Nie będzie 2. sezonu „The Idol”. HBO wydało oficjalne oświadczenie

29.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Nie będzie 2. sezonu „The Idol”. HBO wydało oficjalne oświadczenie
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

To już pewne – kontrowersyjny “The Idol” został skasowany. Po licznych perturbacjach i lawinie krytyki, jaka spłynęła na gwiazdorski serial oryginalny HBO, otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie – 2. sezon “The Idol” nie powstanie. 

Kontrowersje to za mało – „Idol” skasowany po 1.sezonie

“The Idol” to produkcja, której nie szczęściło się od samego początku. Zmiana na stanowisku reżyserskim wobec niezgodności wizji artystycznych, przedłużające się, chaotyczne prace na planie, masa krytyki, zarzucającej twórcom wykreowanie na ekranie “męskiej fantazji o gwałcie”, rozczarowujące wyniki oglądalności i skrócenie tytułu do zaledwie pięciu odcinków – wszystko to wskazywało, że los serialu jest przesądzony. 

Mimo to HBO wzbraniało się przed zajęciem oficjalnego stanowiska co do przyszłości produkcji – aż do teraz. W wydanym właśnie, dość dyplomatycznym, oświadczeniu rzecznika prasowego korporacji medialnej czytamy: 

»The Idol« był jednym z najbardziej prowokacyjnych oryginalnych programów HBO i jesteśmy zadowoleni z silnej reakcji widzów. Po wielu przemyśleniach i rozważaniach HBO, a także twórcy i producenci zdecydowali się nie rozwijać drugiego sezonu. Jesteśmy wdzięczni twórcom, obsadzie i ekipie za ich niesamowitą pracę.

The Idol – o czym opowiada serial HBO?

Serial ukazuje historię Jocelyn (Lily-Rose Depp) – młodej gwiazdy pop, zmagającej się z kryzysem twórczym. Wszystko zmienia się, gdy na jej drodze pojawia się Tedros (The Weeknd) – tajemniczy właściciel klubu w Los Angeles – z którym też wdaje się w toksyczny romans, będący dla niej źródłem licznych inspiracji. 

Produkcja odbiła się szerokim echem również za sprawą głośnych, zaangażowanych w jej powstanie nazwisk. Oprócz Depp i The Weekend swoją zasługę ma w tym Sam Levinson – reżyser tytułu, który jednak nie zdołał powtórzyć sukcesu swojego innego dzieła, “Euforii”.

Pierwszy, a zarazem ostatni sezon serialu znajdziecie w serwisie HBO Max

Źródło: Deadline

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.