The Island – Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają u Pawlikowskiego!

28.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
The Island – Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają u Pawlikowskiego!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dobrych wieści ze świata kina z polskim akcentem ostatnio nie brakuje. Dopiero co pisaliśmy o angażu Marcina Dorocińskiego w “Mission: Impossible”. Tymczasem chwilę później w rodzimych i zagranicznych mediach gruchnęła informacja o kolejnym filmie w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. “The Island”, bo tak brzmi jego tytuł, to produkcja, w której w pierwszoplanowych rolach wystąpią gwiazdy światowego formatu: Joaquin Phoenix i Rooney Mara. 

The Island – Joaquin Phoenix i Rooney Mara w filmie Pawła Pawlikowskiego

Wszystko, co robi ostatnio Paweł Pawlikowski, okazuje się wielkim sukcesem. Przypomnijmy, że 2018 rok przyniósł trzykrotnie nominowaną do Oscarów “Zimną wojnę” w jego reżyserii. Jego inne filmowe dzieło – “Ida” – sięgnęło zaś po nagrodę w 2015 roku (Najlepszy film nieanglojęzyczny). 

Wieść o tym, że idzie nowe, wystarczyła już zatem, aby rozbudzić wśród widzów wielkie nadzieje. Gdyby ktoś miał jednak jeszcze wątpliwości, przedsmakiem tego, co ma nadejść, niech będzie obsada “The Island”. Reżyser współpracuje z najlepszymi, czego dowodem jest obecność na ekranie w pierwszoplanowych rolach gwiazd, takich jak Joaquin Phoenix (“Joker”) i Rooney Mara (“Dziewczyna z tatuażem”). 

Aktorski duet poza życiem zawodowym dzieli również to osobiste. Poznali się na planie “Her” w 2012 roku, później zostali parą, a dwa lata temu doczekali się dziecka. Ostatnią okazją do zobaczenia ich razem na ekranie była “Maria Magdalena” – film biblijny, powstały w międzynarodowej koprodukcji. 

The Island – Pawlikowski powraca z dramatycznym thrillerem 

“The Island” to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Przenosimy się w nim do Stanów Zjednoczonych z lat 30. XX wieku. 

Bohaterowie tej historii to atrakcyjna amerykańska para, która postanawia uciec od zgiełku cywilizacji do swojego prywatnego raju. Odnajdują go na pewnej opuszczonej wyspie. Dostrzeżeni przez milionera z miejsca stają się sensacją. W konsekwencji na wyspę przybywa hrabina, pragnąca uczynić z niej turystyczny kurort. Jej plany stają się zarzewiem konfliktu, w  którym nie zabraknie intryg, zdrady, a ostatecznie – morderstwa. Jedną z kluczowych ról odegra w nim sama Matka Natura. 

Kiedy premiera?

Data premiery “The Island” wciąż nie jest znana. Prace na planie filmu rozpoczną się w 2023 roku. 

Źródło: vogue.pl

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.