Historia przeglądania na TikToku – jak ją sprawdzić na telefonie i w przeglądarce?

17.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Historia przeglądania na TikToku – jak ją sprawdzić na telefonie i w przeglądarce?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Filmy na TikToku trwają zwykle kilka sekund, a w ciągu dnia oglądasz czasem ich setki. Jeden z nich szczególnie zapadł Ci w pamięci, ale nie potrafisz go znaleźć? Żaden problem, w kilku prostych krokach możesz sprawdzić historię oglądania na TikToku. Sprawdź jak to zrobić.

Sprawdź ostatnio obejrzane filmy na TikToku

Każdego dnia na TikToku pojawia się kilkadziesiąt milionów filmów. A Ty w ciągu jednej sesji oglądania przeglądasz zwykle od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu wideo. W ciągu całego dnia przekłada się to na setki, a nawet tysiące wyświetleń.

Aplikacja z założenia nie była projektowana do wielokrotnego odtwarzania tych samych treści.

jak sprawdzić historię na tiktoku

Pewnie nie raz są sytuacje, w których przypomina Ci się jakiś TikTok i chcesz do niego wrócić, ale nie wiesz jak. Zastanawiasz się gdzie i czy w ogóle możesz sprawdzić historię na TikToku? Dzisiaj pokażemy Ci jak znaleźć obejrzane wideo, a także jak pobrać historię oglądania.

Pierwsza metoda jest banalnie prosta. Zrobisz to z poziomu aplikacji na swoim smartfonie. Druga będzie wymagać trochę więcej zaangażowania i cierpliwości, ponieważ musisz zalogować się na swoje konto w przeglądarce internetowej.

Jak sprawdzić historię na TikToku w aplikacji na Android lub iOS?

Jeszcze do niedawna nie było możliwości, aby sprawdzić historię oglądanych TikToków bezpośrednio z poziomu aplikacji. W jednej z najnowszych aktualizacji twórcy wprowadzili tę funkcję, co z pewnością ucieszyło wielu użytkowników. Aby to zrobić, wystarczy, że:

  1. Wejdziesz na swój profil.
  2. Klikniesz trzy poziome linie znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Wybierzesz zakładkę „Ustawienia i prywatność”.
  4. Przewiniesz w dół sekcji do kategorii „Treści & Wyświetlanie”, a następnie wejdziesz w „Historia oglądania”.

Ten proces nie należy do skomplikowanych, jednak musisz mieć świadomość, że prezentowana historia zawiera wszystkie filmy obejrzane w ciągu ostatnich 180 dni. Wideo, które były oglądane wcześniej, są automatycznie z niej usuwane. Historia nie archiwizuje jednak transmisji na żywo oraz opowieści.

historia tiktok

Jak sprawdzić historię na TikToku w przeglądarce?

Sprawdzanie historii na TikToku w przeglądarce nie jest takie proste jak w aplikacji. Niemniej ten zabieg oferuje znacznie więcej niż możliwość sprawdzenia obejrzanych filmów z ostatnich 180 dni. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie tej czynności, będzie trzeba pobrać dane na komputer lub telefon. Oprócz samej historii oglądania plik będzie zawierał wszystkie informacje związane z Twoim kontem, takie jak opis, historię rozmów, komentarzy, listę obserwujących, polubień, historię logowania, a także wybrane ustawienia. Oto jak pobrać historię przeglądania:

  1. Wejdź w zakładkę „Ustawienia”.
  2. Przejdź do kategorii „Dane”.
  3. Kliknij „Pobierz dane”.
  4. Wybierz czy chcesz pobrać dane jako plik .txt (do odczytu jako plik tekstowy), czy .JSON (do odczytu maszynowego)
  5. Zatwierdź, klikając „Przetwarzanie żądania”.

Niestety nie otrzymasz natychmiast pliku ze wszystkimi danymi. Twoja prośba może być rozpatrywana przez pracowników TikToka nawet do 4 dni. Zwykle jednak nie trwa to dłużej niż 24 godziny. Do tego czasu plik będzie widoczny jako „W toku”. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to odblokuje się możliwość jego pobrania. Warto zatem co jakiś czas zerkać, czy proces weryfikacji dobiegł końca.

Czy da się wyczyścić historię oglądania na TikToku?

Jeśli chcesz wyczyścić historię oglądanych filmów na TikToku, wystarczy, że będąc w niej, klikniesz przycisk „Wybierz” znajdujący się w prawym górnym rogu. Następnie możesz zdecydować, czy wybierasz całą historię oglądania, czy jedynie poszczególne filmy. Ostatnim krokiem jest kliknięcie czerwonego przycisku „Wyczyść”, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Warto zaznaczyć, że jeśli wyczyścisz historię oglądania, to tego procesu nie da się cofnąć. Ponadto nie będziesz mieć możliwości wyszukania usuniętych filmów przy pomocy filtra „Obejrzane filmy”.

Może Cię zainteresować:

Fanka gadżetów, która każdego dnia poszukuje nowinek ze świata technologii. Swoją przygodę z komputerami zaczęła z początkiem XXI wieku, kiedy to dostała PC z pierwszym 64-bitowym procesorem. Od razu wciągnęła się w świat gier ogrywając The Settlers i Dooma. Zafascynowana historią Steve’a Jobsa uprosiła mamę o pierwszego iPhone’a. Od tego czasu nie rozstaje się z firmą z nadgryzionym jabłkiem w logo. Kiedy akurat nie pisze dla Was kolejnych artykułów, zabiera swojego psiaka na długie wędrówki i wspólne zdobywanie kolejnych szczytów.