Pierwszy zwiastun filmu Szybcy i wściekli 10 podbija Internet. W obsadzie roi się od gwiazd

27.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Pierwszy zwiastun filmu Szybcy i wściekli 10 podbija Internet. W obsadzie roi się od gwiazd
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie jest tajemnicą, że jedna z najpopularniejszych filmowych serii, jakie kiedykolwiek powstały, powraca z kolejną odsłoną. Pierwszy zwiastun „Szybcy i wściekli 10” jest już dostępny i rzuca nowe światło na to, czego możemy się spodziewać po nadchodzącej premierze kinowej. Twórcy nie idą na kompromisy.

Szybcy i wściekli 10 – pierwszy zwiastun

Dziesiąty film sagi »Szybcy i wściekli« rozpoczyna ostatni rozdział jednej z najbardziej popularnych globalnych franczyz, która trwa już trzecią dekadę i ma niesłabnącą popularność. W ciągu wielu misji i wbrew przeciwnościom losu Dom Toretto (Vin Diesel) i jego rodzina przechytrzyli i prześcignęli każdego wroga na swojej drodze. Teraz muszą zmierzyć się z najbardziej zabójczym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.

– głosi oficjalna zapowiedź “Szybcy i wściekli 10”. 

Zgodnie z wizją twórców, historia ta zmierza do swojego finału, a 10. część filmowej serii ma być przedostatnią. Nie dziwi więc fakt, że akcja się zagęszcza, na co zagorzali fani tytułu raczej nie powinni narzekać. 

Udostępniony niedawno zwiastun “Szybcy i wściekli 10” to niespełna 4-minutowy wstęp do opowieści, w której odnajdziecie zarówno znane, jak i nowe twarze. Wśród tych ostatnich znalazł się syn brazylijskiego bossa narkotykowego – Hernana Reyesa, którego możecie kojarzyć z 5. części “The Fast and the Furious”. Przepełniony chęcią zemsty bohater pragnie odebrać Domowi to, co dla niego najcenniejsze. 

Można powiedzieć, że film stał się fenomenem jeszcze przed własną premierą. Trailer tytułu zgromadził bowiem na swoim koncie 31 mln wyświetleń na przestrzeni zaledwie 3 dni od publikacji!

Szybcy i wściekli 10 – gwiazdorska obsada 

W roli wspomnianego antagonisty zobaczycie Jasona Momoę, znanego z produkcji, takich jak “Aquaman”, “Gra o tron” czy “Slumberland”. Oprócz niego na ekranie zagości cała plejada gwiazd, w składzie: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Jordana Brewster, Ludacris, Nathalie Emmanuel, Sung Kang, Charlize Theron, Michael Rooker, Jason Statham, John Cena, Scott Eastwood, Rita Moreno, Helen Mirren, Daniela Melchior, Brie Larson, Alan Ritchson, Gal Gadot, a nawet Cardi B.

Szybcy i wściekli 10 - Vin Diesel

Jak widać, twórcy nie idą na skróty, jeżeli chodzi o inwestycję w nadchodzącą premierę. Film “Szybcy i wściekli 10” miał kosztować aż 340 milionów dolarów, stając się w ten sposób jednym z najdroższych tytułów w historii kina.  

Za superprodukcją stoi Louis Leterrier, w którego filmografii znajdziecie hity, takie jak “Incredible Hulk”, “Starcie Tytanów”, “Transporter” oraz “Iluzja”. 

Kiedy premiera kinowa?

Film w polskich kinach zagości 19 maja 2023 roku.

Źródło: Collider

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.