Search icon

The Office w Polsce. Kiedy premiera na Netflix?

14.09.2021 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
The Office w Polsce. Kiedy premiera na Netflix?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na ten moment czekało mnóstwo widzów w Polsce. Jeden z najbardziej znanych i popularnych seriali komediowych ostatnich lat trafił w końcu do oferty Netflixa. Czym jest the Office? Na czym polega fenomen tego sitcomu? Wszystkie informacje znajdziesz w naszym artykule.

The Office US na Netflix – kiedy premiera?

The Office US stała się jednym z najbardziej popularnych seriali komediowych na całym świecie. Mimo że został zdjęty z anteny dziewięć lat temu, nadal cieszy się ogromną popularnością. Był zrealizowany w latach 2005–2013 przez NBC. W Polsce serial był emitowany przez m.in.: Comedy Central Polska, Fox Comedy i TVN 7. Serial oparty jest na brytyjskiej wersji serialu o tym samym tytule, która zadebiutowała 20 lat temu na antenie BBC.

Ta paradokumentalna seria będzie dostępna na polskim Netflixie od 23 października 2021. Serwis udostępni od razu pełne 9 sezonów.

O czym jest the serial The Office?

The Office (pol. Biuro) – to serial mockumentalny. Jest to specyficzny gatunek filmowy, który z jednej wykorzystuje materiały stosowane przy tworzeniu filmu dokumentalnego, a z drugiej ukazuje fikcyjne postaci i wydarzenia przedstawione w sposób humorystyczny i przerysowany.

Amerykański The Office śledzi perypetie pracowników w biurze firmy Dunder Mifflin w Scranton z Pensylwanii podczas ich codziennych obowiązków. Postacią centralną filmu jest zabawny, ale również nieznośny, ekscentryczny i samolubny Michael Scott. Swoje niewybredne żarty kieruje w pierwszej kolejności do cichej, czarującej recepcjonistki Pam Beesly.

Do piątki głównych bohaterów zaliczmy również Dwight Schrute, który podlizuje się szefowi, skutecznego sprzedawcę Jima Halperta, a także zobojętniałego pracownika tymczasowego Ryana Howarda. Całe biuro bez przerwy się zamartwia, czy będą jakieś zwolnienia, i czy Michael kiedykolwiek zamilknie. Losy bohaterów przeplatają się nawzajem w komicznych, czasem romansowych sytuacjach.

Serial wyróżnia się bardzo specyficznym poczuciem humoru, który nie każdemu przypadnie do gustu, ale każdy, kto miał okazję pracować w korporacyjnym środowisku znajdzie tutaj mnóstwo sytuacji, o których słyszał lub sam był ich uczestnikiem. Oczywiście wszystko tutaj jest wyolbrzymione i rysowane grubą kreską, ale dzięki temu łatwiej trafia w sedno. That’s what she said.

Czy będzie polska wersja The Office?

Sukces najpierw brytyjskiego, a potem amerykańskiego „The Office” spowodował, że wkrótce doczekamy się jego przeniesienia na polskie podwórko.

BBC Studio w kooperacji z Canal+ Polska przygotowuje remake kultowego sitcomu – polską wersję serialu The Office PL. Akcja rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy, która zajmuje się produkcją wody mineralnej „Kropliczanka”.

Biuro – serial w wersji polskiej zajmuje się losami i perypetiami prezesa firmy, Michała. Jest to człowiek egocentryczny, dla którego autorefleksja jest całkowicie obcym pojęciem. Swoim zachowaniem cały czas próbuje zwrócić na siebie uwagę. Gdy na horyzoncie pojawia się nowy właściciel, pracownicy obawiają się o swoje posady. Jednak Michał patrzy na zmiany z optymizmem.

Roszady na szczeblu biznesowym przeplatają z biurowym życiem codziennym pracowników „Kropliczanki”. Jak podkreśla przedstawicielka CANAL+ Polska wersja serialu opiera się na „aktualnych nastrojach społecznych i konfliktach światopoglądowych”. W głównych rolach wystąpią Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz.

Serial powstał w 2021 roku. Wkrótce będziemy mogli się  przekonać czy The Office PL osiągnie poziom popularności sitcomu z USA, który po 16 latach od premiery i 9 sezonach nadal gości na ekranach widzów na całym świecie. Czy jednak podobnie jak brytyjski pierwowzór zakończy serię na 14 odcinkach.

The Office – gdzie obejrzeć serial?

The Office PL trafi na CANAL+ PREMIUM oraz canalplus.com jesienią 2021 roku. A jego amerykańska wersja będzie gościć na platformie streamingowej Netflix. Kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko? Miejmy nadzieję, że widzowie.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.