The Last of Us – podsumowanie informacji o 2 sezonu serialu. Kiedy premiera na HBO Max?

14.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
The Last of Us – podsumowanie informacji o 2 sezonu serialu. Kiedy premiera na HBO Max?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Drugi sezon “The Last of Us” oficjalnie powstanie, o czym dowiedzieliśmy się już po premierze dwóch pierwszych odcinków sezonu otwierającego serię. Pora więc na podsumowanie informacji na temat sequela najnowszego hitu serwisu HBO Max. O czym opowie “The Last of Us 2”? Kiedy premiera? 

The Last of Us 2 – fabuła 

Zgodnie z zapowiedziami z pierwszej ręki “The Last of Us 2” będzie stanowiło adaptację “The Last of Us Part II” z 2020 roku – gry, której akcję osadzono pięć lat po wydarzeniach, które mogliście zobaczyć w ramach pierwszego sezonu.  

Na ekranie zagości zatem nieco starsza Ellie. Nie zabraknie też nowych postaci i lokacji. W związku z tym pierwszym aspektem w sieci nie zabrakło pogłosek, jakoby kolejna odsłona serii miała przynieść rotację w pierwszoplanowej obsadzie. Bella Ramsey – serialowa Ellie – kategorycznie im jednak zaprzeczyła, potwierdzając, że powróci do swojej roli w “The Last of Us 2”. 

Adaptacja kolejnej części kultowej gry oznacza jeszcze jedno wyzwanie – niezwykle rozbudowaną i skomplikowaną historię, którą trudno zawrzeć w zaledwie jednym sezonie serialu. Twórcy mają jednak rozwiązanie również w tym zakresie. Nie wykluczają bowiem podzielenia ukazanej tam fabuły pomiędzy dwa kolejne sezony. Co za tym idzie, powstanie 3 sezonu “The Last of Us” jest wysoce prawdopodobne – o ile oczywiście HBO da swoje zielone światło:

Mieliśmy okazję poznać też namiastkę wizji twórców na “The Last of Us 2”, jeżeli chodzi o dochowanie wierności oryginałowi. Jak zdradza współtwórca tytułu, Craig Mazin: 

[“The Last of Us 2” – przyp. red.] będzie się różnił [od oryginału – przyp. red.] tak, jak ten sezon się różnił [od pierwszej gry – przyp. red.]. Czasami będzie to radykalnie inne, a czasami tylko trochę. Ale zmiany się pojawią i będzie to coś naszego. Nie będzie dokładnie tak, jak w grze. To będzie serial, który Neil i ja bardzo chcemy zrobić.

Słowa o obraniu podobnego kierunku do pierwszej odsłony serii, nie powinny nikogo niepokoić. “The Last of Us” okazał się bowiem ogromnym sukcesem. Przez niektórych określany jest zresztą nawet jako najlepsza adaptacja gry w historii! 

Nadzieją napawa też powrót sprawdzonej ekipy twórców, w osobach Craiga Mazina i Neila Druckamanna oraz producentki wykonawczej, Carolyn Strauss. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę.

The Last of Us 2 – kiedy premiera?

Oficjalna data premiery “The Last of Us sezon 2” nie jest na tę chwilę znana. Wiadomo jednak, że w lutym tego roku rozpoczęto pracę nad jego scenariuszem. Odtwórca roli Joela – Pedro Pascal – zdradził zaś, że zdjęcia do 2. sezonu serialu mogą wystartować jeszcze w tym roku. To z kolei oznacza, że premiery kolejnej odsłony serii możemy oczekiwać już w 2024 roku. 

Źródło: Collider, twitter.com/hbomaxpolska, twitter.com/IGN, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.