The Crown 5 na pierwszym zwiastunie i z oficjalną datą premiery na Netflix

30.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
The Crown 5 na pierwszym zwiastunie i z oficjalną datą premiery na Netflix
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowości TUDUM 2022 ciąg dalszy. Tym razem padło na “The Crown 5”. Podczas wydarzenia poznaliśmy dokładną datę, w której tytuł zadebiutuje na Netfliksie. Ujawniono również teaser i plakat. 

The Crown – 5. sezon z datą premiery 

Śmierć królowej Elżbiety postawiła pod znakiem zapytania dalsze losy serii. O ile jednak, przez wzgląd na pamięć o monarchini prace nad 6. i finałową odsłoną tytułu zostały zawieszone, premiera przedostatniego rozdziału serialu została podtrzymana.

Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że ta planowana jest na listopad. Podczas TUDUM 2022 dokładna data premiery “The Crown 5” ujrzała zaś światło dzienne. Zgodnie z zapowiedzią nowy sezon pojawi się na Netfliksie 9 listopada 2022 roku.

Udostępniony przy tej okazji plakat ujawnia symboliczne pęknięcie, do jakiego dochodzi w rodzinie królewskiej. 5. sezon “The Crown” zobrazuje bowiem pogłębiający się kryzys w małżeństwie Karola i Diany oraz ostatnie chwile tej ostatniej. Nieodłącznymi elementami opowiedzianej historii będą sceny z udziałem Dodiego Al-Fayeda (w tej roli Khalid Abdalla) oraz kontrowersyjny wywiad, którego księżna udzieliła stacji BBC. 

The Crown 5 – teaser 

Z okazji imprezy udostępniono również teaser, zapowiadający 5. sezon “The Crown”. Ogłoszenie separacji książęcej pary zobrazowano w nim detalami, podkreślającymi nerwowość Diany i Karola w obliczu narastającego szumu medialnego. Można więc oczekiwać, że nadchodząca premiera będzie niezwykle emocjonująca. 

5. sezon The Crown – obsada

W roli księżnej Diany zobaczymy tym razem Elizabeth Debicki (“Tenet”, “Wielki Gatsby”, “Nocny recepcjonista”). Książę Karol to kreacja aktorska Dominica Westa (“The Affair”, “Colette”, “Prawo ulicy”).

Dominic West jako Książę Karol w 5 sezonie The Crown

Jako Królowa wystąpi zaś Imelda Staunton (“Downton Abbey”, “Harry Potter i Zakon Feniksa”, “Vera Drake”).

Imelda Staunton jako Królowa w serialu The Crown – sezon 5.

Oprócz nich w obsadzie pojawiają się m.in.: Jonathan Pryce, Lesley Manville, Olivia Williams oraz Jonny Lee Miller.

Piąty sezon The Crown będzie mieć premierę 9 listopada 2022 roku.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.