Search icon

Czym jest TIDAL? Najważniejsze informacje o ofercie, cenie i jakości muzyki

18.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Czym jest TIDAL? Najważniejsze informacje o ofercie, cenie i jakości muzyki
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Obecnie istnieje wiele aplikacji służących do słuchania muzyki – oprócz Youtube Music czy Spotify sporą popularnością cieszy się Tidal. Co warto wiedzieć o tej aplikacji? Jakie funkcjonalności oferuje oraz jakie są ceny poszczególnych pakietów? Wszystkie ważne informacje prezentujemy w poniższym artykule. 

TIDAL – podstawowe informacje o tej platformie streamingowej

Tidal jest norweską aplikacją oferującą usługi strumieniowego przesyłania muzyki, podcastów i filmów. Jej elementem rozpoznawczym jest fakt, iż oferuje bezstratny dźwięk oraz teledyski w wysokiej rozdzielczości. Nie brakuje w niej także ekskluzywnych treści i specjalnych funkcji muzycznych. 

Tidal ma w swojej ofercie przeszło 70 milionów utworów oraz 250 000 teledysków – a liczby te stale rosną. Tak szeroka biblioteka wynika z tego, iż firma współpracuje z wieloma wytwórniami – zarówno tymi globalnymi jak i niezależnymi, lokalnymi. 

tidal
Źródło: Tidal

Na użytkowników dodatkowo czekają atrakcyjne benefity m.in. w postaci możliwości wygrania biletu na koncert ulubionego artysty czy przedpremierowego wysłuchania nowego utworu. Posiadacze subskrypcji mają dostęp do muzyki za pośrednictwem internetu, a także aplikacji mobilnych.

Czy TIDAL ma dużą bibliotekę utworów?

TIDAL muzyka charakteryzuje się imponującą liczbą utworów znajdujących się w bibliotece. Użytkownicy aplikacji mają dostęp do ponad 90 000 000 milionów utworów oraz 450 000 teledysków.

Biblioteka TIDAL jest naprawdę pokaźną i umożliwia swoim subskrybentom dostęp do podobnej liczby kawałków, co Spotify.

Jakość muzyki w TIDAL

Wysoka jakość muzyki to największy atut tej platformy streamingowej. Firma oferuje dwa pakiety. Są one następujące: 

  • Tidal Premium. Pakiet, w którym użytkownicy otrzymują materiały w standardowej jakości dźwięku. Mają dostęp do teledysków, podcastów, materiałów wideo zza kulis w jakości HD oraz playlist przygotowanych przez redakcję Tidal. Abonencie tego pakietu mogą też brać udział w konkursach z nagrodami, gdzie można otrzymać np. bilety na koncerty. 
  • Tidal HiFi. Jest to pakiet zawierający wszystkie korzyści, które są w abonamencie Tidal Premium, a dodatkowo uzyskuje się bezstratną jakość dźwięku HiFi oraz dodatkowy katalog w jakości dźwięku Masters (MQA) oraz playlisty z linii Tida Masters. 
tidal HiFi - czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że konsumenci, którzy są melomanami, odczują wyraźną różnicę w jakości dźwięku. Wszystko za sprawą znacznie wyższego maksymalnego poziomu bitrate w przypadku wariantu HiFi. Podczas gdy wartość ta w przypadku pakietu Premium może wynosić 320 kbit/s, w przypadku HiFi może to być nawet 1411 kbit/s. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, szczególnie w przypadku posiadaczy TIDAL HiFi aplikacja ta nie ma sobie równych. Niezależnie od rodzaju wybranej subskrypcji użytkownicy mogą odtwarzać wybrane utwory bez limitów oraz reklam.

Ceny pakietów TIDAL

Ceny poszczególnych pakietów prezentują się następująco:

  • Konto indywidualne – 19,99 zł miesięcznie (Tidal Premium) bądź 39,99 zł miesięcznie (Tidal HiFi).
  • Konto rodzinne (maksymalnie 6 użytkowników) – 29,99 zł miesięcznie (Tidal Premium) bądź 59,99 zł miesięcznie (Tidal HiFi). 
  • Konto studenckie – 9,99 zł miesięcznie (Tidal Premium) bądź 19,99 zł miesięcznie (Tidal HiFi). 

Na jakich urządzeniach można korzystać z TIDAL?

Z Tidal można korzystać na następujących urządzeniach:

  • smartfony i tablety (system operacyjny Android, iOS),
  • komputery i laptopy (system operacyjny Windows, MacOS, Linux),
  • telewizory z funkcją SMART TV. 

Subskrypcja TIDAL to możliwość użytkowania aplikacji za pośrednictwem komputera lub laptopa. Aby uzyskana jakość była na porządnym poziomie, najlepiej skorzystać z przeglądarki Chrome lub Firefox. W tym przypadku użytkownicy będą mieli do czynienia z wersją desktopową.

Niezwykle chętnie wybierany przez posiadaczy rozwiązaniem jest odtwarzanie utworów za pośrednictwem aplikacji pobranej na telefon komórkowy lub tablet.

aplikacja tidal na smartfony i tablety
Źródło: App Store

Ciekawym rozwiązaniem, z którego można korzystać od niedawna, jest Tidal Connect. Dzięki niej muzyka znajdująca się w chmurze w jakości HIFI może być z łatwością przesłana do danego urządzenia.

Osoby posiadające TIDAL mogą również w celu odtworzenia najwyższej jakości dźwięku skorzystać ze smart TV, a także deski rozdzielczej. Co ciekawe, do odtworzenia albumu nie jest konieczny dostęp do internetu. Istnieje możliwość pobrania poszczególnych albumów i playlist i przesłuchiwania ich w trybie offline.

Może się zdarzyć, że zajdzie awaria, w wyniku której TIDAL nie działa. W tym wypadku użytkownicy mogą skorzystać ze specjalnego portalu służącego do zgłoszeń i sprawdzić za jego pośrednictwem, czy inni subskrybenci również zmagają się z zaistniałą awarią.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.