TIDAL – co to jest? Ceny, pakiety i jakość muzyki

17.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
TIDAL – co to jest? Ceny, pakiety i jakość muzyki
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dziś właściwie każdy może słuchać ulubionej muzyki bez względu na to, gdzie się znajduje. Wszystko za sprawą specjalnych serwisów streamingowych. Jednym z nich jest TIDAL, który z roku na rok zdobywa coraz więcej użytkowników i staje się poważną konkurencją dla Spotify. Ile kosztuje TIDAL? Cena subskrypcji waha się od 9,99 zł do 39,99 zł miesięcznie w zależności od wybranego pakietu. Do tego platforma zapewnia dźwięk w najwyższej jakości. 

TIDAL – podstawowe informacje o tej platformie streamingowej

Tidal jest norweską aplikacją oferującą usługi strumieniowego przesyłania muzyki, podcastów i filmów. Jej elementem rozpoznawczym jest fakt, iż oferuje bezstratny dźwięk oraz teledyski w wysokiej rozdzielczości. Nie brakuje w niej także ekskluzywnych treści i specjalnych funkcji muzycznych. 

tidal
Źródło: Tidal

Na użytkowników dodatkowo czekają atrakcyjne benefity m.in. w postaci możliwości wygrania biletu na koncert ulubionego artysty czy przedpremierowego wysłuchania nowego utworu. Posiadacze subskrypcji mają dostęp do muzyki za pośrednictwem internetu oraz w trybie offline, a także aplikacji mobilnych. Można także przenieść ulubione playlisty z innych serwisów streamingowych.

TIDAL – cennik pakietów

Jeśli chcesz korzystać z TIDAL, cena poszczególnych pakietów wygląda następująco:

 • Individual – 21,99 zł/miesiąc; za dodatkowe 18 zł/miesiąc możliwe rozszerzenie do DJ Extension (katalog muzyczny dostępny na wybranym sprzęcie lub oprogramowaniu dla DJ-ów);
 • Family – 34,99 zł/miesiąc – pakiet rodzinny do 6 użytkowników (każdy otrzymuje oddzielne konto);
 • Student – 9,99 zł/miesiąc.

Nowi użytkownicy mogą skorzystać z darmowego okresu próbnego, który trwa 30 dni.

Czy TIDAL ma dużą bibliotekę utworów?

TIDAL muzyka charakteryzuje się imponującą liczbą utworów znajdujących się w bibliotece. Użytkownicy aplikacji mają dostęp do ponad 110 milionów utworów oraz 650 tysięcy teledysków.

Biblioteka TIDAL jest naprawdę pokaźną i umożliwia swoim subskrybentom dostęp do podobnej liczby utworów, co Spotify.

TIDAL – jakość dźwięku

Wysoka jakość muzyki to największy atut tej platformy streamingowej. Firma oferuje trzy

 • Niska jakośćdo 320 kbit/s, dla osób, które nie chcą martwić się o duże zużycie danych.
 • Wysoka jakośćdo 16-bitów, 44,1 kHz, studyjna jakość FLAC.
 • MAXdo 24 bit, 192 kHz, najlepszej jakości dźwięk w formacie HiRes FLAC.
tidal HiFi - czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że konsumenci, którzy są melomanami, odczują wyraźną różnicę w jakości dźwięku, szczególnie w opcji MAX.

Niezależnie od rodzaju wybranej subskrypcji użytkownicy mogą odtwarzać wybrane utwory bez limitów oraz reklam, a także pobierać je, aby słuchać w trybie offline.

Na jakich urządzeniach można korzystać z TIDAL?

Z Tidal można korzystać na następujących urządzeniach:

 • smartfony i tablety (system operacyjny Android, iOS),
 • komputery i laptopy (system operacyjny Windows, MacOS, Linux),
 • telewizory z funkcją SMART TV. 
 • sprzęt używany przed DJ-ów,
 • urządzenia Hi-Fi,
 • system audio samochodów wybranych producentów (np. Mercedes-Benz, Volkswagen, Tesla),
 • smartwatche: Apple Watch, Samsung Gear. 

Polecane głośniki przenośne:

Subskrypcja TIDAL to możliwość użytkowania aplikacji za pośrednictwem komputera lub laptopa. Aby uzyskana jakość była na porządnym poziomie, najlepiej skorzystać z przeglądarki Chrome lub Firefox. W tym przypadku użytkownicy będą mieli do czynienia z wersją desktopową.

Niezwykle chętnie wybierany przez posiadaczy rozwiązaniem jest odtwarzanie utworów za pośrednictwem aplikacji pobranej na telefon komórkowy lub tablet.

aplikacja tidal na smartfony i tablety
Źródło: App Store

Ciekawym rozwiązaniem, z którego można korzystać od niedawna, jest Tidal Connect. Dzięki niej muzyka znajdująca się w chmurze w jakości HIFI może być z łatwością przesłana do danego urządzenia.

Osoby posiadające TIDAL mogą również w celu odtworzenia najwyższej jakości dźwięku skorzystać ze smart TV, a także deski rozdzielczej. Co ciekawe, do odtworzenia albumu nie jest konieczny dostęp do internetu. Istnieje możliwość pobrania poszczególnych albumów i playlist i przesłuchiwania ich w trybie offline.

Może się zdarzyć, że zajdzie awaria, w wyniku której TIDAL nie działa. W tym wypadku użytkownicy mogą skorzystać ze specjalnego portalu służącego do zgłoszeń i sprawdzić za jego pośrednictwem, czy inni subskrybenci również zmagają się z zaistniałą awarią.

Czy warto korzystać z TIDAL?

Moim zdaniem, warto zdecydować się na korzystanie z platformy TIDAL, zwłaszcza jeśli cenisz sobie jakość dźwięku i szeroki dostęp do unikatowych treści. TIDAL zapewnia bezstratną jakość dźwięku i imponującą bibliotekę ponad 110 milionów utworów, co jest ogromnym atutem dla miłośników muzyki.

Dodatkowo platforma zapewnia dostęp do ekskluzywnych wydawnictw i możliwość słuchania muzyki offline, co sprawia, że jest atrakcyjna nie tylko dla casualowych słuchaczy, ale i dla audiofilów.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.