“Tatuażysta z Auschwitz” ze zwiastunem i datą premiery w SkyShowtime. Polka w roli głównej

26.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Tatuażysta z Auschwitz” ze zwiastunem i datą premiery w SkyShowtime. Polka w roli głównej
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

SkyShowtime zapowiada głośną premierę, ekranującą bestsellerową powieść Heather Morris – “Tatuażysta z Auschwitz”. Jest pierwszy zwiastun i data premiery. 

Tatuażysta z Auschwitz w SkyShowtime. Zwiastun  

Na SkyShowtime zmierza dobrze zapowiadający się miniserial wojenny, przenoszący na ekran prawdziwą historię, opisaną wcześniej przez Heather Morris. “Tatuażysta z Auschwitz” będzie trudną, acz niezmiennie ważną lekcją historii, jakiej doświadczyli na własnej skórze tytułowy bohater, Lali Sokolov oraz jego bratnia dusza, Gita. Jak czytamy w oficjalnym opisie produkcji: 

Wkrótce po przybyciu [do obozu koncentracyjnego – przyp. red.] Lali zostaje jednym z tatuażystów, których zadaniem jest tatuowanie numerów identyfikacyjnych na ramionach współwięźniów. Pewnego dnia poznaje Gitę (Próchniak) podczas tatuowania jej numeru więźnia na ramieniu, co prowadzi do miłości, która przeciwstawia się otaczającym ich okropnościom. Tak zaczyna się odważna i niezapomniana historia. Lali i Gita, nieustannie pilnowani przez niestabilnego nazistowskiego oficera SS Stefana Baretzkiego (Jonas Nay), stają się zdeterminowani, by pozostać przy życiu.

Około 60 lat później Lali (Keitel), wówczas w wieku 80 lat, spotyka aspirującą pisarkę Heather Morris (Lynskey). Niedawno owdowiały Lali znajduje w sobie odwagę, by przedstawić światu swoją historię. Opowiadając Heather o swojej przeszłości, Lali w końcu konfrontuje się z traumatycznymi duchami swojej młodości i na nowo przeżywa wspomnienia o tym, jak zakochał się w najciemniejszym z miejsc. 

A tak prezentuje się pierwszy zwiastun produkcji: 

Tatuażysta z Auschwitz – obsada i twórcy. Jest polski akcent 

Serial wyreżyserowany został przez Tali Shalom-Elzer, a jego obsadę współtworzą: Harvey Keitel (starszy Lali), Jonah Hauer-King (młodszy Lali), Anna Próchniak (Gita), Melanie Lynskey oraz Jonas Naya.

Ścieżka dźwiękowa produkcji jest owocem pracy Hansa Zimmera i Kary Talve.

Kiedy premiera w SkyShowtime?

Serial “Tatuażysta z Auschwitz” zadebiutuje na SkyShowtime 7 czerwca 2024 roku. Złoży się na niego 6 odcinków. 

Źródło: SkyShowtime

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.