“Sympatyk”: Robert Downey Jr. w kilku rolach na zwiastunie thrillera szpiegowskiego HBO Max

20.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
“Sympatyk”: Robert Downey Jr. w kilku rolach na zwiastunie thrillera szpiegowskiego HBO Max
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

HBO Max prezentuje pierwszy zwiastun swojego nowego miniserialu – “Sympatyk”. Gwiazdą thrillera szpiegowskiego i międzykulturowej satyry jest Robert Downey Jr., który nie ogranicza się tylko do jednej roli. 

Sympatyk – zwiastun miniserialu HBO Max

HBO Max przenosi na ekran nagrodzoną Pulitzerem powieść autorstwa wietnamsko-amerykańskiego profesora, Vieta Thanha Nguyena z 2015 roku pt. “Sympatyk”. Produkcja opisywana jest mianem thrillera szpiegowskiego i międzynarodowej satyry, a jej głównym bohaterem jest na wpół francuski, na wpół wietnamski, komunistyczny szpieg. Jego aktywność przypada na ostatnie dni wojny w Wietnamie oraz czas późniejszego wygnania do Stanów Zjednoczonych.

A tak prezentuje się pierwszy zwiastun miniserialu

Sympatyk – obsada i twórcy 

Za tytułem stoją HBO, A24 i Rhombus Media, współpracujące z Moho Film i Cinetic Media. Jego producentem jest Robert Downey Jr., który wystąpi też w kilku drugoplanowych rolach – aktor da się poznać m.in. jako początkujący kongresmen, agent CIA oraz reżyser filmu na temat wojny w Wietnamie, konsultowanego przez głównego bohatera. 

Showrunnerami i producentami wykonawczymi serialu są Park Chan-wook i Don McKellar. W obsadzie znaleźli się także: Hoa Xuande, Fred Nguyen Khan, Toan Le, Phanxine, Vy Le, Ky Duyen, Kieu Chinh, Duy Nguyen, Alan Trong oraz Sandra Oh.

Kiedy premiera w HBO Max?

“Sympatyk” na HBO Max zadebiutuje 14 kwietnia. Składać się będzie z 7 odcinków. 

Źródło: HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.