Search icon

Targi CES 2022 wracają po rocznej przerwie do Las Vegas

05.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Targi CES 2022 wracają po rocznej przerwie do Las Vegas
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Każdego roku targi Computer Electronics Show (CES) odbywają się w Las Vegas. Największe na świecie targi odbywają się w tym roku od 5 do 7 stycznia. Podczas nich prawdopodobnie zobaczymy kilka gorących premier.

Targi Mobile World Congress w Barcelonie również wracają:
Targi MWC 2022 w Barcelonie – jakich premier można oczekiwać?

Konferencje i premiery podczas targów CES 2022

Na targach CES 2022 zjawi się cała śmietanka firm technologicznych. Swoje stoiska będa miały Intel, AMD, MSI, Google, Sony, LG, Amazon, a także Meta (do niedawna Facebook). Podczas targów odbywa się szereg konferencji, podczas których zwykle pokazywane są nowinki techniczne. Tam będą miały premiery nowe produkty znanych marek, warto więc śledzić je, co jest możliwe między innymi na stronach internetowych marek, a także w YouTube.

Łącznie na CES 2022 swoje produkty, usługi i technologie przedstawi ponad 2200 wystawców. Mogłoby być ich jeszcze więcej, jednak część firm wycofała się z udziału ze względu na bardzo dużą liczbę zakażeń koronawirusem w Las Vegas, a także panujący kryzys.

Organizatorzy zdecydowali się także na skrócenie czasu trwania targów – początkowo miały się odbywać w dniach 5-8 stycznia 2022 roku. Będą dzień krótsze, z pewnością nie zabraknie jednak na nich atrakcji.

CES 2022 konferencja Samsung
Swoją konferencję na CES 2022 miał również Samsung

Na jakie premiery możemy liczyć w tym roku? BMW pokaże supernowoczesny, elektryczny samochód o mocy 600 KM. Równie szybki będzie z pewnością najnowszy procesor AMD dedykowany graczom. LG zachęca do poznania ich nowości, twierdząc, że zmienią życie ich użytkowników na lepsze.

Pierwszy flagowiec 2022 zaprezentowany:
Premiera Samsung Galaxy S21 FE na targach CES 2022
Pozostałe nowości od Samsunga na CES 2022
Konferencja Samsunga CES 2022
Samsung The FreeStyle i nowe telewizory pokazane na CES 2022

Historia targów CES

Targi CES w Las Vegas należą do najbardziej prestiżowych, a zarazem największych imprez w branży. Co roku światowi giganci, a także mniej znani producenci, prezentują podczas Computer Electronics Show nowinki technologiczne. Historia CES sięga 1967 roku. Ponad dwadzieścia tysięcy osób uczestniczących w wydarzeniu zachwycało się wtedy radyjkami mieszczącymi się w dłoni. W późniejszych latach na CES debiutowały takie urządzenia, jak pierwszy odtwarzacz CD i pierwsze kamery wideo.

Niestety, w ubiegłym roku targi CES 2021 nie odbyły się. Ze względu na złą sytuację epidemiczną, organizatorzy zdecydowali się jednak na przeprowadzenie wydarzenia w formie wirtualnej.

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.