Premiera ostatniego sezonu „Sukcesji”. To zamknięcie pewnego rozdziału w historii telewizji

27.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Premiera ostatniego sezonu „Sukcesji”. To zamknięcie pewnego rozdziału w historii telewizji
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czwarty sezon serialu “Sukcesja” doczekał się premiery swojego pierwszego odcinka. To zarazem wstęp do wielkiego finału tej historii. “Sukcesja 4” będzie bowiem ostatnim rozdziałem opowieści o burzliwych losach rodziny Royów. Czego możemy się po nim spodziewać? W jakim tonie wybrzmiewają pierwsze recenzje sezonu? Przekonajcie się!

Sukcesja, sezon 4 – o czym opowie wielki finał?

Mimo że “Sukcesja” swój debiut zaliczyła niespełna pięć lat temu, niezmiennie oceniana jest jako jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy serial, jaki wyszedł spod szyldu platformy HBO Max. Twórcy uznali, że to dobry moment, aby definitywnie zamknąć tę historię, obwieszczając, że czwarty będzie ostatnim sezonem tytułu. W bibliotece serwisu zagościł dziś jego pierwszy odcinek. To zatem najwyższa pora, aby podsumować pierwsze recenzje na temat finałowej odsłony serii. 

Przypomnijmy, że “Sukcesja” ukazuje perypetie członków rodziny Royów, których dziedzictwem jest korporacja mediowa Waystar Royco. Gdy jej szef, a zarazem głowa rodu dochodzi do wniosku, że zasłużył na emeryturę, na dobre zaognia się konflikt o to, kto powinien go zastąpić.

“Sukcesja 4” koncentruje się na jego kolejnym etapie, w realizacji którego władza ma spocząć w rękach osoby z zewnątrz. Sprzedaż koncernu Lukasowi Matssonowi – przedsiębiorcy z branży technologicznej – nie jest jednak w smak wielu bohaterom. Jak odnajdą się w nowej sytuacji? 

Pierwsze recenzje 4 sezonu Sukcesji

Pierwsze recenzje finałowego sezonu “Sukcesji” nie pozostawiają żadnych złudzeń – spiski, manipulacje i nieoczekiwane zwroty akcji, do których przyzwyczajono widzów, powrócą ze zdwojoną siłą. Sam serial odejdzie zaś w swojej szczytowej formie, pozostawiając wrażenie, że oto zamykamy ważny rozdział w historii kinematografii: 

»Sukcesja« po raz kolejny przebija się na szczyt dzięki szybkiemu, brutalnemu i przezabawnemu finałowi sezonu

– obwieściło Variety. 

Wątek wspomnianego tempa rozwija Collider, dostrzegając w tym zasługę wprawionej w boju obsady:

W sezonie 4. obsada »Sukcesji« dostarcza kilku naprawdę spektakularnych występów, a cały zespół jest w szczytowej formie. Widać, że jest to zespół, który pracuje ze sobą od lat, a każdy z jego członków odbija piłeczkę w jeszcze szybszy sposób, współtworząc całość, która sprawia, że każda rozmowa staje się fascynująca.

Sukcesja sezon 4

Słowa uznania padają również ze strony polskich recenzentów. Onet Film docenił żonglerkę gatunkami oraz wielopoziomowość prowadzonej przez twórców narracji

Od pierwszych minut »czwórka« oferuje widzowi charakterystyczne połączenie dramatu z ironiczną, czarną komedią. To znany i lubiany miks, który pozwala wybrzmieć głosom wszystkich charakterystycznych bohaterów. Pytanie o przyszłość Waystar Royco, ale też jednostkowe losy postaci, dawno nie otwierało tylu ciekawych możliwości.

O podsumowanie “Sukcesji” jako całości pokusiła się zaś Serialowa, nie wykluczając przy tym różnych scenariuszy, którymi może zaskoczyć nas wielki finał: 

»Sukcesja« to jedna z najlepszych rzeczy, jakie HBO wyprodukowało nawet nie w ostatnich latach, a w swojej historii. Oglądając 4. sezon można mieć poczucie, że oto żegnamy kolejny wielki serialowy dramat, a na naszych oczach znów dzieje się historia telewizji. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jaką ścieżkę z tysiąca możliwych Jesse Armstrong obierze w finale, ale liczę, że nie będzie mieć dla nas litości i zakończenie będzie przewrotne i bezkompromisowe. I albo je pokochamy, albo znienawidzimy.

Sukcesja sezon 4

Sukcesja – kiedy premiera kolejnych odcinków 4 sezonu?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, pierwszy odcinek 4 sezonu serialu jest od 27 marca 2023 dostępny w bibliotece HBO Max. Kolejne z nich debiutować będą co tydzień, aż do 28 maja, kiedy 10. epizod serii doczeka się swojej premiery. 

Źródło: HBO Max, Variety, Collider, Onet Film, Serialowa, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.