“Tajemnice polskich morderstw” podbijają Netflixa. O czym jest nowy serial true crime?

19.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Tajemnice polskich morderstw” podbijają Netflixa. O czym jest nowy serial true crime?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowy serial true crime – “Tajemnice polskich morderstw” – podbija TOP 10 Netflixa. Tytuł podnosi temat najgłośniejszych spraw kryminalnych, którymi na przestrzeni ostatnich dwóch dekad żyła cała Polska. Jakie historie w nim ukazano? 

Tajemnice polskich morderstw – nowy serial true crime na Netflix

Na Netflixa trafiła seria oryginalna Viaplay – “Tajemnice polskich morderstw”. Tytuł, który wcześniej nie odbił się szerokim echem, w tym momencie zajmuje pierwsze miejsce w TOP 10 seriali serwisu. Podążając za jego oficjalnym opisem: 

Nowa seria »Tajemnice polskich morderstw« to pierwsza produkcja dokumentalna Viaplay poświęcona najgłośniejszym i najbardziej przerażającym morderstwom popełnionym w Polsce. Każdy z sześciu odcinków serialu opisuje jedną z najbardziej wstrząsających spraw kryminalnych, które miały miejsce w naszym kraju.

Każdy z odcinków dokumentu został opatrzony komentarzem ekspertów. Na ekranie pojawiają się m.in.: prawnik – Jacek Dubois, reporter sądowy – Wojciech Tumidalski, specjalistka z zakresu lingwistyki kryminalistycznej – prof. Jadwiga Stawnicka oraz genetyk – dr Tomasz Kupc.

O serialu “Tajemnice polskich morderstw” jego producentka, Barbara Wiśniewska-Grzesiak, miała okazję wypowiedzieć się osobiście: 

»Tajemnice polskich morderstw« to nowe spojrzenie na najbardziej przerażające zbrodnie w najnowszej historii Polski. W każdym z sześciu odcinków serii staramy się szczegółowo przedstawić widzom detale policyjnych śledztw. Wprowadzamy widzów w akta spraw i wskazujemy ślady i dowody, dzięki którym udało się rozwikłać zagadki morderstw i schwytać zbrodniarzy

– zdradziła Wirtualnym Mediom. 

Tajemnice polskich morderstw – jakie sprawy ukazano w serialu?

Na łamach kolejnych sześciu odcinków ukazano sprawy śmierci we śnie pewnej pary, seryjnego mordercy, zaginionej nastolatki, pogrzebanych żywcem, mordu trzech urzędniczek podczas napadu na bank oraz tragicznego w skutkach pożaru domu. Wszystkie z nich znajdziecie już w bibliotece Netflixa. 

Twórcy 

Scenarzystami i reżyserami produkcji są Tomasz Bardorsch (“Jak to jest być moją matką”) i Matej Bobrik (“Tam, gdzie słońce się nie spieszy”, “Nasza mała polska”).

Źródło: Wirtualne Media

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.