TikTok bez znaku wodnego – jak to zrobić w prosty sposób?
Zależy Ci na treściach z TikTok bez znaku wodnego? Jest to możliwe przy użyciu odpowiednich narzędzi. Jak usunąć znak wodny z TikTok? Czym tak naprawdę jest ten element i dlaczego twórcy aplikacji z niego korzystają? Sprawdźmy, jak uzyskać filmy z jednej z najpopularniejszych aplikacji na świecie bez znaku wodnego.
- Czy można pobrać TikTok bez znaku wodnego? Przydatne narzędzia
- Czy usunięcie znaku wodnego z TikToka jest zgodne z prawem?
- Dlaczego TikTok dodaje znak wodny?
Czy można pobrać TikTok bez znaku wodnego? Przydatne narzędzia
Pobieranie treści z TikTok bez znaku wodnego jest niemożliwe. Twórcy stosują go w celu zabezpieczenia treści udostępnianych przez użytkowników oraz promocji aplikacji.
O tym, jak nagrywać na TikToku, wie zdecydowana większość użytkowników, ale jak uzyskać film TikTok bez znaku wodnego? Można wyróżnić kilka zewnętrznych aplikacji:
- Snaptik – strona umożliwia pobranie filmu z TikToka przy jednoczesnym usunięciu znaku wodnego. Jak usunąć znak wodny z TikToka w ten sposób? Odtwórz film w aplikacji i kliknij opcję “Udostępnij”. Następnie skopiuj link do niego i wejdź na stronę Snaptik. Wklej go w okienko i pobierz film z TikTok bez znaku wodnego.
- SSSTIK – alternatywa dla strony Snaptik, która działa w niemal identyczny sposób.
- Mav Export – jeśli chodzi o posiadaczy iPhone’ów, to dla nich pobieranie TikTok bez znaku wodnego możliwe jest dzięki stronie Mav Export. Zasada działania jest tu identyczna jak w przypadku poprzednich serwisów.
Innym sposobem na uzyskanie treści z TikTok bez znaku wodnego jest docięcie filmu z aplikacji tak, aby usunąć kawałek nagrania, na którym wyświetlany jest znak wodny. Do tego celu wykorzystać można m.in. program YouCut. Przydana będzie tak naprawdę większość programów umożliwiających kadrowanie oraz przycinanie obrazu. Trzeba tu jednak podkreślić, że ten sposób wiąże się z utratą jakości obrazu. Dlatego większość użytkowników preferuje korzystanie z serwisów wskazanych wyżej.
Czy usunięcie znaku wodnego z TikToka jest zgodne z prawem?
Wielu użytkowników zadaje sobie również często pytanie, czy TikTok bez znaku wodnego jest legalny i zgodny z prawem. Zacząć jednak warto od wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest znak wodny. Ogólnie rzecz ujmując, jest to graficzny hologram, który umieszczany jest na zdjęciach i filmach. Stosowany jest w celu zabezpieczenia danego zdjęcia lub filmu, polegającego na wskazaniu, skąd pochodzi oryginalnie dzieło. Znak wodny stosowany jest w celu przypisania autorstwa danemu dziełu. W przypadku TikToka znakiem wodnym jest logo aplikacji oraz nazwa autora filmu. Materiały oznaczone znakiem wodnym można zgodnie z prawem przeglądać i pobierać, ale nie można ich modyfikować.
Zatem nawet wiedząc, jak usunąć znak wodny TikTok, to czy można to robić? Usunięcie znaku wodnego jest legalne pod warunkiem, że robi się to na własny użytek. Oznacza to, że pobrany film z TikTok bez znaku wodnego może być oglądany wyłącznie przez osobę, która pobrała film i usunęła znak wodny. Niezgodne z prawem jest zatem dalsze udostępnianie filmu bez znaku wodnego. W takim bowiem przypadku mówić można po prostu o kradzieży intelektualnej.
Pamiętać trzeba, że twórcy aplikacji TikTok zwracają na ten aspekt szczególną uwagę. Wynika to choćby z coraz większej popularności tzw. rolek na Instagramie, których treści są naprzemiennie wykorzystywane przez te same osoby na TikToku.
Dlaczego TikTok dodaje znak wodny?
Znak wodny ma na celu chronić prawa autorskie twórców nagrań, a dodatkowo promować samą aplikację TikTok. W przypadku aplikacji TikTok znak wodny jest także elementem strategii brandingowej marki. Innymi słowy, ma on na celu promocję aplikacji. Użytkownicy, widząc film w innych mediach, dostają informację, z jakiego źródła on pochodzi. To skutecznie buduje świadomość i rozpoznawalność marki.
Twórcy aplikacji dbają o prawo autorskie i potrafią skutecznie wyłapywać w sieci filmy pochodzące oryginalnie z TikToka, które publikowane są na innych serwisach. Oznacza to, że pobieranie filmów, usuwanie z nich znaku wodnego i publikowanie jako „swoje” w innych serwisach społecznościowych nie ma większego sensu. Można się bowiem spodziewać, że prędzej czy później takie nagranie z TikTok bez znaku wodnego zostanie usunięte z sieci.
Warto na koniec dodać, że TikTok dba jeszcze o inne, dodatkowe aspekty. Mowa tu choćby o tym, że korzystanie z aplikacji możliwe się po ukończeniu 13. roku życia. Wszystko po to, aby chronić najmłodszych przed nagraniami, które nie do końca mogą być dla nich przeznaczone. Co ważne, aplikacja ma także wbudowaną kontrolę rodzicielską.
Może Cię zainteresować: