Targi MWC 2022 w Barcelonie – jakich premier można oczekiwać?

18.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Targi MWC 2022 w Barcelonie – jakich premier można oczekiwać?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Targi MWC 2022 – Mobile World Congress to targi technologiczne z branży telekomunikacyjnej. Mają długą historię, chociaż w ostatnich dwóch latach organizatorzy musieli przeciwstawić się pandemii koronawirusa. W 2020 roku MWC w Barcelonie całkowicie odwołano, rok później odbyły się w zmienionym terminie i w 2021 roku  targi nikogo nie zachwyciły. Teraz ma się to jednak zmienić. Swój udział w targach zapowiedzieli ważni producenci z całego świata. Chociaż o większości premier dowiemy się dopiero w trakcie targów, jeden z producentów zdradził już swoje plany na MWC 2022.

Mobile World Congress

Odbywające się w stolicy Katalonii targi początkowo nosiły nazwę GSM World Congress. Telefony komórkowe i technologia GSM 35 lat temu dopiero raczkowały. Z tego względu pierwsze targi w 1987 roku nie przyciągnęły tłumów.

Targi MWC są miejscem, gdzie wystawiają się producenci telefonów komórkowych i innych urządzeń, czy dostawcy sprzętu sieciowego. Nie brakuje także przedstawicieli operatorów sieciowych, a za sporą część frekwencji odpowiadają przedstawiciele prasy.

Podczas targów Mobile World Congress często mają miejsce premiery nowych urządzeń, jak choćby smartfonów. Producenci korzystają ze sporej ilości osób odwiedzających ich stoiska, w tym udziału w wydarzeniu mediów z całego świata.

W ostatnim roku przed pandemią (2019) frekwencja na MWC w Barcelonie wyniosła prawie 110 000 osób.

Na targach MWC w 2019 roku swoje premiery miały między innymi: LG G8 ThinQ, LG V50 5G, Nokia 9, składany Huawei Mate X, Xiaomi Mi 9 i Mi Mix 3.

Targi MWC w poprzednich edycjach

MWC 2020 i MWC 2021 w cieniu pandemii

Pandemia koronawirusa przyniosła problemy organizatorom targów sporo problemów. Na przełomie 2019 i 2020 roku najwięcej zakażeń COVID-19 odnotowywano w Chinach. To stamtąd pochodzą jednak kluczowi gracze na rynku GSM. Wycofanie się z udziału w 2020 roku zapowiedziało sporo firm, m.in. LG, Vivo, Vodafone, Nokia i Ericsson.

Organizatorzy planowali wprowadzenie kontroli temperatury przy wejściu do obiektów targowych. Targi MWC 2020 zostały jednak finalnie odwołane. Od razu rozpoczęto planowanie wydarzenia w kolejnym roku. Jak się okazało, sytuacja niewiele się zmieniła w stosunku do 2020 roku. Organizatorzy przenieśli więc MWC 2021 na termin czerwcowy, kiedy sytuacja epidemiczna była dużo lepsza. Niestety, także w ubiegłym roku część firm wycofało się z udziału (Nokia, Facebook, Sony, Cisco, a także inne).

W trakcie targów Mobile World Congress w 2021 roku producenci zaprezentowali między innymi: smartwatch Samsung One UI Watch, Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro, a także ZTE Axon 20 5G z kamerą ukrytą pod ekranem (choć ten model był już znany od… kilku miesięcy). Jak widać, zabrakło ciekawych nowych produktów. W porównaniu z latami 2019 i wcześniejszymi, na zorganizowanych podczas pandemii targach MWC 2021 po prostu było nudno.

Mobile World Congress 2022 powracają

W tym roku targi MWC Barcelona 2022 znów się odbędą, co jest świetną wiadomość dla fanów technologii mobilnej. Mobile World Congress rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 3 marca.

Targi MWC 2022

Mobile World Congress 2022 mimo kolejnych fal zachorowań na koronawirusa ma powrócić w najlepszej formie. Organizator znów zdecydował się na historyczny termin – przełom lutego i marca. Swój udział w MWC 2022 zapowiedzieli wszyscy najwięksi producenci sprzętu, oraz firmy technologiczne.

Prawdopodobnie w tym roku premiery będzie miało kilka kluczowych urządzeń znanych producentów. Huawei zapowiedziało premierę nowego składanego smartfona, a także flagowca Mate 50. Na tę chwilę nie mamy jednak informacji dotyczących innych planowanych premier. Można jednak oczekiwać, że to właśnie w Barcelonie oficjalną premierę będzie miał Samsung Galaxy S22. Tak przynajmniej wskazuje doświadczenie z lat ubiegłych.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.