Smartfony Tecno wchodzą na polski rynek. Czy warto na nie czekać?

02.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Smartfony Tecno wchodzą na polski rynek. Czy warto na nie czekać?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Marka Tecno oferuje smartfony i inną elektronikę. Należy do koncernu Transsion (właściciel Tecno, ale także Infinix) i w Polsce nie jest zbyt popularna. Wkrótce może się to zmienić, gdyż od czerwca telefony Tecno będą dostępne także w Polsce. Sprawdzamy więc, co mogą nam zaoferować i do jakiej grupy odbiorców Tecno skieruje swoje modele.

Telefony marki Tecno zadebiutują w Polsce

Choć pochodzący z Chin producent nie jest u nas właściwie w ogóle znany, jego historia ma prawie 20 lat. Działająca od 2006 roku marka sprzedaje swój sprzęt w 70 krajach. Możemy mieć więc do czynienia z podobną sytuacją do tej z czerwca 2022 roku. Wtedy popularna na niektórych rynkach marka Infinix zadebiutowała w Polsce. Ciężko mówić, by jej produkty stały się u nas hitem, ciężko jednak im coś zarzucić. Czy taki stan rzeczy będzie dotyczył również telefonów Tecno?

Dyrektor Tecno na środkowo-wschodnią Europę informuje, że Polska jest jednym z pierwszych krajów w tej części świata, do których wchodzi Tecno.

Marka wiąże z debiutem na polskim rynku spore nadzieje i nie ukrywa, że planuje dalszą ekspansję na zachód. Działa już polski oddział Tecno, który kompletuje zespół pracowników.

Polską premierę i wprowadzenie do sprzedaży pierwszych smartfonów zaplanowano już na czerwiec 2023 roku.

Jaki sprzęt Tecno kupimy w Polsce?

Chińska marka ma w swoim portfolio wiele urządzeń z branży elektronicznej oraz akcesoria do nich. Na innych rynkach Tecno sprzedaje między innymi:

  • smartfony
  • tablety
  • laptopy
  • urządzenia smart home
  • akcesoria

Wkrótce powinniśmy poznać kompletną listę sprzętów, które trafią do polskiej dystrybucji. Póki co wiemy jedynie tyle, że do Polski trafią smartfony. W sklepach powinniśmy niebawem znaleźć modele należące do kilku serii, w różnych cenach.

Składany Tecno Phantom V Fold
Składany Tecno Phantom V Fold

W przeciwieństwie do dostępnych już na polskim rynku smartfonów Infinix, a te są głównie tanimi urządzeniami, Tecno celuje w wyższą półkę. Chce oferować telefony klasy premium, choć na pewno w dużo niższych cenach, niż Samsung, Apple, czy bardziej znane u nas marki z Chin. Wystarczy dodać, że w swojej ofercie Tecno ma już między innymi skłądany model Phantom V Fold, czy telefony z bardzo dobrymi aparatami fotograficznymi.

Co dziś wiemy o Tecno?

W ostatnich dniach publikowaliśmy listę urządzeń z możliwością instalacji systemu Android 14 w wersji beta. Znalazło się na niej także urządzenie marki Tecno. To najlepszy dowód, że to poważny gracz na rynku.

Tecno z możliwością instalacji bety Android 14
Tecno z możliwością instalacji bety Android 14

W swoim portfolio Tecno posiada dziś wiele modeli smartfonów. Każdy z nich możemy określić jako udany pod względem designu. Mają nieco młodzieżowy, nowoczesny styl i ciekawe kolory. Być może to właśnie do tej grupy odbiorców chce dotrzeć Tecno także na polskim rynku. Osoby młode, żądne najnowszych funkcjonalności i dobrej wydajności powinny docenić smartfony Tecno.

Na stronie producenta znajdziemy dziś kilkadziesiąt różnych smartfonów. Zapewne nie wszystkie trafią na nasz rynek, liczymy jednak na to, że Tecno zaprezentuje swoje najlepsze modele. Należą do nich urządzenia z serii Phantom i Camon.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.