The Umbrella Academy: 3 sezon przynosi sporo zmian, ale trzyma wysoki poziom

29.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
The Umbrella Academy: 3 sezon przynosi sporo zmian, ale trzyma wysoki poziom
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Trzeci sezon The Umbrella Academy – jednej z głośniejszych produkcji w ofercie Netflixa jest już dostępny na platformie. Pierwsze reakcje świadczą o tym, że w znacznej mierze mamy do czynienia z nowym kierunkiem i są to zmiany na lepsze

The Umbrella Academy – o czym opowiada serial?

The Umbrella Academy ukazuje losy pewnej dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów. Już początki tej historii nie pozostawiały żadnych złudzeń co do tego, że mamy do czynienia z czymś nadzwyczajnym.

Tego samego dnia 1989 roku na świat przyszło czterdzieścioro troje dzieci. I nie zdziwiłoby to zapewne nikogo, gdyby nie fakt, że żadna z matek nie zdawała sobie sprawy z tego, że była w ciąży; co więcej żadna z nich w niej jeszcze do niedawna nie była

Siedmioro z nich zaadoptował pewien miliarder – Reginald Hargreeve. Jego celem nie było jednak założenie licznej, cieszącej się spokojnym życiem rodziny. W zamyśle miał raczej coś na kształt grupy superbohaterów, dążących do ocalenia świata.

Niestety nie wszystko poszło po jego myśli – poczucie więzi i chęć współpracy zostały bowiem zastąpione przez indywidualistyczne zapędy różnych od siebie postaci. 

Serial stanowi ekranizację komiksu pod tym samym tytułem. 

3 sezon The Umbrella Academy – idzie nowe

Już sam trailer The Umbrella Academy 3 zdradził całkiem sporo, jeśli chodzi o pojawiające się w tytule novum. W ramach kontynuacji serii pojawia się istniejąca równolegle Akademia Sparrow – zdecydowanie mniej rozczarowująca dla samego założyciela.

Elliot Page daje się zaś poznać już nie jako Vanya, lecz Viktor, o czym aktor wspomina w następujących słowach: 

Steve Blackman, showrunner serialu, jest po prostu niesamowity i jest wspaniałym człowiekiem. Kiedy rozmawialiśmy o tym po raz pierwszy, wydawał się bardzo podekscytowany możliwością włączenia [przemiany] do serialu.

Na różnice względem poprzednich części wskazują również przychylne recenzje, podkreślające odmienne rozłożenie akcentów fabularnych – kreacja postaci tym razem pochłonęła znacznie więcej uwagi twórców aniżeli wątek ratowania świata. To zaś stwarza zupełnie nowe możliwości zaistnienia w świadomości widzów, bez powielania tego, co już zdążono im ukazać.

Kiedy 4 sezon Umbrella Academy?

Trzeci The Umbrella Academy jest już dostępny na Netfliksie. Najnowsza odsłona serialu doczekała się swojej premiery 22 czerwca tego roku. A co z kontynuacją? Biorąc pod uwagę popularność serialu, jego powstanie jest tylko kwestią czasu. Oficjalnej decyzji jeszcze nie było, ale Steve Blackman zapowiedział, że ma już gotowe pomysły na domknięcie całej opowieści. Wszystko wskazuje więc na to, że czwarty sezon Umbrella Academy, będzie zarazem ostatnim. Premiery można się spodziewać prawdopodobnie w 2023 roku.

Źródło: Late Night with Seth Meyers

Zobacz również:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.