“Światło, którego nie widać” będzie przebojem na Netflixie. Zwiastun i data premiery

04.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
“Światło, którego nie widać” będzie przebojem na Netflixie. Zwiastun i data premiery
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix rozpoczął promocję nowego miniserialu wojennego pt. “Światło, którego nie widać”. Produkcja określana mianem przełomowej doczekała się już 1. zwiastuna. Kiedy premiera?

Światło, którego nie widać – zwiastun Netflixa 

Tytuł przenosi na ekran docenioną Pulitzerem powieść o tym samym tytule autorstwa Anthony’ego Doerra. Za jej serialową odsłoną stoi duet docenionych twórców: Shawn Levy (“Stranger Things”, “Noc w muzeum”) oraz Steven Knight („Peaky Blinders„), którzy opowiedzieli emocjonalną historię, osadzoną w II-wojennych realiach. Podążając za oficjalnym opisem produkcji: 

»Światło, którego nie widać« to oparta na nagrodzonej Pulitzerem powieści historia Marie-Laure Leblanc (Aria Mia Loberti), niewidomej francuskiej dziewczyny ukrywającej się z ojcem i wujem samotnikiem w St. Malo we Francji, oraz Wernera (Louis Hofmann), genialnego, zwerbowanego przez hitlerowców niemieckiego nastolatka, który specjalizuje się w naprawie radioodbiorników. Marie-Laure i Werner nawiązują potajemną więź, która rozświetla mroki II wojny światowej.

Czy ta zdoła przetrwać, mimo bezwzględnego rozkazu, którego adresatem jest Werner? Przekonamy się już niebawem. Tymczasem rzućcie okiem na pierwszy oficjalny zwiastun miniserialu

Światło, którego nie widać – obsada i twórcy 

Produkcja powstała według reżyserskiego zamysłu Shawna Levy’ego na podstawie scenariusza Stevena Knighta. W roli głównej – jako Marie-Laure – wystąpiły Aria Mia Loberti i Nell Sutton. Na ekranie partnerują im Mark Ruffalo jako Daniel LeBlanc, Hugh Laurie jako wuj Etienne, Louis Hofmann jako Werner, Lars Eidinger jako Von Rumpel oraz Marion Bailey jako Madame Manec.

Kiedy premiera na Netfliksie? 

Serial zadebiutuje w serwisie Netflix 2 listopada tego roku. Na kompletny tytuł złożą się cztery części. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.