TikTok kopiuje BeReal i tworzy TikTok Now. Jak działa ta aplikacja?

24.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
TikTok kopiuje BeReal i tworzy TikTok Now. Jak działa ta aplikacja?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kolejne miesiące to coraz większa popularność Tiktoka. Sukces rynkowy tej platformy społecznościowej może obrazować fakt, że krótkie filmiki stały się ważną funkcją także w Instagramie, Facebooku czy YouTube. Teraz na polski rynek trafia kolejna ciekawa funkcja – TikTok Now. Jak działa?

Jak działa TikTok Now?

TikTok mocno zainspirował się funkcjonalnościami platformy BeReal. Usługa TikTok Now polega na publikowaniu w sieci zdjęć z losowych momentów w ciągu dnia. To zupełna odwrotność typowego zachowania użytkowników mediów społecznościowych, którzy zwykle wrzucają do Internetu tylko najlepsze fotografie, pokazujące ciekawe sytuacje z życia użytkownika.

Aplikacja TikTok Now wysyła zachętę do zrobienia zdjęcia, a użytkownik ma na to 3 minuty.

Zdjęcie wykonywane jest jednocześnie z wykorzystaniem przedniego i tylnego aparatu w smartfonie. Jeśli użytkownik nie wykona takiego polecenia, zostaje oznaczony w odpowiedni sposób. Użytkownik może też wybrać opcję nagrania 10-sekundowego filmu zamiast zdjęcia.

TikTok Now
fot. Sklep Google Play

Co więcej, tylko po umieszczeniu w TikTok Now swoich zdjęć możesz zobaczyć, co aktualnie robią Twoi znajomi. Taki mechanizm ma umożliwić dzielenie się naprawdę autentycznymi chwilami użytkowników.

TikTok Now to zupełnie inne podejście do social mediów

Sieć społecznościowa TikTok Now może wydać się bardzo ciekawa dla tych, którzy nie lubią nieco cukierkowych i podkręconych treści, np. na Instagramie. W nowej usłudze, która właśnie trafiła na polski rynek, liczy się autentyczność. Zdaniem twórców TikToka ma to umożliwić jeszcze lepszą komunikację i nawiązanie nowych interakcji między użytkownikami.

Z TikTok Now można korzystać z poziomu osobnej aplikacji. Funkcję tę znajdziemy też w standardowej aplikacji TikTok.

Może zainteresują Cię też te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.