TCL prezentuje tanie soundbary z Dolby Audio i nagrodą Red Dot Design

03.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
TCL prezentuje tanie soundbary z Dolby Audio i nagrodą Red Dot Design
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jaki powinien być soundbar TCL? Z pewnością wiele osób odpowie, że tani. Marka znana jest w końcu z produkcji sprzętu w dość przystępnych cenach. Jak się jednak okazuje, niedrogi sprzęt może też posiadać najnowsze technologie. TCL dorzuca do tego dobry design, nagrodzony prestiżową nagrodą.

Soundbar TCL z serii S64 z nagrodą Red Dot

Przyznawanie soundbarowi nagrody za niezły wygląd wydaje się dość dziwne. Co innego jednak, gdy mówimy o nagrodzie Red Dot Design Award. Wyróżnienie przyznawane już od prawie 70 lat (od 1955 roku!) można uznać za jedno z najbardziej prestiżowych pod tym względem. Nic więc dziwnego, że producenci wyróżnionych sprzętów chętnie wskazują na dopracowany wygląd produktów.

Nie inaczej jest w przypadku najnowszych soundbarów TCL: S642W i S643W. Mając taki głośnik, nie tylko zadbamy o lepsze brzmienie naszego telewizora lub komputera. Może stanowić ciekawą ozdobę stolika RTV lub miejsca, w którym go postawimy.

Nowy soundbar TCL S643W

Nowe soundbary TCL S64 posiadają dźwięk Dolby Audio i DTS Virtual:X. Ze źródłem dźwięku połączymy je portem HDMI 1.4 z ARC.

Obsługiwane kodeki powinny poprawić jakość dźwięku i wrażenia podczas oglądania filmów. Złącze HDMI z ARC jest natomiast sposobem na obsługę sprzętu pilotem telewizora. Soundbar TCL dzięki tej funkcji włączy się automatycznie wraz z nadajnikiem. Większość sprzedawanych dziś soundbarów ma tę opcję, warto jednak zwrócić na to uwagę przy zakupie – chodzi w końcu o wygodę codziennego korzystania ze sprzętu. Musimy też zadbać o to, aby nasz telewizor miał port HDMI ARC.

Nowy soundbar TCL S643W

Każdy z dwóch nowych modeli posiada również łączność Bluetooth 5.3. Zwolennicy bardziej tradycyjnych metod mogą podłączyć się także kablem jack 3,5 mm (AUX) lub przez wejście optyczne. Soundbar TCL pozwala też na odtwarzania muzyki przez port USB.

Soundbar TCL 2.1 lub 3.1 – ceny

Największa różnica pomiędzy dwoma soundbarami z nowej serii to ich moc i ilość kanałów. Tańszy wariant TCL S642W to konstrukcja 2.1. Listwa ma moc 200 W, natomiast bezprzewodowy soundbar – 60 W.

Tańszy model kosztuje 150 euro. Do wersji 3.1 z nieco większą mocą dopłacamy 30 euro.

W nieco droższym modelu TCL S643W mamy już trzy kanały plus bezprzewodowy subwoofer 70 W. W tym przypadku listwa ma moc 240 W. Dodatkowy, centralny głośnik poprawia czytelność dźwięku w dialogach.

Oba głośniki mają kilka możliwości ustawienia korekcji dźwięku. Mamy w nich tryby standardowy, głos, muzyka, film, gra i sport.

Nowy soundbar TCL S643W
Nowy soundbar TCL S643W (fot. TCL)

Specyfikacja TCL S642W (TCL S643W)

  • Typ: soundbar z bezprzewodowym subwooferem
  • Wymiary: 810 x 98 x 62 mm (listwa) i 195 x 195 x 320 mm (subwoofer)
  • Ilość kanałów: 2.1 (3.1)
  • Sterowanie: pilot oraz przyciski dotykowe
  • Moc: 200 W (240 W)
  • Moc subwoofera: 60 W (70 W)
  • Kodeki audio: Dolby Digital (Dolby Audio, DD+), DTS Virtual:X
  • Łączność: port HDMI 1.4 ARC, Bluetooth 5.3, AUX, optyczne, USB
  • Funkcje: korekcja dźwięku, odtwarzanie dźwięku z USB
  • Cena: 150 euro (180 euro)

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.