The Walking Dead: Daryl Dixon – nowy zwiastun, a w nim Francja w wydaniu postapo

29.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
The Walking Dead: Daryl Dixon – nowy zwiastun, a w nim Francja w wydaniu postapo
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeszcze w tym roku swojej premiery doczeka się spin-off ponadczasowej serii o zombie – “The Walking Dead: Daryl Dixon”. W sieci od jakiegoś czasu dostępny jest teaser serii, poświęconej tytułowemu bohaterowi. Tymczasem właśnie dołączył do niego kolejny klip – przeszło 2-minutowy zwiastun, obrazujący wędrówkę Dixona przez zdewastowaną Francję. Czego można spodziewać się po tytule i kiedy premiera?

The Walking Dead: Daryl Dixon – nowy zwiastun

“The Walking Dead: Daryl Dixon” to próba nowego spojrzenia na świat żywych trupów, mająca odznaczać się nieznanym dotychczas klimatem. Jego akcję osadzono w dystopijnej Francji, będącej tłem dla nieustającej wędrówki Daryla Dixona (powracający do roli Norman Reedus). Bohater stara się zrozumieć, w jaki sposób trafił do Europy, a jego nadrzędnym celem jest powrót do domu. Mając w pamięci wszelkie trudy, jakich do tej pory doświadczył, staje w obliczu jeszcze większych wyzwań. Jak podkreśla sam aktor: 

Jego podróż była długa. Dłuższa, trudniejsza i dziwniejsza niż mogłoby się wydawać. Był tak blisko osiągnięcia tego, czego chciał i tego, gdzie chciał być. I oczywiście, zgodnie z zasadami »The Walking Dead«, zostało mu to odebrane. Z perspektywy Daryla równie dobrze można było zrzucić go na Księżyc. Ten świat jest teraz większy, głębszy i równie ciężki, jeśli nie cięższy.

Udostępniony właśnie, nowy zwiastun “The Walking Dead: Daryl Dixon” ukazuje kolejny etap wędrówki bohatera, podczas której przemierza on zdewastowany, francuski krajobraz – ponurą zapowiedź tego, co go czeka:

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć teasera produkcji, ten prezentuje się następująco: 

The Walking Dead: Daryl Dixon – obsada i twórcy

W serialu wystąpią również m.in. Clémence Poésy (Isabelle), Anne Charrier (Genet), Eriq Ebanouey (Fallou), Laika Blanc Francard (Sylvie), Romain Levi (Codron) i Louis Puech Scigliuzzi (Laurent). Mimo wcześniejszych zawirowań na ekranie pojawi się też Melissa McBride (Carol Peletier).

Twórczynią serialu jest Angela Kang (“The Walking Dead”, “Terriers”).

Kiedy premiera?

“The Walking Dead: Daryl Dixon” na ten moment nie ma dokładnej daty premiery. Wiadomo jednak, że tytuł zadebiutuje na AMC jesienią tego roku. 

Źródło: The Walking Dead / YouTube, Collider

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.