Samsung Galaxy Tab A7 Lite Kids Edition – idealny tablet dla dziecka?

23.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung Galaxy Tab A7 Lite Kids Edition – idealny tablet dla dziecka?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niestety, wybierając tablet dla dzieci nie możemy liczyć na duży wybór urządzeń. Ciekawą propozycją może być więc nowy model Samsunga, który został zbudowany w kooperacji z amerykańską siecią telekomunikacyjną – AT&T. Tablet dla dzieci Samsunga ma wszystkie cechy, których szukają rodzice, niestety – prawdopodobnie nie trafi do Polski.

Tablet dla dzieci Samsung Galaxy Tab A7 Lite Kids Edition

Co powinno wyróżniać tablet, który warto kupić dla dziecka? Przede wszystkim powinien być urządzeniem niedrogim i w miarę możliwości wytrzymałym. W przypadku Galaxy Tab A7 Kids Edition, Samsung wykorzystał wiec jeden z podstawowych modeli. W Polsce tablet Galaxy Tab A7 Lite kosztuje ok. 600 złotych. O dodatkową odporność sprzętu dba gumowane etui dodawane w zestawie.

Kolorowe etui zwiększa trwałość i pomaga w pewnym chwycie tabletu przez dziecko.

Producent nie poprzestał jednak na połączeniu taniego tabletu z tym akcesorium. Wartościowe mogą się także okazać zainstalowane przez Samsunga aplikacje i gry. Mają charakter edukacyjny i są dostosowane do użytkowania przez dzieci – proste w obsłudze i bezpieczne. Samsung Kids jest natomiast platformą z treściami dla dzieci i rozbudowaną kontrolą rodzicielską.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite Kids Edition
Samsung Galaxy Tab A7 Lite Kids Edition – tablet dla dzieci.

Tablet ma ekran o przekątnej 8,7″ i posiada dość podstawowe parametry. Mowa o procesorze MediaTek Helio P22T, 3 GB pamięci RAM i dysku 32 GB. Baterię o pojemności 5100 mAh naładujemy z mocą 15 W. Klienci otrzymają tablet z systemem Android 12 oraz nakładką One UI 4.1. Ciekawa jest tu też forma finansowania. Samsung i AT&T proponują zakup w ratach spłacanych przez 3 lata. Koszt miesięcznej raty wynosi tylko 7$.

Jaki tablet dla dzieci wybrać?

Pomysł Samsunga na prosty i trwały tablet dla dzieci wydaje się być udany. Niestety, urządzenie nie trafi do sprzedaży w Polsce. Nic straconego, można bowiem samemu „stworzyć” podobne urządzenie. Wystarczy kupić niedrogi tablet (np. Właśnie Samsung Galaxy Tab A7 Lite, Lenovo M10, itp.) i wyposażyć go w odporne na upadki etui. System Android pozwoli natomiast na ustawienie kontroli rodzicielskiej i instalację przeznaczonego dla dzieci oprogramowania.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.