Gdzie można obejrzeć wszystkie sezony „The Walking Dead”?

25.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Gdzie można obejrzeć wszystkie sezony „The Walking Dead”?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Walking Dead – gdzie oglądać? To pytanie zadają sobie zarówno fani serialu The Walking Dead, jak i widzowie, którzy jak dotąd nie mieli styczności z tą wielosezonową produkcją. Serial bowiem emitowany jest już od 12 lat, a dopiero pod koniec ubiegłego roku pojawiły się ostatnie odcinki kultowej już serii. Jeśli jesteś fanem postapokaliptycznego uniwersum oraz horrorów, a przede wszystkim filmów o zombie, koniecznie sprawdź, gdzie można obejrzeć wszystkie sezony The Walking Dead

The Walking Dead – o czym jest serial?

The Walking Dead to już kultowy serial o apokalipsie zombie, którego pierwsze odcinki zostały wyemitowane w 2010 roku. Fabuła w skrócie przedstawia się następująco: Szeryf Rick Grime musi ochronić rodzinę i grupę ocalałych przed atakiem zombie, które opanowały świat po pandemicznej apokalipsie. Podczas prób znalezienia schronienia, Rick Grime musi stawić czoła zagrożeniu wynikającym nie tylko ze spotkania śmiertelnie niebezpiecznych “szwędaczy”, które opanowały świat. Jak się okazuje, jeszcze większe niebezpieczeństwo może czyhać ze strony ludzi sprowadzonych do dramatycznej walki o przetrwanie, poddanym nieustannemu lękowi o własne życie, narażonym na wyjątkowo trudne i nierzadko okrutne decyzje.  

The Walking Dead wyreżyserował Frank Darabont, twórca takich hitów jak Skazani na Shawshank, Zielona mila, Mgła czy docenionego przez miłośników thrillerów filmu Pogrzebany żywcem. Współtwórczynią jest Gale Anne Hurd, znana z produkcji takich jak: Terminator, Armagedon oraz Obcy. Serial został oparty na bestsellerowym komiksie “Żywe trupy” autorstwa Roberta Kirkmana. Warto zaznaczyć, że serial zdobył dwie prestiżowe nagrody Emmy oraz wiele innych nagród i liczne nominacje.

Pierwszy sezon zaczyna się od przebudzenia Ricka Grime’a w szpitalu. Główny bohater budzi się ze śpiączki, w którą wpadł w wyniku postrzału. Uświadamia sobie, że nigdzie nie ma ani śladu personelu, ani innych ludzi, lecz wszędzie znajduje żywe trupy. Rozpoczyna się walka o przetrwanie i próba odkrycia tajemnicy, co dokładnie się wydarzyło. 

Obsada serialu The Walking Dead

Jak wygląda obsada serialu The Walking Dead? Główną rolę zastępcy szeryfa gra Andrew Lincoln, znany z filmów Burza hormonów, Gabinet osobliwości Guillermo Del Toro, czy też To właśnie miłość. Pozostałe ważne role należą do: 

 • Norman Reedus jako Daryl Dixon
 • Laurie Holden jako Andrea Harrison  
 • Melissa McBride jako Carol Peletier
 • Steven Yeun jako Glenn Rhee
 • Jon Bernthal jako Shane Walsh
 • Sarah Wayne Callies jako Lori Grimes
 • Chandler Riggs jako Carl Grimes

Bardzo wysoko za rolę Negana ceniony jest Jeffrey Dean Morgan. Negan pojawia się jednak dopiero pod koniec szóstego sezonu. Twórcy stworzyli na tyle charyzmatyczną postać, świetnie zagraną przez aktora, że osoby odpowiedzialne za grę video „Tekken 7” w hołdzie dla serialu, którego są fanami, postanowili zaadaptować Negana jako postać gościnną, w którą mogą wcielić się wielbiciele słynnej bijatyki.

Ile sezonów ma The Walking Dead?

The Walking Dead liczy aż jedenaście sezonów. Pierwszy sezon pojawił się w 2010 roku, składa się z sześciu odcinków. Pojedyncze odcinki trwają min. 40 minut. Pierwszy sezon jest bardziej zróżnicowany pod względem długości odcinków, ponieważ np. pierwszy odcinek trwa ponad godzinę. Spójrzmy, ile odcinków zawierają poszczególne sezony serialu:

 • Sezon 1 – 6 odcinków 
 • Sezon 2 – 13 odcinków 
 • Sezon 3 – 16 odcinków 
 • Sezon 4 – 16 odcinków 
 • Sezon 5 – 16 odcinków 
 • Sezon 6 – 16 odcinków 
 • Sezon 7 – 16 odcinków 
 • Sezon 8 – 16 odcinków 
 • Sezon 9 – 16 odcinków 
 • Sezon 10 – 22 odcinki 
 • Sezon 11 – 24 odcinki

W wielu popularnych serwisach o tematyce filmowej ocena całego serialu oscyluje wokół 8 w skali do 10.

Na przykład w popularnym IMDb średnia ocena The Walking Dead wynosi 8.1, a składa się na nią blisko milion oddanych głosów. To oznacza, że naprawdę warto zagłębić się w świat apokalipsy zombie i obejrzeć serial na podstawie komiksu Roberta Kirkmana, ponieważ każdy z sezonów trzyma równy, wysoki poziom.  

Dlaczego sezon 11 ma ograniczoną dostępność?

Wielu miłośników serii zadaje sobie pytanie: Walking dead – gdzie oglądać serial? – jest to spowodowane ograniczoną dostępnością jedenastego, ostatniego sezonu serialu. Sezon 11 niestety nie wszędzie jest w całości, to znaczy, że nie zawiera wszystkich 24 odcinków. Np. Walking Dead sezon 11 Netflix – to tylko 8 odcinków. Pomimo tego, że seria została zakończona 20 listopada 2022, jak dotąd polscy fani serialu nie mogą doczekać się kolejnych odcinków na wspomnianej platformie.

To dlatego, że Netflix oraz inne platformy postanowiły podzielić ostatni sezon na trzy części po osiem odcinków – tak zaplanowano dystrybucję. Co oznacza, że już niebawem powinny pojawić się kolejne, ostatnie odcinki sezonu. Taka sama sytuacja jest w przypadku Walking dead sezon 11 HBO. HBO Max podobnie jak Netflix jak na razie udostępniło na swojej platformie VOD tylko 16 odcinków ostatniego sezonu. 

Gdzie obejrzeć The Walking Dead?

W takim razie nasuwa się pytanie – gdzie w całości obejrzeć The Walking Dead? Czy jest taka możliwość? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym platformom VOD w Polsce i sprawdźmy, czy da się obejrzeć w wybranym serwisie cały sezon 11 serialu The Walking Dead

Dane na dzień 27.03.2023. Dostęp do polskich wersji platform:

 • Netflix – 16 odcinków 11 sezonu 
 • HBO Max – 16 odcinków 11 sezonu 
 • Player.pl – 16 odcinków 11 sezonu 
 • Disney+ – 16 odcinków 11 sezonu (od 5 kwietnia 2023 – dostępne są wszystkie 24 odcinki)

Jak widać, platformy VOD jak na razie nie posiadają dostępu do pełnego sezonu serialu. Gdzie w takim razie polski widz może obejrzeć cały sezon 11 The Walking Dead? Najlepszym rozwiązaniem będzie program telewizyjny FOX Polska, który emituje ostatni sezon. Kanał dostępny jest w abonamencie CANAL+ lub można oglądać go również online na tej platformie. Dla cierpliwych, ostatnie odcinki The Walking Dead na pewno wkrótce pojawią się na wspomnianych wyżej serwisach. 

Grafika otwierająca: AMC

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.