Portal randkowy Tinder – przegląd funkcji, pakietów premium i opinii użytkowników

05.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Portal randkowy Tinder – przegląd funkcji, pakietów premium i opinii użytkowników
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czy można znaleźć miłość w sieci? Z badań prowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że znajomości zawarte przez Internet, które przeradzają się w stałe związki, statystycznie są trwalsze od tych zawieranych w realnym świecie. Nie powinno więc dziwić, że Tinder, czyli aplikacja do randkowania, cieszy się tak dużą popularnością. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej nieco bliżej i sprawdzić, co sprawia, że Tinder to jedna z najpopularniejszych w Polsce aplikacji do randkowania.

Co to jest Tinder?

Randkowanie w sieci staje się coraz popularniejszym sposobem na znalezienie partnera lub partnerki. Dokładnie w tym celu powstał Tinder – aplikacja, która korzysta z technologii lokalizacji i pozwala nawiązać znajomość z innymi użytkownikami. Mogą z niej skorzystać użytkownicy Androida i iOS.

Portal randkowy Tinder w swojej podstawowej wersji jest bezpłatny, a założenie konta naprawdę łatwe.

Dodajemy swoje zdjęcie (lub zdjęcia), tworzymy krótki opis i możemy rozpocząć poszukiwania. Użytkownicy mogą tworzyć tzw. pary. Wystarczy, że dwie osoby polubią swoje profile. Jeśli nie chcesz dłużej ciągnąć znajomości z wybranym użytkownikiem, wystarczy kliknąć w ikonkę niebieskiej tarczy.

Podstawą działania aplikacji jest łączenie poszczególnych użytkowników za pomocą geolokalizacji. Profile dobierane są pod kątem ustawionych filtrów płci, odległości i orientacji. Możesz poznawać użytkowników oddalonych od Ciebie o kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów – wybór należy do Ciebie.

aplikacja Tinder
Źródło: App Store

Jak założyć konto na Tinderze?

Jak korzystać z Tindera? To bardzo łatwe. Wystarczy, że założysz konto i uzupełnisz wszystkie wymagane dane. W ten sposób stworzysz swój własny profil.

 • Zainstaluj i uruchom aplikację.
 • Wybierz jedną z trzech form logowania: konto Google, Facebook, numer telefonu.
tinder forma logowania
 • Uzupełnij wszystkie dane, o które poprosi Cię Tinder – imię, wiek, orientacja, płeć, wykształcenie, zainteresowania, zdjęcie.
tinder zainteresowania
 • Zacznij nawiązywać znajomości!

Tinder – logowanie

Aby ponownie wejść na swój profil na Tinderze, wystarczy uruchomić aplikację. Wszystkie dane czy dotychczasowe kontakty zostaną automatycznie załadowane.

Czy Tinder jest darmowy?

Aplikacja randkowa Tinder w swojej podstawowej formie jest darmowa. Pobranie i instalacja nie wymagają uiszczenia dodatkowych opłat. Użytkownik może utworzyć profil oraz polubić (lub odrzucić) drugą osobę.

W ramach Tindera istnieją również płatne pakiety, które dają dodatkowe możliwości. Najbardziej rozbudowany z nich to Tinder Platinum.

tinder pakiety
Źródło: Tinder

Tinder Premium – rodzaje subskrypcji

Każdy zarejestrowany użytkownik Tindera może zdecydować się na zakup dodatkowej subskrypcji, która zapewni mu znacznie więcej możliwości. Do wyboru mamy aż trzy różne pakiety: Tinder Plus, Tinder Gold oraz Tinder Platinium. Co oferują poszczególne subskrypcje i ile kosztują?

Tinder – portal randkowy i poszczególne pakiety:

Tinder Plus – 39,99 zł/miesiąc:

 • Wybieraj. Rozmawiaj. Spotykaj się.
 • Polubienia bez ograniczeń.
 • Ponowny wybór bez ograniczeń.
 • Paszport do dowolnej lokalizacji.
 • Ukryj reklamy.

Tinder Gold – 66,99 zł/miesiąc:

Pakiet Tinder Gold zawiera wszystkie możliwości pakietu Tinder Plus oraz:

 • 5 superlajków co tydzień.
 • 1 darmowy boost miesięcznie.
 • Zobacz, kto Cię polubił.
 • Nowe Top Wybory każdego dnia.

Tinder Platinium 140 zł/miesiąc:

Pakiet Tinder Platinum zawiera wszystkie możliwości pakietu Tinder Plus oraz Gold, a także daje możliwości:

 • Wiadomość przed połączeniem się w parę.
 • Polubienia priorytetowe.
 • Zobacz polubienia wysłane w ostatnim tygodniu.

Miesięczny koszt korzystania z płatnych pakietów Tinder można obniżyć decydując się na opłacenie dłuższego okresu z góry (dostępne są pakiety roczne i półroczne). Aby wykupić płatną wersję Tindera należy podać w aplikacji dane karty płatniczej i zgodzić się na automatyczne odnawianie subskrypcji.

Ciekawą alternatywą jest wobec tego Kod Podarunkowy Tinder, który pozwoli korzystać z płatnych wersji Tindera bez podawania karty płatniczej, a co nawet ważniejsze – znacznie taniej niż w modelu subskrypcyjnym.

portal randkowy Tinder

Jak działa aplikacja Tinder ?

Użytkowanie aplikacje jest stosunkowo łatwe i nie powinno nikomu sprawić większych trudności. Oczywiście, wiele zależy od tego, czy mamy wykupioną subskrypcję. Im droższy pakiet opłacamy, tym więcej funkcji zobaczymy.

W podstawowej darmowej wersji Tindera wszystko bazuje na lajkowaniu lub odrzucaniu wyświetlanych użytkowników.

Przesunięcie w prawo oznacza, że kogoś polubiliśmy, z kolei przesunięcie w lewo – odrzucenie.

Możemy również skorzystać z wyszukiwarki. Znajdziemy w niej w kilka kategorii, chociaż bliżej prawdy będzie powiedzieć, że są to grupy. Możemy do nich dołączyć, by znaleźć użytkowników, którzy chętnie umówią się z nami na kawę, spędzą czas na wspólnej rozgrywce czy wyjdą na imprezę.

Tinder grupy

Randka w ciemno na Tinderze

Oprócz klasycznego trybu korzystania z aplikacji Tinder, jej twórcy eksperymentują również z innymi rozwiązaniami. Efektem tego jest opcja Randki w ciemno. Zasada działania jest prosta. Najpierw użytkownik musi odpowiedzieć na kilka pytań np. jak długo nosi koszulę, zanim ją wrzuci do prania, albo do czego używa keczupu.

Po serii takich pytań użytkownik łączony jest z osobą, której odpowiedzi się pokrywają i mogą przez ograniczony czas pogadać ze sobą na czacie. Po jego zakończeniu można zdecydować, czy jesteśmy zainteresowani kontynuowaniem znajomości. Dopiero wówczas profil (a więc i zdjęcie naszej rozmówczyni/rozmówcy) się nam odsłoni.

randka w ciemno tinder blind date

Randki w ciemno na Tinderze to ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą się dobierać wyłącznie na podstawie wyglądu, ale chcą mieć nieco więcej wspólnego. Badania pokazały, że liczba powstałych w ten sposób par była znacznie większa niż wśród osób dobierających się wyłącznie na podstawie zdjęć.

Tinder Blind Dates jest na razie testowany w Stanach Zjednoczonych, ale systematycznie ma być wprowadzane także dla pozostałych regionów świata. Kiedy randki w ciemno na Tinderze będą dostępne w Polsce? Na razie nie wiadomo.

Czy Tinder jest bezpieczny?

O aplikacjach randkowych można przeczytać tyle samo złego, co i dobrego. Nie ulega jednak wątpliwości, że korzystanie z takich portali wymaga sporo ostrożności. To prawda, że wszędzie można spotkać ludzi, którzy niekoniecznie mają dobre intencje. Rzecz w tym, że w kontekście internetu jesteśmy narażeni na szereg zagrożeń, z jakimi nie zetkniemy się w realnym życiu.

Nigdy nie możemy zapominać, że Tinder, portal randkowy jak każdy inny, może narażać nas na:

 • szantaż,
 • kradzież danych,
 • ataki hakerskie,
 • wyłudzenia.

Nie chodzi o to, by rezygnować z możliwości poznania swojej drugiej połówki. Rzecz w tym, aby być świadomym potencjalnych zagrożeń. Dzięki temu zawsze będziemy gotowi, by odpowiednio zareagować.

Tinder czy Badoo?

Zarówno Badoo jak i Tinder to aplikacje randkowe. Każda z nich oferuje dostęp do podobnych funkcjonalności. Badoo istnieje znacznie dłużej, bo portal ruszył w 2006 roku. Mimo wszystko, to Tinder cieszy się większą popularnością na świecie.

Badoo na pewno oferuję znacznie więcej udogodnień swoim użytkownikom. To zdecydowanie większa prywatność, możliwość pozostania w trybie niewidocznym czy ocena dopasowań. Z kolei Tinder zdaje się być znacznie łatwiejszy w obsłudze – wystarczy przerzucić profil w lewo lub prawo, aby polubić danego użytkownika.

Trzeba też uczciwe powiedzieć, że w Polsce to Badoo wiedzie prym. Owszem, Tinder jest rozpoznawalny na całym świecie, ale w naszym kraju użytkownicy zdecydowanie częściej wybierają Badoo. To z kolei może przełożyć się na znacznie lepsze dopasowanie.

Jak bezpiecznie randkować w sieci?

Niezależnie od tego, z jakiej aplikacji randkowej korzystamy, nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Bez względu na to, z kim nawiążemy znajomość, powinniśmy przestrzegać kilku elementarnych zasad.

 • Tworząc opis na profilu, podawaj wyłącznie prawdziwe informacje.
 • Nie umawiaj się na spotkania w realnym świecie zbyt szybko. Daj sobie czas, aby jak najlepiej poznać drugą osobę.
 • Dane osobiste zachowaj dla siebie. Nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie.
 • Jeśli zdecydujesz się na randkę, wybierz bezpieczne miejsce. Powiadom też bliską ci osobę, że planujesz spotkanie.
 • Jeśli coś w zachowaniu drugiej osoby wzbudza twoją podejrzliwość, zachowaj ostrożność.

Tinder – opinie użytkowników

W czasach tak dużej popularności aplikacji do randkowania nietrudno spotkać osobę, która w ten sposób poznała miłość życia. Nie będzie też problemu, żeby znaleźć ludzi, którzy już nigdy więcej nie zdecydują się na nawiązanie znajomości w wirtualnym świecie.

Ten sposób randkowania nie jest dla każdego, ale niektórym z pewnością pomógł spotkać ciekawych ludzi.

Możemy się o tym przekonać, zaglądając na stronę główną aplikacji Tinder. Opinie użytkowników są przychylne i raczej zachęcają, aby przynajmniej wypróbować jej możliwości. Czy słusznie? Każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Czy warto korzystać z Tindera?

Tinder nie zagwarantuje nam, że znajdziemy partnera idealnego, ale jeśli traktować portal jako szansę na nawiązanie interesującej znajomości, to powinien się sprawdzić. Musimy jednak pamiętać, że internet pozwala wykreować wizerunek idealny. Świetnym przykładem są tu zdjęcia poddawane retuszowi i z mnóstwem filtrów, ale nawet w trakcie rozmowy łatwiej przychodzi ukryć użytkownikom swoje wady i wyeksponować zalety.

Każdy sam powinien wyrobić sobie opinię na temat aplikacji. Założenie konta nic nie kosztuje, podobnie jak zapoznanie się z podstawowymi możliwościami portalu. Być może to właśnie tam spotkasz swoją drugą połowę?

Inne aplikacje randkowe

Tinder nie jest jedyną aplikacją randkową, z której można skorzystać. Istnieje ich całkiem sporo, jak chociażby wspomniane chwilę wcześniej Badoo. Każdy portal ma swoje wady i zalety, dlatego najlepiej samodzielnie sprawdzić, który z nich przypadnie nam do gustu. Wśród tych najpopularniejszych na pewno trzeba wspomnieć o:

 • MyDates,
 • Happn,
 • iDates,
 • Sympatia,
 • Bumble,
 • Zaadoptuj Faceta.

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.