Twórcy wstrzymują prace na planie The Crown

12.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Twórcy wstrzymują prace na planie The Crown
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Śmierć królowej Elżbiety poruszyła ludzi na całym świecie. Wieść o niej sprawiła, że wielu się zatrzymało, z sentymentem spoglądając w przeszłość. W przypadku prac na planie jednego z najpopularniejszych seriali na platformie Netflix – “The Crown” – nie jest to jedynie przenośnia.

The Crown – prace na planie wstrzymane  

Decydując się na opowiedzenie historii skrywanej za murami królewskich pałaców, twórcy serii musieli się liczyć z faktem, że zasiadająca na tronie królowa Elżbieta jest sędziwego wieku. W związku z tym już wcześniej wypowiadali się na temat planów, związanych z jej ewentualnym odejściem. 

The Crown - Claire Foy

Producent „The Crown” – Stephen Daldry – jeszcze w 2016 roku zdradził, że śmierć monarchini oznaczałaby przerwę w pracach na planie serialu: 

Nikt z nas nie wie, kiedy ten czas nadejdzie, ale byłoby słusznym i właściwym okazać szacunek królowej. Byłby to zwykły hołd i wyraz szacunku. Ona jest globalną postacią i właśnie to powinniśmy zrobić.

Czas zweryfikował tę obietnicę. 8 września 2022 roku świat obiegła wieść o śmierci królowej, mającej za sobą 70-letnie panowanie nad Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jej obecność dla wielu była oczywista. Kiedy więc jej zabrakło, poczucie straty było wszechobecne.

The Crown - Olivia Colman

Peter Morgan – twórca „The Crown” – nie zwlekał z reakcją, zapowiadając przerwę w produkcji 6. i ostatniego sezonu serialu, w związku ze śmiercią królowej:

The Crown jest listem miłosnym do niej i na razie nie mam nic do dodania poza ciszą i szacunkiem. Spodziewam się też, że z szacunku przerwiemy kręcenie.

Nie ujawniono jednak, jak długo potrwa wspomniana przerwa.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu Lesley Manville (księżniczka Małgorzata) w rozmowie z Radio Times zdradziła, że zdjęcia do finałowych odcinków serialu są jedynie kwestią czasu. 

The Crown – kiedy 5. sezon?

Wstrzymanie prac na planie “The Crown” pozostaje bez większego znaczenia dla premiery 5. sezonu serialu. Tę zapowiedziano na listopad 2022 roku i na tę chwilę pozostaje ona aktualna. 

Źródło: Deadline, Variety, Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.