polsko-ukraiński z lektorem. Dostępny jest w niej również tryb konwersacji – przy pomocy kodu można dołączyć do grupowych spotkań lub stworzyć samodzielnie własne. Każdy uczestnik będzie otrzymywał tłumaczenie z obcego języka w czasie rzeczywistym na własny. Może to być przydatne, jeśli np. Twoi współpracownicy porozumiewają się głównie po ukraińsku.

Ligvanex – prosty tłumacz polsko-ukraiński online

Ligvanex – prosty tłumacz polsko-ukraiński online
Źródło: Ligvanex

Jeśli interesuje Cię tłumacz polsko-ukraiński, którego główną funkcją jest translacja tekstów w przeglądarce i nie potrzebujesz np. lektora, dobrym wyborem będzie Ligvanex. To bardzo prosty program online, do którego wystarczy wkleić zdanie lub treść po ukraińsku, lub po polsku i przetłumaczyć ją na wybrany język. Limit znaków wynosi aż 10 000. Strona korzysta z technologii tłumaczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji.

SayHi – bezpłatny translator polsko-ukraiński na żywo

SayHi – bezpłatny translator polsko-ukraiński na żywo
Źródło: Sklep Google

SayHi to darmowa aplikacja, która umożliwia szybkie tłumaczenia polsko-ukraińskie i na odwrót w czasie rzeczywistym. Możesz wybrać, czy lektor będzie czytał wprowadzone teksty wolno, czy szybko, a także wybrać jego głos w dość w podstawowym zakresie – męski lub damski. Istnieje też możliwość wprowadzania i tłumaczenia słów i wyrażeń przy pomocy tekstu.

Jaki tłumacz polsko-ukraiński wybrać?

Jak widać, dostępność tłumaczy ukraińsko polskich z lektorem lub bez jest całkiem szeroki. Niektóre z nich obsługują także masę innych języków, dzięki czemu sprawdzą się także w konwersacjach z innymi obcokrajowcami. Rozwiązaniem, które jest najbardziej uniwersalne i najprostsze w obsłudze, jest moim zdaniem oczywiście Google Tłumacz, który potrafi nie tylko przetłumaczyć tekst pisany, ale także umożliwia prowadzenie rozmów na żywo, dostęp do lektora i translację ze zdjęć. Ma zatem wszystko, czego można oczekiwać po narzędziu, jakim jest translator polsko-ukraiński.

Promocyjne oferty na smartfony

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.