Henry Cavill zamienia dwa wiedźmińskie miecze na strój Superman. Kulisy decyzji aktora

08.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Henry Cavill zamienia dwa wiedźmińskie miecze na strój Superman. Kulisy decyzji aktora
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Henry Cavill ogłosił ostatnio prawdziwą rewolucję, jeżeli chodzi o jego najbliższe plany zawodowe. Serialowy “Wiedźmin” porzuca swoją rolę na rzecz innej, do której powraca po latach. Mowa o Supermanie, do którego pała niemałym sentymentem. Co zdradził w związku ze swoim najnowszym wcieleniem? 

Superman – Henry Cavill wraca po latach 

Chciałem poczekać, aż skończy się weekend, zanim to opublikuję. Chciałem dać Wam wszystkim szansę na obejrzenie „Black Adama”. Ale teraz, gdy wielu z Was już widziało film, chciałem ogłosić to oficjalnie: wracam jako Superman […]. To bardzo mały przedsmak tego, co nadchodzi, moi przyjaciele. Świt nadziei odnowiony. Dziękuję za waszą cierpliwość. Zostanie ona wynagrodzona 

– ogłosił Henry Cavill (“Wiedźmin”, “Enola Holmes”), potwierdzając plotki o swoim powrocie do roli z uniwersum DC. Po tytułach, takich jak “Człowiek ze stali”, “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” czy “Liga Sprawiedliwości” najwyższa więc pora na nowe odsłony przygód nadczłowieka w wydaniu aktora. 

Henry Cavill o roli Supermana

Ten nie kryje zresztą entuzjazmu na to, co ma dopiero nadejść, dając przy okazji wyraz swojemu osobistemu stosunkowi do postaci Supermana:

Myślę, że prawdopodobnie największą lekcję wyciągnąłem z roli Supermana. Grałem go przez tak wiele lat mojego życia, począwszy od wczesnego wieku. Kiedy grasz taką postać jak Superman, to jest to duża odpowiedzialność – zarówno publiczna, jak i przed kamerami. To coś, co nauczyło mnie wiele o sobie i o świecie, a także o sile wpływu tak ważnych postaci, jak Superman i o tym, co znaczą one dla wielu ludzi.

Myśl tę miał też okazję rozwinąć w innym z wywiadów:

Oczywiście, mam bardzo bliski związek z tą postacią. Jest w nim coś wyjątkowego, ma niezwykłą zdolność do dawania miłości. Nie chodzi tu o sens romantyczny, ale o jego miłość do Ziemi i ludzi, którzy tu żyją. On sprawia, że ludzie czują się potężni – tak jak Superman.

Nowy Superman – co wiadomo o kolejnych wcieleniach Cavilla?

Na tę chwilę – niewiele. Opierając się jednak na plotkach, Henry Cavill mógłby powrócić w kolejnej odsłonie “Człowieka ze stali”. Być może da się też poznać przy okazji cameo czy scen po napisach w nadchodzących w 2023 roku tytułach z uniwersum (mowa o “Shazam! Fury of the Gods”,”The Flash”, “Blue Beetle” oraz “Aquaman and the Lost Kingdom”).

Myślicie, że aktor podjął dobrą decyzję?

Źródło: comicbook.com, Variety, instagram.com/henrycavill/, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.