„The Crown”: sezon 6 podzielony na 2 części. Data premiery i zwiastun już dostępne

10.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„The Crown”: sezon 6 podzielony na 2 części. Data premiery i zwiastun już dostępne
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wielki finał “The Crown” trafi na małe ekrany jeszcze w tym roku. Netflix zapowiedział szósty, a zarazem ostatni sezon popularnego serialu o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Co ciekawe, ten zostanie podzielony na dwie części, których daty premier właśnie ogłoszono. Jest też zwiastun z królową Elżbietą na pierwszym planie.

The Crown sezon 6 – data premiery dwóch finałowych części

Netflix stopniuje napięcie przed definitywnym zamknięciem sagi o najsłynniejszych na świecie royalsach, ogłaszając, że 6 sezon “The Crown” zadebiutuje w dwóch kolejnych częściach. Te trafią do biblioteki platformy w niemal miesięcznym odstępie czasu – odpowiednio 16 listopada i 14 grudnia tego roku.

The Crown sezon 6 - plakat 1

The Crown sezon 6 – zwiastun

Podział na części pozostaje w związku z wydarzeniami, ukazanymi na ich łamach. W listopadzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się bliżej relacji księżnej Diany i jej wybranka – Dodiego Fayeda – której tragiczny koniec jest wszystkim dobrze znany. W grudniu do głosu dojdą zaś jego konsekwencje, nakreślone z perspektywy księcia Williama, którzy mierzy się z doświadczeniem żałoby. Na ekranie podniesiony zostanie również wątek Złotego Jubileuszu Królowej, ślubu Karola i Camilli oraz początków Williama i Kate. 

Pierwszy zwiastun “The Crown 6” jest już dostępny i skupia się na refleksjach Królowej Elżbiety na temat istoty panowania i wiążących się z nim wyrzeczeń. Znajdziecie go poniżej: 

Obsada 

W obsadzie finałowego sezonu “The Crown” znaleźli się m.in.: Imelda Staunton (Elżbieta), Jonathan Pryce (Filip), Lesley Manville (Małgorzata), Dominic West (Karol), Elizabeth Debicki (Diana), Claudia Harrison (Anna), Olivia Williams (Camilla Parker Bowles), Bertie Carvel (Tony Blair), Salim Daw (Mohamed Al Fayed), Khalid Abdalla (Dodi Fayed), Rufus Kampa (William w części pierwszej), Ed McVey (William w części drugiej), Fflyn Edwards (Harry w części pierwszej), Luther Ford (Harry w części drugiej) oraz Meg Bellamy (Kate Middleton).

The Crown sezon 6 - plakat 2

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.