Search icon

Magnetyczna szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją – Oral-B iO 10

17.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Magnetyczna szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją – Oral-B iO 10
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją? Owszem, Oral-B zapowiada, że jej najnowszy produkt, czyli szczoteczka Oral-B iO 10 w pełni wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, żebyś skuteczniej zadbał o czystość zębów, biały uśmiech i zdrowe dziąsła. To nie wszystko. Podczas mycia dostaniesz podpowiedzi od wirtualnego asystenta.

Sztuczna inteligencja coraz powszechniejsza

Sztuczna inteligencja to dla wielu osób termin z pogranicza techniki i magii. Choć coraz częściej korzystamy z dobrodziejstw AI. Płyta indukcyjna ucząca się gotować. Pralka samodzielnie ustalająca ile potrzebuje środka czyszczącego i wody, żeby usunąć zabrudzenia. Poduszka, która wykryje i łagodzi chrapanie.

sztuczna inteligencja

To wszystko przykłady codziennego użycia AI, a przecież masz jeszcze rozwiązania smart home: zasłony, które wiedzą, kiedy wpuścić światło do domu, czujniki, które zamkną zawory po wykryciu zalania czy też systemy inteligentnego oświetlenia.

Nadal jesteś zaskoczony słysząc hasło “szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją”?

AI w szczoteczce do zębów

Sztuczna inteligencja uwzględnia setki wzorców szczotkowania, analizuje w czasie rzeczywistym czy dokładnie myjesz zęby, podpowiada, gdzie szczoteczka powinna jeszcze dotrzeć. AI uwzględnia Twój czas mycia, siłę nacisku szczoteczki, miejsca, do których dotarło włókno główki.

szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją od Oral-B

Badacze Oral-B, współpracują ze stomatologami, zbierają opinie użytkowników szczoteczek i proponują nowe produkty. Tak właśnie powstała szczoteczka Oral-B iO 10.

Oto, co warto o niej wiedzieć (zanim będziesz mógł ją kupić jesienią 2022 roku).

Szczoteczki ORAL-B iO Series 10

iO 10 to nasz najbardziej zaawansowany model w historii firmy – przekonuje producent. Brzmi ciekawie, jednak na czym polega innowacyjność nowego modelu? To przede wszystkim:

 • bardzo dokładne czyszczenie zębów i dziąseł – Oral-B lubi przypominać wyniki badań klinicznych: iO usuwa ok. 48% więcej płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł oraz o ok. 62% jest bardziej skuteczna w redukowaniu problemów z dziąsłami w porównaniu ze szczoteczką konkurencji,
 • system analizujący styl szczotkowania konkretnej osoby i tworzący przy użyciu sztucznej inteligencji trójwymiarowe strefy mycia zębów i nacisku szczoteczki, żeby ułatwić prawidłową higienę jamy ustnej (3D Teeth Tracking),
 • wykorzystanie danych z analizy ponad 1000 nawyków dotyczących szczotkowania zębów – pomaga m.in. uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas mycia.

System proponowany przez Oral-B to: szczoteczka iO 10 oraz platforma iO Sense.

nowa szczoteczka oral-b io series 10

Szczoteczka iO 10 to najbardziej zaawansowane technologicznie narzędzie do higieny jamy ustnej w rodzinie Oral-B. Platforma iO Sense łączy w sobie funkcję ładowarki i personalnego doradcy uzbrojonego w sztuczną inteligencję. Spójrzmy na szczegóły.

Szczoteczka Oral-B iO 10

Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO 10 wykorzystuje liniowy napęd magnetyczny, który wprawia główkę szczoteczki w intensywne, a jednocześnie prawie niewyczuwalne mikrowibracje. Napęd kieruje energię czyszczącą do końcówki każdego włókna. Efekt? Szczotkowanie jest bardziej płynne, a szczoteczka mniej hałasuje.

Okrągła główka Oral-B iO 10 rozbija płytkę nazębną i wymiata jej pozostałości. Kształt główki pomaga w bardzo dokładnym czyszczeniu zębów. Szczoteczka jest skuteczniejsza od tradycyjnych modeli z podłużnym układem włókien.

oral-b io 10 - funkcje

Szczoteczka ma wbudowany ekran, czujnik prawidłowego, zbyt dużego i zbyt lekkiego nacisku główki oraz tryby czyszczenia do wyboru.

iO 10 naładujesz raz na 14 dni – wystarczą 3 godziny, żeby w pełni naładować baterię.

Platforma iO Sense

Teraz rzut okiem na platformę iO Sense. To faktycznie ciekawe rozwiązanie, które ułatwi codzienną, domową pielęgnację zębów.

Dotychczas asystent informujący o jakości mycia zębów ulokowany był w aplikacji na smartfonie. Jednak trudno jednocześnie szczotkować zęby i trzymać w drugiej dłoni telefon z danymi na wyświetlaczu. Nie mówiąc o tym, że często idąc do łazienki nie zabieramy ze sobą smartfona.

Z badań Oral-B wynika, że z asystenta w telefonie korzystał codziennie zaledwie co czwarty użytkownik szczoteczek iO (choć aplikację uruchomiło już ponad 11 milionów osób). Słaby wynik.

Producent postanowił zatem przeprowadzić asystenta do stacji ładującej iO Sense. To zdecydowanie bardziej praktyczne rozwiązanie – łatwiej spojrzeć na stację ładowania szczoteczki, która stoi przy umywalce niż manipulować smartfonem.

szczoteczka Oral-B iO - spersonalizowane wskazówki

Platforma iO Sense ma w podstawce diody, które imitują układ zębów w jamie ustnej. Dodatkowo zęby podzielone są na sześć stref mycia – każda strefa ma przypisaną diodę.

Podczas szczotkowania dostajemy informacje w czasie rzeczywistym: diody świecą się w różnych kolorach i pokazują, gdzie potrzebne jest dodatkowe mycie, ile trwa i czy nacisk końcówki na szkliwo jest prawidłowy.

Podstawka jest połączona ze szczoteczką bezprzewodowo. Smartfon nie będzie potrzebny, żeby skorzystać z porad w sprawie szczotkowania. W aplikacji ustawisz natomiast – jeżeli zechcesz – własne cele, np. bielszy uśmiech.

Jeżeli masz już szczoteczkę Oral-B iO 9 to ucieszysz się, że stacja iO Sense będzie z nią kompatybilna.

Szczoteczka elektryczna z AI – 8 najważniejszych faktów o Oral-B iO 10

Podsumowując, szczoteczka Oral-B iO 10 oraz baza iO Sense może być ciekawym produktem:

 1. Okrągła główka z liniowym napędem magnetycznym pomaga w lepszej higienie jamy ustnej, także w trudno dostępnych przestrzeniach między zębami.
 2. Oral-B iO lepiej od tradycyjnej szczoteczki pomaga zadbać o dziąsła.
 3. Pozwala skrócić czas szczotkowania do ok. 2 minut.
 4. Asystent z platformy iO Sense udziela – w wygodny dla nas sposób – wskazówek, które ułatwią optymalną higienę jamy ustnej.
 5. Szczoteczkę wystarczy ładować raz na 14 dni.
 6. Baza iO Sense będzie kompatybilna ze szczoteczkami iO 9 i iO 10.
 7. Oral-B iO 10 – kiedy będzie dostępna: szczoteczka wejdzie do sprzedaży jesienią 2022 roku.
 8. Oral-B iO 10 – cena nowego produktu Oral-B nie jest jeszcze znana.

Dlaczego dbanie o zęby jest tak ważne?

Niewiele osób trzeba przekonywać, że zadbane zęby to wizytówka człowieka.

Jednak to nie wszystko. Troszcząc się o zęby unikniesz bardzo poważnych chorób. Należy do nich m.in.:

 • zapalenie miazgi – choroba żywej tkanki wypełniającej ząb czyli miazgi, może prowadzić do ropni, martwicy czy też utraty zęba,
 • zgorzel czyli gangrena zęba – konsekwencja nieleczonej próchnicy, bez szybkiej interwencji stomatologa może spowodować m.in. stan zapalny okostnej,
 • kwasowa erozja szkliwa – szkliwo zęba atakowane jest przez kwasy pochodzące np. z jedzenia.
dlaczego mycie zębów jest ważne?

Te nazwy brzmią groźnie i łatwo pomyśleć: trzeba bardzo się postarać, żeby nabawić się np. gangreny zęba. Jednak większość problemów z zębami zaczyna się prozaicznie. Wystarczy niezbyt starannie o nie dbać, żeby zwiększyć ryzyko powstania ubytków i poważnych chorób.

Inaczej mówiąc: lepiej zapobiegać chorobom zębów niż później wydawać pieniądze na leczenie i być skazanym na niezbyt przyjemne wizyty u stomatologów. Ważnym elementem właściwej pielęgnacji jest wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów.

Szczoteczka Oral-B iO 10 dostępna jest w sieci Komputronik w dwóch wariantach w sugerowanej cenie 2499 zł.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Copywriter, autor, pisarz. Kocha thrillery i góry. Pasjonuje się tym, jak nowe technologie zmieniają nas i świat, w którym żyjemy.