The Mandalorian – scenariusz do 4 sezonu już gotowy. Kiedy ruszą prace na planie?

28.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
The Mandalorian – scenariusz do 4 sezonu już gotowy. Kiedy ruszą prace na planie?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

The Mandalorian – jeden z najpopularniejszych seriali dostępnych w serwisie Disney+ – nie zdążył jeszcze zadebiutować z 3. sezonem, a już doczekał się scenariusza swojej 4. odsłony. Co wiadomo o kierunku, w którym zmierza produkcja?

The Mandalorian – sezon 4 ma już gotowy scenariusz!

Osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen The Mandalorian opowiada o perypetiach tytułowego Mandalorianina (Pedro Pascal – The Last of Us, Narcos, Gra o tron) – najemnika i łowcy nagród – który przemierza galaktykę na kilka lat po wydarzeniach, znanych z Powrotu Jedi. Bohater musi odnaleźć się w świecie po upadku Imperium, którym rządzą chaos, chciwość i podejrzliwość.

Serial spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony widzów, czego wyrazem są kolejne sezony, rozwijające tytuł. W oczekiwaniu na trzeci z nich (którego premiera odbyła się 1 marca 2023) pojawiły się nowe informacje na temat jego bezpośredniej kontynuacji. 

Jak się okazuje, 4 sezon The Mandalorian ma już gotowy scenariusz, a zdjęcia do niego mają ruszyć jesienią! Nowiną podzielił się z widzami Jon Favreau, scenarzysta serii.

4 sezon The Mandalorian – co już wiadomo?

Tak, napisałem już 4. sezon. Musieliśmy wiedzieć, dokąd zmierzamy, aby opowiedzieć w pełni ukształtowaną historię. Mieliśmy ją rozplanowaną – Dave [reżyser – red.] i ja – a potem skrupulatnie rozpisywaliśmy każdy odcinek. Pisałem już podczas postprodukcji, ponieważ wszystko musi działać jako kontynuacja i kompletna historia. 

Musimy mieć świadomość, co dzieje się w innych serialach czy nawet w »Star Wars: Skeleton Crew«, bo wszystkie one mają miejsce w tym samym okresie. Jest dużo więcej rzeczy, o których musimy pamiętać i wątków, które budowaliśmy także w poprzednich sezonach »Mando«

– zdradził Favreau. 

Tak więc 4 sezon The Mandalorian niezmiennie pozostaje zagadką na poziomie fabularnym. Tymczasem do premiery The Mandalorian 3 pozostało już niewiele czasu. Tytuł opowie o wyprawie Din Djarina i Grogu na Mandalore – do miejsca, w którym głównemu bohaterowi przyjdzie zmierzyć się z własną historią i poszukać swojego prawdziwego “ja”. 

Pierwszy odcinek sezonu 3 zadebiutuje w Disney+ 1 marca, a kolejne dołączać będą do niego co środę. Wielki finał zaplanowano na 19 kwietnia tego roku. 

Źródło: Disney+, BFMTV INSIDE

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.