Search icon

TikTok Notes może okazać się mocną konkurencją dla Instagrama. Kiedy premiera?

09.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
TikTok Notes może okazać się mocną konkurencją dla Instagrama. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W ostatnim czasie zmieniająca się polityka Instagrama sprawiła, że część użytkowników jest niezadowolona. Tę sytuację spróbuje wykorzystać konkurencja prosto z Chin. TikTok Notes to nowa aplikacja, przeznaczona do publikacji zdjęć, działająca na podobnej zasadzie do Instagrama.

Zapowiedź TikTok Notes

Nowa aplikacja TikToka może niebawem uzupełnić portfolio firmy. Dziś poza platformą do umieszczania filmów (to po prostu TikTok) mamy już inny program – TikTok Music, czyli konkurenta dla m.in. Spotify. TikTok Notes miałby z kolei zabrać część użytkowników Instagramowi.

Dziś część fotografów publikujących swoje dzieła na Instagramie nie jest zadowolona ze zmian w polityce Instagrama. Uważają, że aplikacja znacznie bardziej promuje twórców wideo.

TikTok Notes
Taki komunikat zobaczyli użytkownicy TikToka. TikTok Notes nadchodzi!

Właśnie dla nich idealnym rozwiązaniem może być więc zmiana platformy i korzystanie z TikTok Notes, a może po prostu jednoczesne używanie dwóch aplikacji. Nowy serwis chińskich twórców mógłby nawiązywać do ducha „starego dobrego Instagrama”, którego w aktualnej odsłonie aplikacji Mety widać coraz mniej.

TikTok Notes

Już dziś część użytkowników aplikacji TikTok otrzymało powiadomienia z informacją o planach wprowadzenia usługi TikTok Notes. Aplikacja nakierowana bardziej na publikację zdjęć może m.in. zaciągać zdjęcia opublikowane w TikTok, które są publicznie dostępne. Twórcy dostaną takie możliwości, jak dodawanie podpisów do zdjęć, zapewne będzie też system ocen i komentarzy.

Dziś nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery TikTok Notes. Wygląda na to, że aplikacja zadebiutuje lada dzień.

Wygląda na to, że konsekwencją zmiany polityki Instagrama nie będą więc już tylko głosy krytyki. Po premierze TikTok Notes możliwe, że część użytkowników – przede wszystkim fotografów – odejdzie do nowej aplikacji. Instagram zaczął mocno promować wideo w stylu TikToka, a chiński serwis odpowiada na to w sposób, który może przypaść do gustu użytkownikom.

Promocje na telefony

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.