Search icon

Aplikacja MeetAR wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość w sytuacjach biznesowych

20.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aplikacja MeetAR wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość w sytuacjach biznesowych
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Polska firma technologiczna Meetlify zapowiada prawdziwą rewolucję. Dzięki ich systemowi MeetAR komunikacja polegająca na spotkaniach b2b ma wejść na wyższy poziom. Dodatkowe możliwości otrzymujemy tu dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Wszystko dzieje się na ekranie smartfona, więc nie trzeba kupować dodatkowego urządzenia. Rozwiązanie kierowane jest przede wszystkim do biznesu i do brażny eventowej. Dzięki MeetAR spotkania B2B mogą być bardziej owocne.

MeetAR – system wspierający komunikację wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość

To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie przygotowane do komercjalizacji. MeetAR kierowany jest do firm z pogranicza branży eventowej i biznesowej. System MeetAR pozwala nie na bardziej efektywne uczestnictwo w spotkaniach, konferencjach, itp.

MeetAR na ekranie smartfona wykrywa fizyczną bliskość osób i wyświetla dodatkowe informacje o uczestnikach.

Potrafi także podpowiedzieć tematy rozmów. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości uczestnicy spotkań mogą czuć się bardziej komfortowo, bezpiecznie, a osobom, którym trudniej nawiązywać kontakty, ułatwi przełamanie pierwszych lodów i poznawanie ciekawych ludzi.

Rozszerzona rzeczywistość nie polega tu więc na wyświetlaniu awatarów, czy przenoszeniu do wirtualnego świata. Dostajemy natomiast cenne podpowiedzi pozwalające oszczędzić czas i nerwy. Jeżeli szukamy osób z konkretnego obszaru, aplikacja nam to ułatwi, wskazując z kim warto jeszcze porozmawiać i kogo poznać.

Warto zwrócić uwagę na to, że rynek AR mocno się rozwija. W Stanach Zjednoczonych jego wielkość w 2020 roku szacowano na 5,9 miliarda dolarów. W 2025 roku wielkość ta może osiągnąć astronomiczne 200 miliardów dolarów. To jedna z najszybciej rozwijających się dziś dziedzin.

MeetAR

Meetlify – kim są twórcy MeetAR?

Meetlify to polski startup. Firma dotychczas specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla branży eventowej MICE. Dzięki nowemu systemowi, elektroniczne spotkania mają stać się bardziej efektywne.

Kiedy premiera MeetAR?

System MeetAR powstał także dzięki finansowaniu z funduszy unijnych. Przy jego tworzeniu brał udział Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk (PAN). Pierwszy pokaz możliwości MeetAR zaplanowano na 20 maja 2023 roku we Wrocławiu. Chętni mogą poznać nowatorską technologię podczas „Nocy Muzeów” w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

MeetAR
nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.