Pierwszy zwiastun Super Mario Bros robi nadzieję na udaną (w końcu!) adaptację kultowej gry

07.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Pierwszy zwiastun Super Mario Bros robi nadzieję na udaną (w końcu!) adaptację kultowej gry
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“The Super Mario Bros. Movie” – nachodząca filmowa adaptacja kultowej serii gier Mario od Nintendo – właśnie doczekała się swojego zwiastuna. Czy po falstarcie z 1993 roku zdoła wprowadzić do uniwersum nową jakość?

The Super Mario Bros. Movie – zwiastun

Przygodowy film animowany w centrum zdarzeń umiejscawia dwóch dobrze znanych braci – Mario i Luigiego – oraz ich przyjaciół – księżniczkę Peach i Toada. Obecność w Mushroom Kingdom staje się dla nich okazją do doświadczania licznych przygód i przeciwności losu. Największe zagrożenie czyha oczywiście ze strony złowrogiego Bowsera, pragnącego zdominować rozmaite krainy. 

The Super Mario Bros. Movie – obsada i twórcy 

Trzecia adaptacja z dwoma hydraulikami w rolach głównych powstała wedle wizji reżyserskiej Aarona Horvatha i Michaela Jelenica, współpracujących wcześniej przy produkcjach, takich jak “Młodzi Tytani: Akcja! Film” i “Teen Titans Go!”. W swojej pracy bazowali oni na scenariuszu autorstwa Matthew Fogla (“Minionki: Wejście Gru”, “Lego: Przygoda 2”).

Podczas seansu usłyszycie obsadę w składzie m.in.: Chris Pratt („Park Jurajski”, „Strażnicy Galaktyki”), Anya Taylor-Joy („Gambit królowej”, „Ostatniej nocy w Soho”), Charlie Day („Szefowie wrogowie”, „Ustawka”), Keegan-Michael Key („Pinokio„, „Keanu”), Jack Black („Jumanji: Przygoda w dżungli”, „Kung Fu Panda”) i Seth Rogen („To już jest koniec”, „Wpadka”).

Tytuł jest owocem współpracy nawiązanej pomiędzy Nintendo i Illumination. Jego dystrybucją zajmie się zaś Universal Pictures.

Plakat Super Mario Bros. Movie

Film “Super Mario Bros.” zadebiutuje w kinach 7 kwietnia 2023 roku.

Pierwsza filmowa adaptacja Super Mario Bros.

Przypomnijmy, że ostatnia próba adaptacji serii – film aktorski “Super Mario Bros.” z 1993 roku – zakończyła się fiaskiem. Wokół produkcji narosło wiele kontrowersji. Scenariusz był zaś przedmiotem licznych korekt, ostatecznie nie zdobywając serc widowni. Czy tym razem będzie inaczej? Biorąc pod uwagę ekipę zaangażowaną w projekt, wiele na to wskazuje.

Źródło: Deadline

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.